BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kinezi se bude taman da pokažu sve slabosti bry bulka i viška brodova…….kak bi tek bilo da se vrate natrag na spavanje……

 

go China, go……

 

no good…..

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

hugh, 06.02.2023. u 13:27

kinezi se bude taman da pokažu sve slabosti bry bulka i viška brodova…….kak bi tek bilo da se vrate natrag na spavanje……

 

go China, go……

 

no good…..

 

Jesu se probudili, ali znas kako je… kad se probudis prvo popijes kavu i tek onda krenes delat. Zato… pomalo. 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

bdry……

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

diokidina, 02.02.2023. u 08:04

@mitkko

Nas pametnjakoviću sto ti mislis zasto promet raste kao sta govoris?!

Ovi sto kupuju vjerojatno misle da ce i dalje padati. 🤦‍♂️

Evo Dioki, sada na ovom primjeru mozes vidjeti sta se dogodi kada se volumen u padu povecava.

.

U ta 3 dana smo vidjeli dodatni pad od 10%. Samo danas je trenutno na -4,36%.

.

Tako da… nisam bas siguran tko je tu “pametnjakovic”. 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Druskane ne stignem pogledati ni burzu ni forum, a niti me posebno ne zanima sta se desava.

Na skijanju sam.

Ali daj Boze da padnu brodari samo iz razloga da ti mozes uci. Vidis da ti zelim dobro.

Samo ti pisi. Sve cu procitat kad uhvatim vremena.

Bitno da vlada sloga i jedinstvo na forumu kako u rastu, tako i u padu 🙂

Neka susjed zaradi, pa makar ja izgubio, to je moto od sada. Da je

tako u stvarnosti Hrvatska bi bila mala Švicarska 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

diokidina, 06.02.2023. u 22:46

@mitkko

Druskane ne stignem pogledati ni burzu ni forum, a niti me posebno ne zanima sta se desava.

Na skijanju sam.

Ali daj Boze da padnu brodari samo iz razloga da ti mozes uci. Vidis da ti zelim dobro.

Samo ti pisi. Sve cu procitat kad uhvatim vremena.

Ako skijas ovako kao sto ulazes… pazi na hupsere. 😁

.

Ali da se vratimo na ozbiljne teme. BDRY je dosao skroz do dna ovog kanala i sada se otvara mogucnost nekog odbijanca.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 07.02.2023. u 13:11

 





diokidina, 06.02.2023. u 22:46



 

@mitkko

Druskane ne stignem pogledati ni burzu ni forum, a niti me posebno ne zanima sta se desava.

Na skijanju sam.

Ali daj Boze da padnu brodari samo iz razloga da ti mozes uci. Vidis da ti zelim dobro.

Samo ti pisi. Sve cu procitat kad uhvatim vremena.

 



 

Ako skijas ovako kao sto ulazes… pazi na hupsere. 😁

.

Ali da se vratimo na ozbiljne teme. BDRY je dosao skroz do dna ovog kanala i sada se otvara mogucnost nekog odbijanca.

Muahaha… BDRY trenutno +6,03%, na velikom volumenu.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nitko jesi uletio makar na tom tvom crtarluku? Nije valjda 6% a ti u kešu ostao. Ovdje sam toliko siguran u rast da ne pratim više, samo podravku gledam kada će na 6% da se osladim. Diokidina bezbrižno skija neka zaslužio je dodat će i on žlicu vegete sa kojim postom potpore kad još ovo malo zazeleni, zamašnjak je tek krenuo. Nitko i lija u kešovini mašu vlakiću sa perona 😀😀😀🤧🤧👋👋👋

@mitkko

 

pomislit će znalci sad da tak i brodari trebaju rast pa za ćas upasti u probleme……..

mitkko, 07.02.2023. u 17:26

 



 

 



 

 

@mitkko

Druskane ne stignem pogledati ni burzu ni forum, a niti me posebno ne zanima sta se desava.

Na skijanju sam.

Ali daj Boze da padnu brodari samo iz razloga da ti mozes uci. Vidis da ti zelim dobro.

Samo ti pisi. Sve cu procitat kad uhvatim vremena.

 

 



 

Ako skijas ovako kao sto ulazes… pazi na hupsere. 😁

.

Ali da se vratimo na ozbiljne teme. BDRY je dosao skroz do dna ovog kanala i sada se otvara mogucnost nekog odbijanca.

 



 

Muahaha… BDRY trenutno +6,03%, na velikom volumenu.

Danas +6,42%, zadnja dva dana kumulativno +12%. Tehnicki prekrasno.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

hugh, 08.02.2023. u 23:26

@mitkko

 

pomislit će znalci sad da tak i brodari trebaju rast pa za ćas upasti u probleme……..

Da, zato su oni “znalci” 🙂

.

Treba razlikovati vozarine od cijene dionica, to sam bas jucer komentirao ali me obrisalo.

.

Vozarine mogu sa ovih razina porasti jos 100%, a brodari ce i dalje voziti u minusu (karikiram, ali tu je poanta).

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 09.02.2023. u 08:31

 









mitkko, 07.02.2023. u 17:26



 


 

Muahaha… BDRY trenutno +6,03%, na velikom volumenu.

 



 

Danas +6,42%, zadnja dva dana kumulativno +12%. Tehnicki prekrasno.

 

Kolega mittko, jesu li onda ovo gore bili sarkastični postovi ?

Ino brodari pak od 01.01., što više vozarine padaju, oni više rastu, ne znam što bi se pak moglo reći na to.

@forumas

Nisu to bili sarkastični postovi. Tu se samo veselim što sam pomoću TA prilično uspješno predvidio kratkoročno kretanje BDRY-a – prvo pad od 22%, a sada rast od 12%, i to sve točno u dan. 🙂 Tim postovima ne pričam ništa o cijenama dionica.

.

Ali jedna stvar je BDRY, a druga stvar cijena dionice. BDRY je špekulacija, u korelaciji je sa FFA, što je također špekulacija trejdera, tu se vide očekivanja sudionika na tržištu kakvo će biti buduće kretanje stvarnih vozarina. Cijene dionica su nešto drugo, one od ovih špekulacija nemaju ništa.

.

Dionice stranih brodara se zadnjih mjesec dana trguju u nekakvom optimističnom tonu jer trejderi puno očekuju od otvaranja Kine, unatoč trenutno izuzetno niskim vozarinama. Sada je pitanje hoće li vozarine u budućem periodu značajno porasti i hoće li onda time brodari profitirati i opravdati trenutne valuacije. Vozarine će sigurno porasti jer smo trenutno na sezonskom dnu, ali je pitanje koliko će porasti i hoće li se na tim visokim razinama zadržati dovoljno dugo da brodari osjete taj efekt.

.

Ja mislim da će ova godina biti loša po brodare, ali to je samo moje mišljenje. Unatoč tome će naravno biti prilika za profitirati na optimizmu sudionika na tržištu i kratkoročnim porastima cijena dionica, ali to ništa ne mijenja na stvari ako gledamo širu sliku. To je ono što ovi naši “znalci” na forumu ne razumiju.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Već duže vremena komentiram upravo ino brodare jer naši su stagnirali dok su vozarine padale i to je bilo razumljivo, ali oni vani se kreću na način da što više vozarine padaju, oni više rastu, već preko 30% od razina iz 12.mj.

Tako da me baš zanima kako će se sad to odigrati i što će biti sa ZSE.

Disbalans ZSE općenito i ino burzi je ogroman jer se ona ne pomiče s mjesta, a vani su se od početka godine dogodili ogromni skokovi i to u svim područjima.

 

 

New Report

Close