Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ustavna je OBVEZA Vlade RH štititi ustavni poredak a ova ogromna diskrapancija i veličina brojki pokazuje da je došlo do ugroze ustavnog poretka.
Vlada je dakle odradila što je mogla i iskoristila je instrumente koji su joj bili na raspolaganju.
Sada je sve na tržištu – biti će zaineresiranih kupaca, banke imaju velika potraživanja pa je onda i interes veliki za stabilizaciju……………

I sta sad? Sta ce se dalje dogadjati? Ima itko ista pametno za reci na ovo pitanje? Ovo je i dalje pat situacija.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Svašta je rekao, da će se dugovi vraćati iz dobiti kompanija, da će možda agrokor opstati ali bez hrpetine nepotrebih firmi i nekretnina itd itd

Gdje je Ivica Tododrić?

Bisakovi
“Sada su podnesene kaznene prijave protiv odgovornih,koliko sam shvatio iz izlaganja.
Treba vidjeti kako ce se pravomocno zavrsiti kazneni postupci.
To bi moglo “otvoriti put” mnogim odstetnim zahtjevima i tuzbama.”

Od koga ce se naplatiti samo da mi je znati.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Najavio je vrlo brzo i izvjesca akrokorovih kompanija za 2017.

@ bisakovi
Sada su podnesene kaznene prijave protiv odgovornih, koliko sam shvatio iz izlaganja.
…………. u našoj najboljoj maniri, ovdje će biti tresla se brda, rodio se miš………..nikome se neće desiti ništa.
Kao ni do sada.

Od koga će rusi naplatiti onih 8 i nešto milijardi kuna? Nek se naplate od poreza na kapitalnu dobit ostvarenu na našoj burzi.

Ovo sve je ustvari nezamislivo. Ne radi se tu o desecima milijuna, ili čak stotinama milijuna. Ne radi se tu o situaciji od ove godine, ili čak prošle godine. Radi se o godinama. Radi se o desecima milijardi i onda sve to pukne eto samo tako jedan dan. Tolika lova, toliko vremena, a nitko nigdje ništa nije znao? Svi se čude. Marić najviše.

Čini se da će biti točno ono što sam pisalo na ledu a to je da će razvodniti postojeće dioničare ili zbog pretva

Negativni kapital 14,5 milijardi kuna…. Halooo!
Imovina manja za 21,7 milijardi kuna. Pare odlepršale na privatne račune, pa,pa
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/crne-brojke-revizije-imovina-manja-217-milijardi-kuna-todoric-lagao-o-izlasku-na-burzu-agrokor-mu-dao-650-milijuna-kuna-kredita-koje-nije-vratio/6630666/

Znaci s 50 %otpisa duga dolazimo u pozitivu. Ali je bitno da nemaju svi vjerovnici jednaka jamstva tj pravo naplate. Neki ce povratiti sve, a neki manje. Napr rolluperi sve, a ostali ( npr repo krediti ) manje. Znaci otpis ne ide svima linearno 50 % . Ako uopce do nagodbe dodje. Zanimljivo je vidjeti sto ce biti s onima koji imaju imovinu kao garanciju.
Treba vidjeti da li se sastavilo vjerovnicko vijece i tko ima koliki ulog.

Status Quo: Roll Over Lay Down

41 mlrd imovine, 60 tak mlrd obveza uz otpis 50% ostane 30 mlrd obveza i 11 mlrd kapitala cini se nekako najlogicnije koja mlrd vise manje na to, bilo bi lako kad bi svi imali otpis od 50% al to tako ne ide bit ce ovdi teskih pregovora, a za pretpostavit je da je pola tih obveza donekle osigurano i da nece tek tako pristat na 50%, dok bi ostali morali dobru vecinu toga otpisat i vise od 50 da bi dosli do gornje racunice

Ignore : renči

Cijelo vrijeme se prica o nagodbi, a nje uopce nece biti….

Uglavnom Gazda sebi spremio u džep 100 milijuna Eura.
Obzirom da će vjerovatno biti podignuta međunarodna tjeralica, biti će mu dosta novaca da zavlači izručenje.

Pitanje je tko sve u politici ima udio u ovom izvlačenju novaca ? Do tuda će ići istraga.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/todoric-sam-sebi-posudio-842-milijuna-kuna-na-njegovoj-listi-su-i-valentic-covic-i-pavic-foto-20171009

New Report

Close