Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamikaza, bio si NINJA a sad si Fortenovas! 💱Koja je razlika? 😁

Sigurno da se postavlja pitanje kriminala, i zašto pobogu Knighthead toliko love u zadnji sekund ubacuje u junk obveznicu u kompaniju pred bankrotom, ako nema dogovor sa svetim Antom da će sveti Ante to platiti.

A Knighthead je bio neizložen, a onda je u zadnji sekund uletio sa skoro pola milijarde eura i ušao u junk bond. Ruganje.

U normalnoj državi malo dijete bi spojilo točku A s točkom B i počelo hapsiti.

Nema nikakve sumnje da je Ramo direktno surađivao s Knightheadom, i da su zajedno omrsili brkove.


Kakva hrpa isključivih likova ste vi većina ovdje. Nitko se ovdje ne naslađuje… nego ste vi isuviše subjektivni i iracionalno gledate na stvari jer ste se ili sami shebali ili su vas shebali. Po xxx put svi oni koji su kupovali dionice iz sastava Agrokora na temelju lažiranih izvješća koje su lažirali TODORIĆ I EVENTUALNO REVIZORI njih mi je žao i dovedeni su u zabludu a spomenute treba kazniti. Ali sve one koji su kupovali nakon što se saznalo za problem želim vam da ne vidite ni lipe! Sad su vam svima krivi nekakvi alix partneri, sitničavite se oko nekakvih provizija koje su isti ti partneri dobivali za opsežan posao dovođenja u red onog što je sad već vaš dobri Todorić (bolesna pila naopako) napravio, on je heroj a Alix je zlikovac, Marić je zlikovac, Dalićka, premijer, ne budite smiješni. Alix je humanitarna organizacija i radi pro bono moš mislit! Meni je fascinantno kako se pokušava nama koji objektivno gledamo na stvari proturiti da smo mi kontra svih vas, nismo naravno, samo kontra manjine koji su svjesno ulazili u ovu priču kupujući mačka u vreći u proljeće 2016… tko vam je kriv!

I opet ću ponoviti objektivno gledano sačuvana radna mjesta, dobavljači dobili svoje, OPGovci, vjerovnici, proračun neoštećen… koja je bila alternativa?? Kaos. E neće moći… vi ganjajte krivce ali one prave ne neke izmišljene jer ispadate smiješni.

A ti Paulie pojma nemaš ni o burzi ni o ičemu, makni se dok nisi sve pogubio, vežeš se za dionicu kao za dijete a to ti nije dobro u ovom poslu. Nema tu osjećaja, samo brzo donošenje odluka i sell iili buy… inače bye bye.

Kolega daj mi reci po kojoj je kamati refinanciran stari roll up sa novim roll upom? 8,3% kamate ili više.. to znači da kriza u Agrokoru nije riješena, nego i dalje ostaje. A mi dioničari koji smo oštećeni ovim pravnim nasiljem, naravno da želimo obeštećenje.

Inače velika je laž da ovo ništa ne košta državni proračun. Osim direktne štete koju ju pretrpila država i mirovinski fondovi i mi dioničari, posljedice pljačke će se tek vidjeti, u budućnosti.


Sigurno da se postavlja pitanje kriminala, i zašto pobogu Knighthead toliko love u zadnji sekund ubacuje u junk obveznicu u kompaniju pred bankrotom, ako nema dogovor sa svetim Antom da će sveti Ante to platiti.

A Knighthead je bio neizložen, a onda je u zadnji sekund uletio sa skoro pola milijarde eura i ušao u junk bond. Ruganje.

U normalnoj državi malo dijete bi spojilo točku A s točkom B i počelo hapsiti.

Nema nikakve sumnje da je Ramo direktno surađivao s Knightheadom, i da su zajedno omrsili brkove.

Ovo ce se otvoriti nakon izbora.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

PLENKOVIĆ GRCA U PROBLEMIMA! Nema nade: Prijetnja mu stiže s dvije strane! Izaći će na ulice

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

bravo bravo,svaka cast!

Ovog ljeta u Konzumu su se domislili novom modelu rješavanja problema radne snage

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


bravo bravo,svaka cast!

Ovog ljeta u Konzumu su se domislili novom modelu rješavanja problema radne snage


Da nije tragedija, bila bi komedija. Da nije komedija bila bi dobra reklama!😁😂


bravo bravo,svaka cast!

Ovog ljeta u Konzumu su se domislili novom modelu rješavanja problema radne snage


Rad rad i samo rad. U “Alisi u zemlji čudesa” bi možda i vratili 400 milijuna eura kamate i 1200 milijuna eura glavnice u 4 godine.


Želim uloženo nazad, ukrao me hrvat
domoljub.
Davao je kriva finacijska izviješća i uvukao tisuće investitora u zabludu i zato treba odgovarat, sve tužbe trebaju ici samo u jednom smjeru.
A to je osuda čovjeka koji je manipulirao.
Dno dna i zbog toga me sram što sam hrvat.

Želim ja zaradu 500%, ali jebiga, tko me pita, izjebali nas po ko zna koji put lopovi.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Izgleda da su svi utihnuli, možda jer su svi na godišnjem odmoru…Forum, Udruga, IT (sa blogom), jednostavno je tišina…Valjda nije sve passe…Nadam se da je ovo zatišje pred Buru..pozdrav svima i ugodni odmor.

Nitko vise nema koristi od toga da bude glasan. Svi su upozoravali na posljedice koje se na ZSE vec vide.
Udar na proracun tek slijedi.
Odvjetnici su itekako zainteresirani za ovaj slucaj.
Preko 4 milijarde se ne zaboravljaju samo tako. Odsteta je neupitna, ali najveci gust ce biti gledanje face Plenkovica i ekipe kod ulaza u Remetinec


… Odsteta je neupitna, ali najveci gust ce biti gledanje face Plenkovica i ekipe kod ulaza u Remetinec

I ja bi to volio, samo me zanima koji sudac će donijet takvu presudu, pogotovo na višim instancama u RH. Ustavni suci, pa ne mogu sami sebi proturječit. Sve su znali i prije što su trebali znati i da donesu drukčiju presudu što se tiče samog Lex Agrokora.
A što se tiče Strasbourga, jeste li pokrenuli tužbe? Proći će vremena dok to dođe do Strasbourga. Ptičice će odlepršat. Prije će ovdje doći pustinja zbog globalnog zatopljenja nego to dočekate.
Da ne ispadne da vam želim ubit nadu, nego želim reći da prestanete pričat i nešto konkretno poduzmete ili okrenite novu stranecu i krenite dalje.
Ne znam što da kažem, evo ja nakon slučaja LRH nisam okrenuo stranicu i još sam na tome. Čekam nakon žalbe u Strasbourgu njihov odgovor. Odbijenicu ili prihvaćanje tužbe te daljnju proceduru.
Od početne tužbe 2012 god. prošlo je 6 godina. Pa si vi računajte koliko će vaš slučaj trajati i gdje će biti ptičice za tih min. 6 godina.

interesantno, ako je fortenova po “eu pravnoj stečevini” u insolvencijskom postupku stekla vlasnički udio agrokora u mercatoru, zašto onda, kada je ova pljačka glatko prošla u hrvatskoj koja je članica eu kao i slovenija, fortenova mora objaviti ponudu za preuzimanje mercatora kao da je novi vlasnik…zašto u hr nije bili takvih obveza objava za preuzimanje jer nisu sve tvrtke iz grupe agrokor bile opterečene jamstvima i sudužništvima što je iskorišteo da sruše agrokor i organiziraju ovu novu zombi tvrtku?

Fortenova želi Mercator: Traže dozvolu od Europske komisije

ova dio mi je posebno zanimljiv pošto se lex agrokor odnosio na sve tvrtke u kojima je agrokor imao više od 25%temeljnog kapitala

da se s predviđenim vlasničkim promjenama mora najprije suglasiti svih 55 banaka vjerovnika Mercatora. Nakon toga će Fortenova grupa morati objaviti ponudu za preuzimanje Mercatora, koje nisu u vlasništvu Agrokora, što je oko 30 posto dionica.

Naime, trenutno je 69,57 posto dionica Mercatora u posjedu Agrokora, ruski Sberbank ima 18,54 posto, a preostalih 11,89 posto u vlasništvu je raznih banaka i privatnih ulagača.

O tomu hoće li Fortenova grupa morati otkupiti i paket dionica koje u Mercatoru drži Sberbank ovisi i visina sredstava koje će morati osigurati za preuzimanje Mercatora. Neimenovani izvori kao najveći mogući iznos potreban za to preuzimanje spominju iznos od 70 milijuna eura.

a i ove kombinacije su također “interesantne”

kako nagodba u postupku izvanredne uprave nad Agrokorom daje mogućnost i da Sberbank svojih 18 posto dionica najvećeg trgovačkog lanca zamijeni za povećanje svog udjela u Fortenovi. Prema tom aneksu nagodbe, Sberbank bi za svoje dionice Mercatora mogao dobiti dodatnih 1,6 posto udjela u Fortenovi, u kojoj trenutno ima udio od 39,2 posto, navode mediji.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


interesantno, ako je fortenova po "eu pravnoj stečevini" u insolvencijskom postupku stekla vlasnički udio agrokora u mercatoru, zašto onda, kada je ova pljačka glatko prošla u hrvatskoj koja je članica eu kao i slovenija, fortenova mora objaviti ponudu za preuzimanje mercatora kao da je novi vlasnik…zašto u hr nije bili takvih obveza objava za preuzimanje jer nisu sve tvrtke iz grupe agrokor bile opterečene jamstvima i sudužništvima što je iskorišteo da sruše agrokor i organiziraju ovu novu zombi tvrtku?

Fortenova želi Mercator: Traže dozvolu od Europske komisije

ova dio mi je posebno zanimljiv pošto se lex agrokor odnosio na sve tvrtke u kojima je agrokor imao više od 25%temeljnog kapitala


Lex Agrokor nije priznat u Sloveniji, kao ni u BiH i Srbiji. O tome se radi. I mali dioničari Kiseljaka npr. zadržali su svoje dionice iako je njihov postotak minimalan a u Ledu su sve izgubili iako je Agrokor bio ispod 50%. Jedan od mnogih paradoksa Lexa. A kao priznat je u državama EU gdje nema nikakvih izravnih posljedica njegove primjene.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

A da puno toga s tim zakonom ne štima govori i činjenica da se država zadužuje ispod 1% kamate, jeftinije od Češke ili Italije, što je donedavno bilo nezamislivo a dioničko tržište se još uvijek ponaša kao da ga se to ne tiče. Čini se da čak i mirovinski fondovi bojkotiraju domaće dionice.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

New Report

Close