Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na jesen ce se otvoriti prica oko onog famoznog 30. ozujka i bit ce zanimljivo pratit kako ce to utjecat na Plenkovica.

Pogotovo ako izadju neki dokumenti. Ako postoje hahahaha.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Na jesen ce se otvoriti prica oko onog famoznog 30. ozujka i bit ce zanimljivo pratit kako ce to utjecat na Plenkovica.

Pogotovo ako izadju neki dokumenti. Ako postoje hahahaha.


Do sada se nije nista ostvarilo od vasih “teorija urota” iako ste puni maste i “prica”!Danas,sutra,na jesen,”za godinu,deset ili pedeset”!Vidite da vise mediji gotovo niti ne prate Agrokor i da to vise nije udarna vijest.
No,u krajnjem smislu ,sve je to je nebitno za polozaj dionicara jer je nagodba izglasana i potvrdena od TS.
Sada je jedino bitna odluka VTS i nastupanje pravomocnosti.
Dok god VTS ne potvrdi pravorijek nagodba nije pravomocna.
Kako se moze vidjeti zadnjih dana,trend propasti maloprodajnih lanaca u EU i SAD-u je isto u velikom porastu.


Na jesen ce se otvoriti prica oko onog famoznog 30. ozujka i bit ce zanimljivo pratit kako ce to utjecat na Plenkovica.

Pogotovo ako izadju neki dokumenti. Ako postoje hahahaha.

Sto je tada bilo?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Todoric angazirao odvjetnike za medunarodne arbitraze.
Rekli bi ovi znalci sa foruma da baca visak para jer nema nikakve sanse.
Ja mislim suprotno.
A ako on ima velike sanse za dobivanje odstete onda ostali dionicari imaju jos vece.
Maricu, mozda ti onda neces biti ministar, ali pocni pripremat rezervu u proracunu….

On nema(IT) nikakve sanse za dobivanje odstete,jer je ostavio prezaduzene tvrtke, koje je dobrovoljno predao na upravljanje Drzavi.Njegovo angaziranje odvjetnika je ,po meni,”refleks straha” da ce ostatak zivota provesti na robiji pa si pokusava koliko-toliko olaksati polozaj.

@bisakovi

Pali su potpredsjednica vlade i izvanredni povjernik, a vi pisete da je to nista. Mozda ste htjeli napisati da su oni jedno veliko nista ili samo obicne nistarije?

Plenkovic ove koji su ostali trenutno stiti, borgovi, prokuristica Maja, clan uprave Tomislav i ostala ekipa vjeruje da je kraj price blizu.

Al sto kad Plenki izgubi politicku moc? Da je dovoljno jak nikad Ramljak i Dalicka ne bi pali…

Imas u prici i uprave ovisnih drustava koje plesu izmjedju dvije vatre i po informacijama iznutra nisu jedinstveni. Ako samo jedni okrenu plocu, evo opet velike frke. A pritisak ce biti sve jaci.

Na kraju krajeva, kraj je jos daleko. Za odustajenje od tuzbi protiv drzave, a sto se sugerira, mozda bi i drugi akteri bili spremni nesto ponuditi. Kraj je jos jako daleko.

Al ruzno je da Dalicku i Ramljaka nazivas “nista”. Ako je i od tebe, previse je.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/kako-je-nexus-zloupotrijebio-nas-novac-i-na-kraju-ostao-bez-kazne/7710969/

Presuda kojom je poništeno rješenje Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa) o oduzimanju dozvole za rad društvu “Nexus private equity partneri” dokaz je da u Hrvatskoj definitivno posjeduju nedodirljivi, oni koji mogu što god hoće sa stotinama milijuna javnog novca, a da im se ništa ne dogodi ako izgube taj novac.



@bisakovi

Pali su potpredsjednica vlade i izvanredni povjernik, a vi pisete da je to nista. Mozda ste htjeli napisati da su oni jedno veliko nista ili samo obicne nistarije?

Plenkovic ove koji su ostali trenutno stiti, borgovi, prokuristica Maja, clan uprave Tomislav i ostala ekipa vjeruje da je kraj price blizu.

Al sto kad Plenki izgubi politicku moc? Da je dovoljno jak nikad Ramljak i Dalicka ne bi pali…

Imas u prici i uprave ovisnih drustava koje plesu izmjedju dvije vatre i po informacijama iznutra nisu jedinstveni. Ako samo jedni okrenu plocu, evo opet velike frke. A pritisak ce biti sve jaci.

Na kraju krajeva, kraj je jos daleko. Za odustajenje od tuzbi protiv drzave, a sto se sugerira, mozda bi i drugi akteri bili spremni nesto ponuditi. Kraj je jos jako daleko.

Al ruzno je da Dalicku i Ramljaka nazivas "nista". Ako je i od tebe, previse je.


Ja , dakako, smatram ga su Dalicka,Ramljak i Perusko napravili” dobar posao” i smanjili potencijalnu stetu po ekonomiju Drzave u cjelini.Ramljak je pogresio sto je zaposlio svoju bivsu tvrtku u Agrokoru i zato je snosio politicku odgovornost,sto je u redu.
Dalicku cijenim i mislim da je ona napravila veliki posao vezan za Agrokor.
Vi i dalje zivite u “sedmom nebu” i mislite da ce vam netko nesto dati.Nece i u to sam siguran kao sto sam siguran da protiv Drzave ,ako je tuzite,nemate sanse.
Sanse da dobijete odstetu su iznimno male,gotovo nepostojece i protiv odgovornih osoba po ZTD-u,po meni,ali Vi se samo inatite i tuzite,ionako to sami placate.
Sve ste do sada pogresno procijenili i stoga,ocito i snosite gubitke na ovom ulaganju.
Po meni je “kraj” ako VTS potvrdi nagodbu, a vi samo naprijed sa svojim iluzijama,a ‘neznanje se placa”,zar ne?

Moguce je primjetiti, da neki “forumasi” sada brane IT koji je ,po meni,vodenjem svoje poslovne politike i preiinvestiranjem i zaduzivanjem tvrtki u sastavu Agrokora i stvorio sve vase probleme i “operusao vas” i odgovornost imputiraju Drzavi i vjerovnicima (koji su takoder izgubili puno novca).
Trazi se odgovornost mimo ZTD-a i traze ,po meni,nemoguce opcije,a jedina je ,po meni,mogucnost da se bar nesto vrati (makar ne puno) da se pravomocno utvrdi kaznenom presudom da je -su odgovorne osobe nezakonito otudile dio novca iz prezaduzenih firmi kroz nez. isplate dividende (ako firme nisu poslovale pozitivno) ili izvlacenja novca za nepostojece usluge i sl..Nakon toga bi dionicari mogli imati nekakav pravni osnov da “nezto traze” nazad.
Dionicari jesu osteceni i to je evidentno i zalosno i to nitko razuman ne opravdava,ali trazite krivce tamo gdje ih nema,a amnestirate prave uzroke vasih problema.

Evo jedan primjer kako se to radi u civiliziranim državama.

Ulagači tuže Elona Muska zbog izgubljenih milijuna

Paulie, 13.08.2018. u 08:58
Premda je idućih dana cijena dionice pala, neki ulagači, koji su i prije ‘igrali’ na pad cijene dionice Tesle, optužuju Muska za zavaravanje tržišta.

Tvrde da Musk, govoreći o cijeni dionice u delistiranju od 420 dolara, nije točno odredio odakle bi došao novac za taj posao i da su zbog njegovih najava izgubili milijuna dolara.

Među ostalim, optužuju Muska i Teslu da su prekršili savezne zakone o vrijednosnim papirima i umjetno napuhali cijenu dionice Tesle.

S druge strane u nas Ramo ispali da dionice vrijede nule dok su tržišno aktivne, i nitko ga ne provjerava, i ničim ne odgovara.

Možda manageri ipak dobiju tražene bonuse zbog ‘dobrog’ poslovanja…

http://www.seebiz.eu/agrokor-posluje-iznad-planova-konzum-na-putu-oporavka/ar-179921/

Javne opomene za sve Todexovke. Da su ih tako zadnjih godina opomenjivali možda sada ne bi bile pred delistingom. Iako uopće ne vidim svrhu ovih škrabarija jer ionako te firme kao dionička društva su već mrtve.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Bzh5YsH74QQx5DNPecITxg==.pdf

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/adris-grupa-o-nagodbi-u-agrokoru-ustrajemo-na-pravnoj-zastiti-svojih-potrazivanja/7520322/

Izvanredni bi povjerenik, umjesto da optužuje, trebao odgovoriti i na pitanje koje su porezne posljedice predloženog modela nagodbe na državni proračun, s obzirom na to da će vjerovnici stjecati prava u nizozemskoj zakladi radi optimiziranja njihove porezne opterećenosti.

Na kraju, još jednom podsjećamo kako je sud svojim rješenjem potvrdio stav da podmirene tražbine ne daju pravo glasa.

New Report

Close