Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasto?

Po mom misljenju, to bi bilo najcisce.
Jer se ne moze stvoriti nikakva racionalna predodzba o preostaloj vrijednosti.
Ali papiri zasad kazu drukcije. Hanfa je rekla deblokirati poslije izvjesca.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trgovanje se mora otvoriti sto prije. Trgovati se trebalo i do sad, cijelo vrijeme!
Samo je ZSE trebala todex izdavatelje spustiti u nižu kotaciju!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@ioreskovic

zašto je obustavljeno trgovanje? pogledajte na ZSE: rješenjem HANFE koje između ostalog kaže da se nalaže ZSE obustava trgovanja dionicama (BLJE, ZVZD, JAMN…) zbog pokretanja izvanredne uprave u sklopu koje će se izglasati novi revizori društava i napraviti novi izvještaji za 2016. i prvi kv. 2017.

još piše u toč. II da mjera iz toč. I (privremeno obustava trgovanja) traje do kraja sljedećeg trgovinskog dana nakon dana u kojem društvo podnese navedena izvješća

dakle, po ovom rješenju, ako se recimo javno objave tražena izvješća 30.9. (subota) trgovanje počinje drugog trg. dana nakon toga, a to je 3.10. (utorak)

a to da li će i kada doći do nagodbe, i da li će HANFA donijeti neko novo rješenje, to još ne znamo…


A sto se primijenilo ? Nista. I dalje je duzan. Jedino sto vrijedi su firme.

Promijenilo se dosta.Dug je veci za 480M.Eura i sve pokretnine i nekretnine tvrtki-kceri su zalozene.
Zatim,pokrenuto je puno tuzbi u susjednim drzavama protiv tvrtki-kceri i dosta imovine zamrznuto,a dio je vec ovrsen (kao preko 18% Mercatora).

Od Agrokora još nije ništa ovršeno….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

NIste shvatili bit bloga i zašto se on piše sada.
E pa pokušati ću pojasniti. Ovaj tjedan revizija objavljuje rezultate nalaza. A tamo vjerovatno neće biti 40 mlrd nego 50-60 mlrd. E onda to Vam znači odoka da nisu poštovani MRS ni Hrvatski zakoni. Kako to nije mogao uraditi jedan čovjek već najmanje desetak ljudi ( možda i trideset ) KRŠIO SE ZAKON i RADILO UDRUŽIVANJE RADI POČINJENJA. A to Vam je u KZ i nosi određen broj godina. Ovim putem Ivek želi postati žrtva političkog progona a ne LOPINA.
Jer kad krenu škode i kombiji a pritvorski nadzornici povećaju brojno stanje, pjevati će se ko slavuji u zboru. A u pritvoru NEMA INTERNETA…..
Jeste shvatili što želim reći ????
GOTOVO JE !!!!

E pa Đuro ima tešku ruku.

bojim sa da je dug vise prema 60 miliardi jer cemu ovakav pad burze firmi koje ni nemaju veze sa Agrokorom insajderi znaju


Od Agrokora još nije ništa ovršeno….

Napisao sam tvrtke-kceri,a ne Agrokor,zar ne?
Agrokor je nebitan vise.Samo prazna ljustura!
Ide se na firme -kceri poput Mercator,Fricom,Jamnica itd koje posluju izvan Hrvatske.
Postupci u Hrvatskoj su “zamrznuti” do prestanka prinudne uprave!
Meni se cini da je situacija “kriticna”,a dogovor-nagodba tesko izvediv sada,no pricekajmo prvo izvjesca!

Vjerojatno su izvjesca bolja nego su prikazivana

Tako je!
Iako ja ne ocekujem da ce to revizija pokazati.
Svi su imali svoje prste u izvlacenju love pa nece dopustit da se prikaze istina.
Ipak, za pozitivan rasplet dovoljno je da se potvrde i dosadasnja!


Dug je gotovo sigurno veći, a imovina nedvojbeno manja nego li je bilo iskazano. Ovo drugo je A.R. već najavio. Kad se popuni onaj prvi dio jednadžbe –> korekcija burze.
Jedino koliko toliko sigurno utočište su cash i Rivp.
A o tome što će se dogoditi na otvorenom Todexu ne želim niti govoriti.
Pad će biti po onoj iz Brojke i slova: i trocifreni broj je… (ipak dvocifreni je pad nije moguć iznad 99%).:-)

FI za 2016. su manje bitna, krucijalno je kada SADA posluju tvrtke kćeri, pogotovo za 1H 2017. …budu li te brojke dobre, bit će jakog interesa kupaca za dionice tih tvrtki, to je sigurno, a onda je sve moguće što se cijene dionica tiče

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Dug je gotovo sigurno veći, a imovina nedvojbeno manja nego li je bilo iskazano. Ovo drugo je A.R. već najavio. Kad se popuni onaj prvi dio jednadžbe –> korekcija burze.
Jedino koliko toliko sigurno utočište su cash i Rivp.
A o tome što će se dogoditi na otvorenom Todexu ne želim niti govoriti.
Pad će biti po onoj iz Brojke i slova: i trocifreni broj je… (ipak dvocifreni je pad nije moguć iznad 99%).:-)

FI za 2016. su manje bitna, krucijalno je kada SADA posluju tvrtke kćeri, pogotovo za 1H 2017. …budu li te brojke dobre, bit će jakog interesa kupaca za dionice tih tvrtki, to je sigurno, a onda je sve moguće što se cijene dionica tiče
[/quote]

Iskreno se, ali doista najiskrenije nadam da ste u pravu, tako mi svega na svijetu, zbog vas i zbog svih nas. Ali se nažalost bojim da nije tako. Muljali su i prikazivali stvari ljepšima nego što jesu da bi dobili kredite. A sad će sve na vidjelo, iliti barem snimak stanja, koji se vidi iz prijave tražbina i procjene imovine.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Od Agrokora još nije ništa ovršeno….

Napisao sam tvrtke-kceri,a ne Agrokor,zar ne?
Agrokor je nebitan vise.Samo prazna ljustura!
Ide se na firme -kceri poput Mercator,Fricom,Jamnica itd koje posluju izvan Hrvatske.
Postupci u Hrvatskoj su "zamrznuti" do prestanka prinudne uprave!
Meni se cini da je situacija "kriticna",a dogovor-nagodba tesko izvediv sada,no pricekajmo prvo izvjesca!
[/quote]

Pa nije ni od tvrtki-kćeri… Stavljene su zabiljžbe… Ovršeno je 18% od Todorića…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@serislav
što god da objave, manje je bitno jer svi vjerovnici su svjesni da će ići otpis oko 50% potraživanja i vrlo izvjesno pretvaranje ostatka u udjele u agrokoru…. pretvarati ostatak potraživanja u udjele u tvrtkama kćerima nije realno očekivati jer:
1. nikada se ne bi dogovorili koji će vjerovnik dobiti udjele u kojoj tvrtki kćeri, ali čak i da se dogovore-
2. dokap pretvaranjem udjela u tvrtke kćeri imao bi ogromnu i teško provedivu proceduru preračunavanja novih udjela, izglasavanja na skupštinama, proknjižbi u SKDD itd.
3. sva imovina tvrtki kćeri opterećena je hipotekama za novi kredit i time vjerovnici ne bi dobili praktički ništa

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close