Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tedeschi se osvrnuo i da događaje oko Agrokora. Kaže da su svi znali što s događa, ali su šutjeli jer su imali koristi.

“Ovo društvo je to dopustilo i šuti već dvije godine o tome kako se dogodio taj Frankenstein od upravljanja u Agrokoru. Svi su znali, ali svi su na neki način ovisili o tom sustavu, i sada kada se zna kolika je bila magnituda, i dalje svi šute. Pa normalno da neće nijedan bankar o tome progovoriti jer bi morao odgovoriti na pitanje zbog čega je dao kredit, zbog čega je vjerovao bilancama, nadzornom odboru. Ista stvar je i s dobavljačima, dioničarima i mirovinskim fondovima. Nije problem što je propao equity u Jamnici. Problem je što se nije postavilo pitanje odgovornosti onih koji su bili plaćeni da kontroliraju da se to ne dogodi. I ništa se promijenilo nije”, rekao je Tedeschi.

“Ovo društvo je to dopustilo i šuti već dvije godine o tome kako se dogodio taj Frankenstein od upravljanja u Agrokoru. Svi su znali, ali svi su na neki način ovisili o tom sustavu, i sada kada se zna kolika je bila magnituda, i dalje svi šute. Pa normalno da neće nijedan bankar o tome progovoriti jer bi morao odgovoriti na pitanje zbog čega je dao kredit, zbog čega je vjerovao bilancama, nadzornom odboru. Ista stvar je i s dobavljačima, dioničarima i mirovinskim fondovima. Nije problem što je propao equity u Jamnici. Problem je što se nije postavilo pitanje odgovornosti onih koji su bili plaćeni da kontroliraju da se to ne dogodi. I ništa se promijenilo nije”, rekao je Tedeschi.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/tedeschi-u-zestokom-istupu-kad-vidimo-crnca-mi-ga-zelimo-lincovati-kad-cujemo-da-netko-govori-srpski-mi-ga-bacimo-u-more/9350093/

I on je počeo govoriti drugačije o Agrokoru. U njegovim ranijim istupima bio je meta i jedini krivac samo Todorić.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Paulie, 12.09.2019. u 19:24
https://direktno.hr/direkt/odvjetnik-savoric-i-vjerovnik-tedeschi-zajedno-igraju-kosarku-koju-kako-znamo-voli-i-premijer-plenkovic-123427/

Ovo kriminalno klupko je beskrupulozno umreženo. Toliki su prijatelj, da čak Tedeski, Šavorić i Plenković zajedno igraju i na basket.

Baš zato ne začuđuje činjenenica da se notorni Tedeski prvi naplatio nakon stupanja Lexa na snagu.


“Ovo društvo je to dopustilo i šuti već dvije godine o tome kako se dogodio taj Frankenstein od upravljanja u Agrokoru. Svi su znali, ali svi su na neki način ovisili o tom sustavu, i sada kada se zna kolika je bila magnituda, i dalje svi šute. Pa normalno da neće nijedan bankar o tome progovoriti jer bi morao odgovoriti na pitanje zbog čega je dao kredit, zbog čega je vjerovao bilancama, nadzornom odboru. Ista stvar je i s dobavljačima, dioničarima i mirovinskim fondovima. Nije problem što je propao equity u Jamnici. Problem je što se nije postavilo pitanje odgovornosti onih koji su bili plaćeni da kontroliraju da se to ne dogodi. I ništa se promijenilo nije”, rekao je Tedeschi.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/tedeschi-u-zestokom-istupu-kad-vidimo-crnca-mi-ga-zelimo-lincovati-kad-cujemo-da-netko-govori-srpski-mi-ga-bacimo-u-more/9350093/

I on je počeo govoriti drugačije o Agrokoru. U njegovim ranijim istupima bio je meta i jedini krivac samo Todorić.

pa ti koji bi trebali kontrolirati su bezkicmenjaci, talog drustva..kupljeni da sute i bezpogovorno izvrsavaju naloge politike….a i mi mali dionicari smo, blago receno ravnodusni..maznuli nam pare..nitko od nas nije napravio nista..ajmo se skupiti ima nas 17000..svako nek dovede porodicu..pa valjda ce i neki osteceni umirovljenik nam se pridruziti ..i pokazati bandi da nismo ovce


Da li je zdrav razum bilo ulijetanje Knightheada u stečajušu, kupovanje junk obveznica s pola mikijarde kuna, i četverostruka zarada u 10 dana koju je osigurao prijatelj Ramo ?

Bisakovi bulazniš i nisi nimalo realan.

Neki su jako dobro prošli. Strvinarski fondovi, Emil Tedeschi, kojekakvi “savjetnici” i ostala Plenkoviceva ekipa. Sto rade institucije? Cekaju promjenu vlasti?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ja sam još prije godinu dana napisao da trebamo organizirati prosvjed i na taj način skrenuti pozornost na sebe. Ovako mi se čini da ćemo pasti bez ispaljenog metka i da će sve završiti pojeo vuk magare. Osim ako se u pozadini ne valja nešto veliko za što mi “obični” dioničari ne znamo…

Institucije bi radile svoj posao da kojim slučajem razumiju što se sve radilo u Agrokoru. A g.Tedeschi ako stvarno želi dobro ovom društvu mogao bi podijeliti svoja saznanja o poslovanju Agrokora.
Neka krene od sebe pa onda neka soli pamet svima. Danas je prekrasan dan za šetnju do Gajeve i u Dorh lijepo da iskaz i ponudi svoju pomoć. Ima u našem pravosuđu finih ljudi, samo im treba pomoć g.Emil.

Zanimljivo je kako Tedeschi nastoji po principu sto puta izgovorene laži, uvjeriti sve da je equity kompanija u kojima je Agrokor imao više od 25 % jednostavno “nestao”. On jako dobro zna da equiti nije nestao nego je protuzakonito proglašen izgubljenim od Ramljaka.
Tedeschi, to ti neće proći iako bi ti to jako volio jer imaš izravni ekonomski interes da tako bude.

A ideja o jednakoj krivici između uprave i manjinskih dioničara za stanje u kompanijama nek si zatakne za onu stvar.

Nevjerovatno je u što se čovjek može pretvoriti, samo kako bi sebe prikazao boljim i pametnijim od drugih.

Ali je Tedeschi pročitana i raskrinkana knjiga!

Da je pravosuđe u RH funkcionalno, on bi se mogao upisati u remetinačku poslovnu akademiju o trošku poreznih obveznika.
Ali tko zna. Nikad ne reci nikad.

La vita e bella!

Sad da ovaj narod ima imalo slavenske krvi, Plenkovića objesio za j.ja na trgu jer su spasili Agrokor, a ta tvorevina samo što ne ode u stečaj

Uloga PVV – još je diskutabilnija u pogledu refinanciranog roll upa jer ono je odlučivalo o davanju jamstva za kredit od strane starih ovisnih društava.
" Stara " društva koja su proglašena prezaduženim ,neodrživim ,insolventnim , kojima je oduzeta imovina i zrcale se , sada su jamci za refinancirani roll up kredit.
Za rubriku vjerovali ili ne.
Rješenje suda o usvajanju žalbi nekoliko vjerovnika završilo je umjesto na oglasnoj ploči suda u nečijoj ladici.

Postoji par pitanja na koje bi trebalo odgovoriti.
Zašto neodrživa društva, ako su Jamci po novom kredit, tu činjenicu nisu odjavili na ZSE?
Zašto Adris, ako je dobio rješenje od VTS-a, nije tu činjenicu objavio na ZSE?

Cjenovno osjetljiva informacija o tome da je VTS odlučio u korist Adrisa vrti se u javnom prostoru min tjedan dana.
Adris je nije ni potvrdio ni demantirao na ZSE.
Istvremeno kupuje vlastite dionice na ZSE što se može okarakterizirati kao insajdersko trgovanje na temelju neobjavljenih povlaštenih informacija.
Isto je postupila i ZSE – zašto nisu od izdavatelja zatražili da se očituje i dostavi sve infomacije kako bi se objavile investitorima.
Isto je i sa svim tzv neodrživim društvima.

Kao što Premijer reče ” Zakon je zakon”.
Iako je više volim onu “I tata bi sine”.


Zanimljivo je kako Tedeschi nastoji po principu sto puta izgovorene laži, uvjeriti sve da je equity kompanija u kojima je Agrokor imao više od 25 % jednostavno "nestao". On jako dobro zna da equiti nije nestao nego je protuzakonito proglašen izgubljenim od Ramljaka.
Tedeschi, to ti neće proći iako bi ti to jako volio jer imaš izravni ekonomski interes da tako bude.

A ideja o jednakoj krivici između uprave i manjinskih dioničara za stanje u kompanijama nek si zatakne za onu stvar.

Nevjerovatno je u što se čovjek može pretvoriti, samo kako bi sebe prikazao boljim i pametnijim od drugih.

Ali je Tedeschi pročitana i raskrinkana knjiga!

Da je pravosuđe u RH funkcionalno, on bi se mogao upisati u remetinačku poslovnu akademiju o trošku poreznih obveznika.
Ali tko zna. Nikad ne reci nikad.

Tedeschi je dio sustava vec jako dugo. Kao i njegov otac prije toga. Dok god takvi kao on ne odu na smetlište povijesti, ova drzava neće prodisati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Da li je zdrav razum bilo ulijetanje Knightheada u stečajušu, kupovanje junk obveznica s pola mikijarde kuna, i četverostruka zarada u 10 dana koju je osigurao prijatelj Ramo ?

Bisakovi bulazniš i nisi nimalo realan.

Ali koje veze taj “zdrav razum” ima sa činjenicom da li ćeš se ti u sporu moći ili nećeš moći naplatiti? Što, misliš da ćeš ti spor voditi na način da ćeš tamo nekome dokazivati genezu Agrokora i svega što se događalo i da će suda onda kimnuti glavom i reći “pa da, gdine Paulie, evo vam novci, dosuđujem da vam ih država doznači danas polijepodne” ?

Misliš da će ti ova činjenica sa Knightheadom nešto pomoći ili odmoći? Ako to misliš, onda ne poznaješ pravnih sustav.

Ovdje se samo radi o tvojoj osobnoj, i svačijoj, procjeni da ćeš podići spor za svojih xxxxx kuna te da li smatraš da je rizik dobivanja spora i naplativosti (ovo potonje je važnije, jer ti možeš dobiti spor, ali se ne naplatiti, pa onda ćeš morati podizati novu tužbu za naplaćivanje a znaš da ti taj u startu neće ili ne može platiti).

To je jedino bitno.

Ako misliš da će tvoj spor biti neka vrsta dokaznog postupka za sve nezakonitosti ne nemoralnosti koje su se događale, onda živiš u nekom svom, bajkovitom, svijetu.

Ecobarbar je u pravu. Neke stvari se rijesavaju na izborima. Ako glasate za Tedeschijevog prijatelja Milanovica ili za Plenkovica, budite sigurni da se NIŠTA neće promijeniti.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Ecobarbar je u pravu. Neke stvari se rijesavaju na izborima. Ako glasate za Tedeschijevog prijatelja Milanovica ili za Plenkovica, budite sigurni da se NIŠTA neće promijeniti.

A tko nije Tedeskijev prjatelj ??

New Report

Close