Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a jadni bisakov, jel ostalo zuci stogod ? @ 🙂
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/belje-poznjelo-rekordne-prinose-psenice-i-jecma-20170717

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


@ Bisakov

Po meni, ovo u Agrokoru je prisilni – dar s neba.
Veliko čišćenje… Žalim da se ovo nije dogodilo prije 10 godina kada je dug bio 4 milijarde. Sada je 40…

dugo vremena sam se bio pitao odakle Ivici ‘hrabrost’ da se zadužuje po tim stopama, 8 9 ili čak 10 postotaka kamate? i još k tome nije birao: njemački, talijanski kapital, kasnije EBRD pa na koncu i Rusi…
a onda sam nabasao na neki video gdje se hvali kako kapital nije problem, novca uvijek ima, kaže on, za kvalitetne projekte
što ja zaključujem iz svega toga? da mu je bilo svejedno… morao je znati kuda to sve vodi i, koliko čujem, bilo je suradnika koji su ga visoko gore u upravi upozoravali kuda to vodi: skupim kapitalom kupovati firme koje onda nikad do kraja nisi restrukturirao… pa sam čuo kako se prao novac preko dobavljača, navodno leasing tvrtki ali i drugih, pa mi je bilo još i jasniji modus operandi
nije on stajao u krivom redu kad su se dijelile firme, kako ga je 90-ih bocnuo Luka Rajić, nego kad se dijelila pamet.. tko nije neka svakako pogleda novi film o Madoffu (R. DeNiro u gl. ulozi) i moći će povuči zapanjujuće paralele: Ponzi shema, laži, muljanje na svakom koraku, dvorci u oblacima, financije ‘pod ključem’ na zadnjem katu gdje su se frizirali izvještaji, jako puno toga… na kraju će ispaštati cijela obitelj i nositi teret na svojim leđima

e pa tome je nadam se došao kraj, otpisati će se što se otpisati mora; otpisivale su i otpisuju i banke kao ZABA npr. pa će preživjeti, bolesni modeli poput ‘švicarca’ ili ‘vlakić s mjenicama’, ista stvar… dobavljači koji su se previše zaigrali s mjenicama također će u stečaj a njihove pozicije bez brige brzo zauzeti drugi ako u tom segmentu ‘ima kruha’

u stvari jedva čekam da se klupko odmota do kraja i da vidim kome će pripasti BLJE, JMNC, VPIK, TISK; ZVZD… ovo su vrlo zanimljiva vremena!

@Zmajki
Kolika je cijena psenice i jecma ove godine?
Da li se moze ostvariti veca dobit pri uzgoju tih zitarica ako BELJE ne stvara dodanu vrijednost?
Moj sin ima OPG i ima svoje strojeve i poznato mi je koliko je ta proizvodnja “profitabilna”!
Vidjet cemo uskoro 2Q poslovne rezultate BELJA.

Prinosi na žitarice _ pšenica, ječam … ove godine su srušile gotovo sve rekorde, barem nešto dobro za naše poljoprivrednike…

Loše je što je GRANOLIO (koliko se sjećam bratić od g.Todoriće) kad su poljoprivrednici pospremili usjeve u silose Granolija, ovaj zatražio predstečajnu nagodbu….
Kakav lik..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



@Zmajki

Kolika je cijena psenice i jecma ove godine?
Da li se moze ostvariti veca dobit pri uzgoju tih zitarica ako BELJE ne stvara dodanu vrijednost?
Moj sin ima OPG i ima svoje strojeve i poznato mi je koliko je ta proizvodnja "profitabilna"!
Vidjet cemo uskoro 2Q poslovne rezultate BELJA.

Još ako su pšenicu predali Granoliu (obzirom da su Filipoviću 2014-te prodali svoj mlinarski biznis, a ta prodaja sa dokapitalizacijom Granolia je tek priča za DORH), nagrebali su k’o žuti.

u stvari jedva čekam da se klupko odmota do kraja i da vidim kome će pripasti BLJE, JMNC, VPIK, TISK; ZVZD..+LEDO. ovo su vrlo zanimljiva vremena!

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Pripast će onima koji najviše potražuju od Agrokora!

Eh mali dioničari plan je napravljen. To će izgledati ovako. Neko će dobiti za dug npr. 90% Jamnice ili neke druge tvrtke kako se dogovore. Taj će fino umjesto recimo 100.000 kuna za dionicu Jamnice dokapitalizirati po 1.000 kuna dionica i svi sretni i zadovoljni. Naravno mali dioničari će imati isti broj dionica ali ukupan broj dionica biti će višestruko puta veći.
Ne znam što još da Vam kažem nego: NIJE DOBRO !

E pa Đuro ima tešku ruku.


Eh mali dioničari plan je napravljen. To će izgledati ovako. Neko će dobiti za dug npr. 90% Jamnice ili neke druge tvrtke kako se dogovore. Taj će fino umjesto recimo 100.000 kuna za dionicu Jamnice dokapitalizirati po 1.000 kuna dionica i svi sretni i zadovoljni. Naravno mali dioničari će imati isti broj dionica ali ukupan broj dionica biti će višestruko puta veći.
Ne znam što još da Vam kažem nego: NIJE DOBRO !

Hmm, ne bih se složio da će netko “za dug” dobiti npr. dionice Jamnice, a drugi npr. Konzuma ili PIK-a Vrbovec.
Ako se ide u pregovore s te pozicije, to će biti teško ispregovarati i provesti nagodbe.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Preporučam Bisakovu da ovo pročita.
Naročito zadnji pasus.

O tome govorim već nekih dva mjeseca, pa i jučer u svojim postovima.

Vaš link …

La vita e bella!

https://www.vecernji.hr/vijesti/steze-se-obruc-oko-todorica-dorh-racuna-na-pokajnike-1184970


https://www.vecernji.hr/vijesti/steze-se-obruc-oko-todorica-dorh-racuna-na-pokajnike-1184970

Krenula je lista za odstrel.

Ivan Crnjac
Ivica Todorić
Ante Todorić
….
sad čekamo da i ostale krenu spominjati…. Ljerka Puljić menađerica godina, Pirušku Canjuga, i ostali šrot.

a onda suučesnike iz drugih firmi, kao što su ovi iz faktoringa i fondova ala Makek, Tamara Obradović Mazal – a suprug joj onaj Mazal iz Dure Đakovića koji kao traži neku dokapitalizacija a žena mu u opakom faktoringu sa todorićem.

https://www.express.hr/top-news/s-laznim-mjenicama-todoricu-sam-nosio-milijune-11326

Ovo je piramida koju ni Berny Madoff nije uspio napraviti. i da netko je spomenio novi film sa robert de nirom, pogledajte odličan je da vidite kako uspjeva obrlatiti tolike ljude, ovo kod nas je bilo još gore. http://www.imdb.com/title/tt1933667/

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close