BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Manjak količine sjemena Bc hibrida 2013. nije se osjetio, jer im pada prodaja.
Prije 7 godina Bc hibridi kukuruza imali su tržište u Hrvatskoj cca 40%.
Danas ti isti hibridi sudjeluju u zasijanim površinama cca 25%.
Ukupne prodane količine Bc hibrida u 2014:
1. Hrvatska 190.000
2. Bosna 20.000
3. Srbija 40.000
4.Ukrajina 10.000
5.ostali 20.000-30.000
UKUPNO: 280.000 VREĆICA

280.000 pomnožite s 250,00 kn iznosi 70.000.000,00 kn

Gdje vidite ostali prihod?

Svaka čast na iznesenim podacima.Prezentirani na ovakav način novost su za ovaj forum i mene i sigurno će biti dobra baza za razne izračune u budućnosti.
Pretpostavljam da se radi o broju prodanih vrećica koja ne obuhvaćaju sve tvrtke konsolidacije BC grupe.
Za početak iznio bih svoje saznanje koje govori da BC Institut pokriva više od 1/3 zasijanih površina u Hrvatskoj, a ne 1/4 kako navodite.
Prošle, 2013. godine prihodi od prodaje bez tvrtki konsolidacije mislim da su bili oko 93 milijuna kuna. Ako na sjemenski kukuruz otpada oko 2/3 poslovnih prihoda, to je bilo oko 62 mil kuna. Dakle to je otprilike 10-15% više prodaje sjemena kukuruza ove godine u odnosu na 2013.
Pošto će taj trend a i više od toga pratiti tvrtke konsolidacije vrlo je vjerojatno da će ukupni konsolidirani prihodi rasti u odnosu na 2013 godinu.
1:0 za Švabe

Malo vjerovatno!
Postoje tu druge opasnosti, a to je u prvom redu naplata potraživanja.
Za upravu to će biti pravi izazov, ili teška misija.
I još da dodam , to su cjelokupne prodane količine Bc instituta u 2014


Katarina je dosada uvijek raspolagala sa točnim podacima.
ove godine su više prodali u Bosni i Srbiji nego u drugim zemljama, tako da bi prodaja trebala biti veća nego 2013.
Ono što me brine su muljaže u tvrtci, a kojih izgleda ima podosta. Naime na skupštini je bilo više aktivnih dioničara koji su zanimljive stvari pitali, ali je uprava izbjegavala precizne odgovore, a o nekim stvarima su javno i lagali.

O čemu je rijec ako se mije znati?

Moze i na PM…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Štrumpfastično!Kako puno akcije u samo jednu noć.A ja mislila kako nogomet zaokuplja svu pažnju muške populacije.Prevarila sam se.BC INSTITUT je očito nekima zanimljiviji.Hvala vam svima na informacijama.Malo ću ih se uhvatit kad budem imala više vremena.Dala sam nalog tajnici da ode do ZAP-a i kupi sve što se kupiti da o BC-u za prošlu godinu.Mislim na GFI i sl.Ja sam jutros bila na kavi sa jednim prijateljem od prijateljice.Upozorila me da se radi o financijašu koji vodi neke fondove.Naravno da sam iskoristila priliku za pitanjce,dva,ali sad nemam vremena da vam prenesem te spikice.Uskoro.

A Kate lipoto, ako si iz Zagreba ili se krećeš negdi u blizini Rugvice zaleti se tamo. Ako si dioničarka trebala bi dobiti sve podatke na uvid. Ne znam jel to važi samo za period prije GS ili će ti izaći ususret i sada. Ipak nemaju oni hrpu dioničara da bi im to bio problem.
Onako usput, pouzdano znam da je broj dioničara spao na ispod 300 i da se dionice nalaze u sve manje labavih, a sve ih je više u čvrstim rukama.
Raketa, problemi sa naplatom gorući su problem ovih prostora i BCIN nije nikakav izuzetak.
Godinama se igraju vrijednosnim usklađenjima potraživanja i tako skrivaju realnu dobit.
Imovina izamortizirana preko 90% predznak je smanjenja amortizacije i u budućnosti i još jedan signal jačanja dobiti i smanjenog prikaza bilančne vrijednost tvrtke od stvarne.

U Hrvatskoj se sije cca 300.000 ha.
Po jednom ha se sije prosječno 2,6-2,7 sj. jedinica od 25 tisuća zrna.
Dakle 2,7 pomnožite s 300000 ha, pa dobijete ukupno 800000 vrećica.
Od toga je 190.000 komada Bc hibrida ili 24% 2014.
Vaš podatak je podatak iz 2009 godine

Jesam li dobro shvatila?Jedna vrećica je 25000 zrna a težina 10kg?

Vrećica može biti težine 6-12 kilograma, zavisno o krupnoži zrna i apsolutnoj masi.

Kao što sam i pretpostavljao nikog ne zanima realno stanje tvrtke.
Nikog ne zabrinjava to što Bc institut gubi tržište 2-3 % godišnje!???
Većinu zanima samo imovina i papiri, nerealno stanje tvrtke.Ne živi se od prošlih dobrih rezultata.
Katarina, što ima novo na SP u Brazilu?


Kao što sam i pretpostavljao nikog ne zanima realno stanje tvrtke.
Nikog ne zabrinjava to što Bc institut gubi tržište 2-3 % godišnje!???

EPS
2011.: 27,7kn
2012.: 38,5kn
2013.: 54,4kn

Samo nek nastave gubit trziste ako ce ovakvu dobit ostvarivati…

U Brazilu pauza.U favelama napeto.Kuha.Samo što ne proključa.Upravo stanje na domaćem tržištu mi je fondaš od pre neki dan označio kao okidač koji većinskog vlasnika dovodi do razmišljanja da kapitalizira ostvareno.Nikako ne može naći ekipu za upravu koja bi vođenje BC-a nastavila njegovim stopama.Ja se ipak ne bih složila da su dobra vremena prošla.Pa zadnja ostvarena dobit je najveća u zadnjih par godina.Istina na domaćem terenu trebali bi igrati agresivnije i čvršće držati pozicije.Ti barataš vrlo preciznim podacima podacima iz struke.Vjerojatno si neki unutarnji nezadovoljnik pa si malo stroži.

New Report

Close