Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jasno mi je da kao slovenac navijaš da se mercator oduzme fortenovi i vrati u slovenske ruke ali neću biti nekulturan kao ti pa napisati da pišeš notorne gluposti.
možemo se ovdje čuti kada se na kraju umiješa EU komisija i sudovi u zaštiti privatnog vlasništva koje slovenija nastoji na ovaj način oduzeti…ako ne vjeruješ, podsjetit ću te kako se slovenija odnosila prema:
– neslovencima (izbrisani tj. bez državljanstva) https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/slovenija-izbrisani-prije-26-godina-mnogi-problemi-jos-nisu-rijeseni-foto-20180227…
– pa muljanje s arbitražom http://www.poslovni.hr/hrvatska/slovenci-priznali-da-su-varali-u-arbitrazi-s-hrvatskom-359901…
pa neisplata štednje štedišama Ljubljanske banke jer su bili iz Hrvatske http://www.poslovni.hr/hrvatska/slovenija-mora-isplatiti-stedise-275641
tako da nemoj ovdje prodavati maglu jer znamo odakle vjetar puše.
Lp!

On kao Slovenac navija da se Mercator vrati Sloveniji ? Iz čijih ruku, pa valjda Nizozemskih. Pa, ali ste vi Nizozemac kada ovako patriotski navijate protiv kazne Fortenovi, Agrokor je odavno pokraden i sada je Nizozemski, što se vi sekirate hoće li Mercator pripasti Slovenskoj ili Nizozemskoj kompaniji, Hrvatska s tim veze nema.

Naveli ste 2-3 primjera arbitraža Hrvatske i Slovenije, ali to je nerelevantno. Mercator je sada Nizozemsko – Slovenski spor, pa neka Nizozemci razbijaju glavu s time.

Ja osobno navijam za susjede, a ne za daleke Nizozemce. Ajmo Janezi, vratite što vam je oteto nezakonitim Lexom, zaštitite svoje male dioničare.

Još je najjadnije bilo kad je premijer Plenković rekao da će urgirati oko Mercatora, zašto naš premijer lobira za Nizozemske kompanije.


Visoki trgovački sud ovih dana je uvažio žalbu dioničara na prvostupanjsku odluku Trgovačkog suda kojom je tužba dioničara protiv odluka skupština društava Ledo i Jamnica održanih u rujnu 2018. bila odbačena kao nedopuštena temeljem članka 41 .Lexa.
Visoki trgovački sud je zauzeo stajalište na svojoj sjednici da temeljem članka 41.Lexa nije zabranjeno vođenje postupka protiv povezanih i ovisnih društava osim imovinsko pravnih zahtjeva tj.odštetnih zahtjeva.
Tužba protiv odluka skupština nije imovinskopravni zahtjev i stav je suda da je dopuštena te VTS ukida prvostupanjsku odluku i predmet vraća Trgovačkom sudu na ponovno odlučivanje.
Dioničar je prvenstveno osporavao prijenos imovine društva Ledo i Jamnica na novo zrcalno društvo .
Postupak za Belje još je u toku i čeka se rješenje suda.

Lagani pomak, ali pomak.
Nakon promjene vlasti ocekujem normalne sudske odluke.
Dosta su glumili Plenkoviceve biljeznike!

Super su odluke glavnih skupstina….
Jako dobri vicevi!

gledam ovu odluke sa skupština.. gdje je onaj show koji je ovdje bio obećavani najvljivan?


gledam ovu odluke sa skupština.. gdje je onaj show koji je ovdje bio obećavani najvljivan?

Ovakav komentar otkriva da nisi bio na skupštinama. Ako si mislio da cemo se tući, onda nisi baš previše pametan. Ako si mislio da cemo nadglasati Borgovce, onda nisi baš previše pametan. Ali ako misliš na show u smislu pravne bitke, to je napravljeno.

Znači, ili nisi baš previše pametan ili si potpuno u krivu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pozdrav,

siguran sam, da će kroz određeno vrijeme sve izači na svijetlo, a do tada uvjeran sam treba imati puno strpljenja, pogotovo nas dionićara,
lp

Vjerovatno sam spusio najvise od svih ovdje ali sam se nekako pomirio sa nulom. Ako bude ista od ovog nitko sretniji od mene naravno. Sav entuzijazam i energiju sam potrosio u prijasnjim tuzbama i za nove nema snage. Nek mladi preuzmu 🙂

Samo manite se nekih mantri koje se ovdje mogu citati, teorija zavjera, neke revolucije koja ce kakti pomest Plenkija i samim time donesti nama promjene. Nasu bitku je moguce jedino dobiti na sudu.

Ali bitno je i političko okruženje, osobito za one u sistemu (mediji, sudovi, USKOK, DORH….) koji se okreću kako vjetar puše i lešinare nad onima koji padnu s trona, a prije toga su vjerni pokorni sluge koji takvim svojim ponašanjem podržavaju (i nastavljaju podržavati) zlo ……
Možda izbor Milanovića i izbori u HDZ-u donesu neku promjenu, postave to na dnevni red i otvore javnosti oči.

Jučer je IT imao prilično dobru konferenciju za novinare. Dobro da ima još zdravlja, snage i volje.
Međutim medijsko izvještavanje o tome je bilo nikakvo – mediji još uvijek drže stranu Borga, omalovažavaju ga i više vremena posvećuju onima koji su na strani Borga. Jadno.


Vjerovatno sam spusio najvise od svih ovdje ali sam se nekako pomirio sa nulom. Ako bude ista od ovog nitko sretniji od mene naravno. Sav entuzijazam i energiju sam potrosio u prijasnjim tuzbama i za nove nema snage. Nek mladi preuzmu 🙂

Samo manite se nekih mantri koje se ovdje mogu citati, teorija zavjera, neke revolucije koja ce kakti pomest Plenkija i samim time donesti nama promjene. Nasu bitku je moguce jedino dobiti na sudu.

Bilo bi zgodno vidjeti sudca koj je u stanju u ovoj našoj maloj bari donjeti odluku protiv vladajuće oligarhije i njihovih poslušnika. Malo kao da ste se našalili

Zanimljiva Bujica, Nikola Grmoja ,vrijedi poslušati sve. Ima malo i oko Agrokora i te ekipe okolo

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ppd-kupio-64-fortenova-grupe-dionice-preuzeo-od-malih-dobavljaca-i-banaka/9865258/

jos jedan ocajni pokusaj pokazivanje da je sve u redu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/martina-dalic-o-todoricevom-istupu-vrijeme-je-da-prestane-lagati-i-vrijedjati/2148608.aspx

Kakav je Ivek to se znalo, ono što mi neide u glavu da novinari ne pitaju gđu Dalić kako to da kao građani ove zemlje nismo izgubili ništa kad su nulovali dionice obaveznih mirovinskih fondova isto kao i dionice investitora, bivših branitelja i radnika tih firmi?
Zašto se to dogodilo samo u RH?
Zar je prosječni Hrvat toliko glu p?
Konkretno mirovinski fondovi su svojedobno upisivali dionice Leda

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/rFYXpCBEFjdMffSXxAtUHQ==.pdf

Kako to da mirovinski fondovi nisu zaštitili svoja ulaganja?Upozorili javnost što se radi?

Ukupan iznos 750.000.000 kn, znate li vi koja je to lova?

Pazite 93000 dionica, ukoliko uzmete da je od mirovinaca 70% kako su izvjestili burzu to je 520.799.999 kn.Drugim riječima samo na Ledu su mirovinski fondovi spalili 520 miliona kuna.
Skupljamo lovu za oboljelu djecu i gladne, a oni puf 520 mil i nikom ništa!!
A di su ostale firme, di su poticaji za Belje, di su izvori i zemlja koje su predali strancima,naknade za savjetnike?

Upamtite što je bilo prije kokoš ili jaje ne znamo, ali svi dobro znaju da je HDZ postojao prije Todorića.
HDZ (+Linić) su ga stvorili i kad im je zasmetao maknuli.
Todorić je samo metas taza politike!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

New Report

Close