Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@bisakovi

Imas kognitivni konflikt, posto su jamstva proknjizena snagom nagodbe, ukoliko je nagodba nistavna, slijedom toga nistavna su i proknjizena jamstva…

Al to i dalje ne dokazuje nistavost jamstava. Samo sto bi ih primjerice “obveznicari” trebali dokazivati u parnicama. To sto jamstva nisu prihvaćena na propisan način, ne znaci da ne postoje i da vjerovnici ne polažu prava na njih.

Kupci obveznica nisu morali znati na koji način su jamstva izglasana. Onda bi i oni mogli tražiti naknadu štete od koncerna i društava zbog dovođenja u zabludu, a njihove su trazbine prioritetnije od dionica.
[/quote]
Kupci obveznica imaju izdavatelja (agent ili banka), izdavatelj (agent ili banka) je trebao provjerit valjanost jamstva prije izdavanja obveznica, ako IT, odvjetnici IT, pa čak i Ramljak su izjavili da se nije poštivala procedura prilikom izdavanja tih jamstva a izdavatelj (agent ili banka) su prihvatili takva jamstva bez provjere (odobrenja dioničara na skupštinama), tako da bi imatelji obveznica mogli (trebali) tužiti izdavatelja obveznica (agenta ili banke), a ne Agrokora (Agrokora nije kriv u ovom slučaju), a ta tužba bi mogla jako okaljati ugled izdavatelja (agent ili banka) pa tko će im vjerovati više.
[/quote]

Je sad su agenti izdanja krivi. Krive su odgovorne osobe na svim instancama. No, inslovencijsko pravo će i bez valjane procedure prednost u naplati dati i neosiguranim vjerovnicima ispred dionicara.

Dubravko Grgić, koji se obogatio na osiguranjima i sudskim procesima to ne zna, pa ce ici u tuzbu kako bi povratio svoje vlasnistvo. Steta sto nema Don Juana za savjetnika.

Nemoj mi DonJuan-a.
Covjek zna znanje

Pa taj kojeg spominješ je koliko sam ja shvatio dogovorio neku vrst aranžmana odnosno nagodbe mimo The Nagodbe. A obzirom da nema jake instrumente osiguranja da će se “Nagodjeno” i ispoštovati, spominje se mogućnost tužbe prema IU odnosno Agrokoru za naknadu štete. To je forma pritiska, da se dogovoreno i formalno i pravno provede u dogledno vrijeme.

Preprostavljam da ako se aranžman provede, da kasnijeg sudovanja i zahtjeva za naknadom štete neće biti. Nije ni jednima ni drugima u interesu da se sporovi vuku unedogled. Pogotovo imajući u vidu činjenicu da i jedni i drugi imaju osnovne biznise u kojima se sto direktno, a sto indirektno susreću na domaćem trzistu. Svako u svom fahu.

Nije se on ništa dogovorio.

Glasao sam za nagodbu, ali kako sad stvari stoje morat ću sudskim putem naplatiti 100 milijuna eura

Paulie, 09.08.2018. u 23:31
Nisam htio ugroziti proces nagodbe, na kraju su tvrtke iz Koncerna Agram glasale za nagodbu, ali nismo uspjeli postići dogovor ni sporazum s vjerovnicima, budućim vlasnicima Agrokora, oko rješenja našeg problema i naših zahtjeva. Bio sam uvjeren da će se taj dogovor uspjeti postići, pokušat ćemo još neko vrijeme raditi na tom dogovoru, ali ako do sporazuma ne dođe, neće nam preostati ništa nego da nastavimo sa sudskim procesima vezanim uz osporavanje jamstava, a potom ćemo pokrenuti i zahtjev za naknadu štete.

Pa to sam ti i ja napisao.

Al na mjestu dionicara potpuno je irelevantno sto spoemnuti radi jer on nastoji zaštititi interese svojih poduzeća, a ne interese dionicara.

Interese dionicara moraju zaštititi oni sami. Ne znam kako svaki puta to ovdje naidje na nerazumijevanje i očekivanje da će probleme dionicara netko drugi rješavati.

Netočno, opet ću ti citirati.

Paulie, 09.08.2018. u 23:37
neće nam preostati ništa nego da nastavimo sa sudskim procesima vezanim uz osporavanje jamstava, a potom ćemo pokrenuti i zahtjev za naknadu štete

Ne može on poništiti jamstva samo za sebe. On je vlasnik, nije obvezničar, nego dioničar. Ako uspije poništiti jamstva, poništit će ih za sve dioničare.

Ako uspije.

To je po mojem sudu pritisak dotičnog da se dogovoreno ispoštuje.

Dionicari moraju neovisno od toga sto on ili netko treći namjerava ili radi pokrenuti svoje sporove pred sudom za naknadom štete, al tek po okončanju procesa IU temeljem postignute nagodbe u kojoj su oštećeni.

Sud ne djeluje na principu kauzalnosti i logike već na osnovu dokaza. To bi moglo pomoći dioničarima, ali opet vjerovnici u naplati imaju prioritetnije trazbine i jamstva dok god ona nisu osporena.


Netočno, opet ću ti citirati.

bisakovi, 10.08.2018. u 08:31
neće nam preostati ništa nego da nastavimo sa sudskim procesima vezanim uz osporavanje jamstava, a potom ćemo pokrenuti i zahtjev za naknadu štete

Ne može on poništiti jamstva samo za sebe. On je vlasnik, nije obvezničar, nego dioničar. Ako uspije poništiti jamstva, poništit će ih za sve dioničare.
[/quote]
Vecina jamstava je dospjela i proknjizena u izvjescima i ta jamstva sama po sebi , su veca od kapitala firmi-jamaca,tako da je za dionicare nebitno sto ce se dogadati sa jamstvima obveznicara.

Ako on i uspije u svom naumu i ospori jamstva, to ne znači automatski da će svi imati pozitivne efekte od toga nego će svi morati u pojedinačne postupke da bi se to potvrdilo za svakoga, uz pozivanje na ovo potencijalno pozitivno rješenje.

Slično kao što je udruga Franak nedavno dobila presudu oko švicaraca, ali će svi kreditirani pojedinci morati isto dokazivati u odvojenim procesima.

Nemam dionice Agrokorovih tvrtki, samo komentiram sa strane…



Netočno, opet ću ti citirati.

Ivan1902, 10.08.2018. u 09:59
neće nam preostati ništa nego da nastavimo sa sudskim procesima vezanim uz osporavanje jamstava, a potom ćemo pokrenuti i zahtjev za naknadu štete

Ne može on poništiti jamstva samo za sebe. On je vlasnik, nije obvezničar, nego dioničar. Ako uspije poništiti jamstva, poništit će ih za sve dioničare.
[/quote]
Vecina jamstava je dospjela i proknjizena u izvjescima i ta jamstva sama po sebi , su veca od kapitala firmi-jamaca,tako da je za dionicare nebitno sto ce se dogadati sa jamstvima obveznicara.
[/quote]

Kao što su proknjizena, tako se mogu i “odknjiziti”…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ako on i uspije u svom naumu i ospori jamstva, to ne znači automatski da će svi imati pozitivne efekte od toga nego će svi morati u pojedinačne postupke da bi se to potvrdilo za svakoga, uz pozivanje na ovo potencijalno pozitivno rješenje.

Slično kao što je udruga Franak nedavno dobila presudu oko švicaraca, ali će svi kreditirani pojedinci morati isto dokazivati u odvojenim procesima.

Nemam dionice Agrokorovih tvrtki, samo komentiram sa strane…

Usporedivati ovo sa udrugom Franak nema smisla.
Ono je mala beba za ovo.
I nece biti nikakve potrebe za pojedinacin tuzbama.
Tamo je svaki klijent imao ugovor sa bankom pa zato mora u tuzbu.
Ovo je nesto drugo

New Report

Close