Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad bi se bar neki mogli suzdrzati i ne prosipati svoju tesko stecenu pamet!

Ovo je joda 🤣😆🤣 pisao u srpnju 2018..cekao je propast nagodbe

” nemojte bit smiješni. mislim da je svima jasno zašto se išlo na ovo. njihova aplikacija, njihovo brojanje . svakako će se trebat probat organizirat nakon ovog cirkusa pa da se cim prije pokrenu tuzbice protiv ovih manijaka. iako jos uvijek nije iskljuceno da ce se dogodit nekakve promjene. vidjet ćemo”
I jeste li se organizirali ? . Kako napredujete ? Samo pametno naprijed. Navijam za vas.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Na skupštinama će biti pravi show. Tko god može neka proba doći. A i da čujemo što imaju za reći mirovinski fondovi.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

I mene zanima kako će se mirovinci postaviti,oće li i oni biti izdajice ili se boriti .

Pa ne znam u cemu je problem, Mercator je oduzet samo Agrokoru a ne Agrokoru plus ili Fortenovi ili kako se vec zove. Znaci, kako su to potpuno razlicite dvije pravne osobe ne vidim zasto bi tu bilo ikakvih problema za Fortenovu.

Mada priznajem, moze biti da sam u krivu ali samo ne znam kako? Valjalo bi kad bi Frenkija Lausica pozvali u Otvoreno i da on nama polusvijetu objasni te neke stvari.


I mene zanima kako će se mirovinci postaviti,oće li i oni biti izdajice ili se boriti .

Izdajice su oni od samog početka, u to budite uvjereni. Svim svojim nedjelima, pasivnošću i nebrigom za imovinu penzionera su to pokazali. Pa nije to njihova osobna lova, već lova za mirovine, a nitko od njih otkaz za nesposobnost nije dobio.

Njima je takoreć svejedno što su na Agrokoru izgubili milijarde.


Pa ne znam u cemu je problem, Mercator je oduzet samo Agrokoru a ne Agrokoru plus ili Fortenovi ili kako se vec zove. Znaci, kako su to potpuno razlicite dvije pravne osobe ne vidim zasto bi tu bilo ikakvih problema za Fortenovu.

Mada priznajem, moze biti da sam u krivu ali samo ne znam kako? Valjalo bi kad bi Frenkija Lausica pozvali u Otvoreno i da on nama polusvijetu objasni te neke stvari.


Kolega Nxo ,ne vjerujem da si ti polusvijet ,samo si malo prespavao i nisi dovoljno pratio proces.
Ne postoji Agrokor plus nego samo Fortenova , a plus su samo društva povezana s Agrokorom : Ledo plus d.o.o. Belje plus d.o.o itd.. u sastavu Fortenove.
Stara društva će se kad im oduzmu svu imovinu pripojiti dužniku Agrokor d.d. i,a Agrokor d.d. će se tada ugasiti odlukom izv. uprave i potvrdom suda.
Čak se neće nad njim ni provesti postupak stečaja ili likvidacije kao što se prvotno govorilo.
Za ovaj slučaj eto izmišljen je još jedan novi ,do sada u zakonima nepoznat način prestanka društva , a to je gašenje.
A da bi se Agrokor d.d. mogao ugasiti potrebno je njegovu svu imovinu prenijeti na Fortenovu.
Oko 70 % vlasništva Agrokora u Mercatoru je najvažnija imovina u ovom postupku bez koje teško da Fortenova može preživjeti.


Pa ne znam u cemu je problem, Mercator je oduzet samo Agrokoru a ne Agrokoru plus ili Fortenovi ili kako se vec zove. Znaci, kako su to potpuno razlicite dvije pravne osobe ne vidim zasto bi tu bilo ikakvih problema za Fortenovu.

Mada priznajem, moze biti da sam u krivu ali samo ne znam kako? Valjalo bi kad bi Frenkija Lausica pozvali u Otvoreno i da on nama polusvijetu objasni te neke stvari.

Od svih stručnjaka ti si našao Frenkija Laušića koji uopće nije pristran ,da dalje ne pišem…
Svaka čast ,vidi se da si došao provocirati i obmanjivati.

A da bi se Agrokor d.d. mogao ugasiti potrebno je njegovu svu imovinu prenijeti na Fortenovu.
Oko 70 % vlasništva Agrokora u Mercatoru je najvažnija imovina u ovom postupku bez koje teško da Fortenova može preživjeti.

S imovinom Mercatora u Fortenovi ostaje otvorena mogućnost da se sačuvaju kompanije u HR s izvornom dioničkom strukturom?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivica-todoric-dao-veliki-intervju-u-svom-dvorcu-tesko-zivimo-pomazu-nam-obitelj-i-prijatelji-kci-mi-se-jadna-morala-snalaziti-da-prezivi/9832171/

http://www.seebiz.eu/todoric-zivimo-tesko-ali-veselo/ar-202882/

imajmo razumijevanja, osobno imam 2000 dionica Belja i spreman sam to pokloniti bivšem velikom Gazdi, ako bi to pomoglo da nanovo pokrene biznis, još bih mu mogao donirati i pepela, da ima od kuda krenuti,
ali nema više Franjex2, Prke, Škegre i teško će to krenuti, svi se razbježali, osim Franceka, on je prinudno napustio ekipu


A da bi se Agrokor d.d. mogao ugasiti potrebno je njegovu svu imovinu prenijeti na Fortenovu.
Oko 70 % vlasništva Agrokora u Mercatoru je najvažnija imovina u ovom postupku bez koje teško da Fortenova može preživjeti.

S imovinom Mercatora u Fortenovi ostaje otvorena mogućnost da se sačuvaju kompanije u HR s izvornom dioničkom strukturom?
[/quote]
Oprosti kolega Sava ,možeš li preformulirati pitanje jer ja stvarno ne razumijem što me pitaš.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/agrokoru-odbijena-zalba-srpskoj-tvrtki-moraju-platiti-152-milijuna-eura-s-kamatama-namirenje-se-vec-dogodilo-nastavljamo-pravnu-bitku/9841135/

..uz slovence počeli su ih peglati i srbi 😆

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/agrokoru-izgubio-na-sudu-u-beogradu-srpskoj-banci-moraju-platiti-15-milijuna-eura-20200110

Podsjetio bih da se Plenković hvalio kako je “spašavanje” Agrokora njegov veliki uspjeh. Raspudić je bio vrlo jasan, nek institucije rade svoj posao!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close