Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kvart99
Nisam gledao a tko je bila ta dama? Inace sam obecao, i evo u petak nekakva crkavica sjela na racun… mislim da je to sada sve od isplate predane trazbine. Dakle, stari i granicni priznati dug je isplacen u iznosu 38%. Je li to dobro sto mislite?

Ma tjesi sam sebe. Pa nitko normalan nakon ove pljacke nece ulagat ista u Hrvatskoj.
Ipak, mozda sud ne dozvoli ovo.
Sad ja tjesim sebe….

Tko je gledao Otvoreno nek nam pokuša prepričat debatu…

Rusi su veliki pobjednici ove igre oko A. Od obveznih mirovinskih fondova niti traga niti glasa. Izgubili su stotine milijuna kn i mudro šute i inkasiraju svaki mjesec novi novac. Nađe se i za dobre plaće bonuse itd. Osim toga, umjesto da ulože veće novce u zdrave kompanije i branše sa dugorocnim ulagačkim horizontom uglavnom stoje po strani. Iznimka je turizam gdje se šlepaju uz Valamar kojima to opet jako paše jer se jeftino financiraju i ostvaruju sinergijske učinke u poslovanju. Ne bih nikome preporučio da se oslanja na mirovinske fondove za vlastitu starost. To je važno uzeti.u obzir u zivotu.

@Rege
iako je bilo gotovo negledljivo, gledao sam i slušao onu Webericu pomoćnicu, Togonal je pita za male dioničare, ona tepe o malim dobavljačima i da su isplaćeni gotovo u cijelosti, nakon nekoliko minuta opet isto pitanje, jednom je spomenula i male dioničare i da oni kao imaju nekakav plan za radničko dioničarstvo(nemam pojma kako to misle izdvojiti) valjda se boje radnicima, koji su još u radnom odnosu jasno reći da neće više imati nikakvu vrijednost u dionicama, uglavnom svi uvijek jedni te isti stručnjaci se slažu da je Lex morao biti donešen i da je to dobro, inače bi sve otišlo u neku kako oni kažu provaliju, tko je kopao i tko mu je pomagao kopati provaliju, nisu ništa spominjali, valjda smatraju to nebitnim, provalija se eto sama našla na putu perjanicama hrvatskog gospodarstva, kako nazvaše sve učesnike ovoga Agrocirkusa u Hrvata i uništila dugogodišnju muku i trud najeminentnijih hrvatskih gospodarstvenika,
jedna izjava me se posebno dojmila, ona gospođe prokur……. , ne znam, tako nešto, koja je izjavila da su samo vjerovnici relevantni u donošenju nagodbe, te da nema potrebe da se bilo tko miješa u postupak, ali nije spomenula, zašto od samoga početka ne zastupa tu teoriju, možda zato, da nije bilo intervencije hrvatske Vlade, donošenje Lexa, svi bi oni otišli u stečaj ili još dalje u MP3, sada su naravno sami sebi dovoljni i perjašiti će dalje hrvatskim gospodarstvom nekonkurentnim cijenama i nesposobnim menadžmentom,
napomenu bih samo da je među gostima bio i uvaženi gospodin Ljubo Jurčić i smatram da vam je to dovoljno i ne trebam ništa objašnjavati


Tko je gledao Otvoreno nek nam pokuša prepričat debatu…
Ukratko, osim hvalospjeva i mlaćenja prazne slame može se istaknuti samo jedna rečenica one “polovnjače” Irene Weber u kojoj je svašta “drobila” ali kao razmišljaju da malim dioničarima ipak nešto ponude….neku simboliku. Bar sam ja to tako shvatio.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Sto se otvorenog tice, voditelj je bio ili nepripremljen ili namjerno nije pitao relevantna pitanja. Nije bilo rijeci ni o velikim gubicima mirovinskih fondova, ni o ignoriranju zahtjeva TS od strane IU, ni o neobjavljivanju Fi za 2017, ni o aktivaciji jamstava “snagom nagodbe” itd, itd. Gosti ocaj. Na kao suprotnoj strani neki nekompetentni sdp-ovac i uobicajeno ocajan Ljubo Jurcic. Zasto nije zvao Kolakusica i odvjetnika dionicara?


Ukratko, osim hvalospjeva i mlaćenja prazne slame može se istaknuti samo jedna rečenica one "polovnjače" Irene Weber u kojoj je svašta "drobila" ali kao razmišljaju da malim dioničarima ipak nešto ponude….neku simboliku. Bar sam ja to tako shvatio.

Sumnjam da misle ništa dati sadašnjim dioničarima, možda samo radnicima koje bi obeštetili zbog gubitka na dionicama omogućivši im nekakvo radničko dioničarstvo, nešto slično što je napisao forumaš purco:


… jednom je spomenula i male dioničare i da oni kao imaju nekakav plan za radničko dioničarstvo(nemam pojma kako to misle izdvojiti) valjda se boje radnicima, koji su još u radnom odnosu jasno reći da neće više imati nikakvu vrijednost u dionicama,

Ignore: KressoM, delux



Tko je gledao Otvoreno nek nam pokuša prepričat debatu…
Ukratko, osim hvalospjeva i mlaćenja prazne slame može se istaknuti samo jedna rečenica one "polovnjače" Irene Weber u kojoj je svašta "drobila" ali kao razmišljaju da malim dioničarima ipak nešto ponude….neku simboliku. Bar sam ja to tako shvatio.
[/quote]

Nisi dobro shvatio. Togonal je pita za male dionicare, a ona pocne laprdati o malim dobavljacima koji su potpuno isplaceni i o radnickom dionicarstvu o kojem su oni kao nesto razmisljali.

@avax10
Ma, slažem se s tobom………pa vidljiva je bila “figa” u desnoj ruci:))

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Da,mislim da ce TS potvrditi nagodbu.
Ja ne vidim "prepreke" koje vi "vidite".

U nekoliko navrata ste najavljivali FI za 2017 nakon kojih ce puno toga biti jasnije, no kao sto vidimo to je izostalo i izglasana je nagodba u kojoj se jamstva knjize “snagom nagodbe”. Smatrate li takvu formulaciju pravno valjanom? Smatrate li da bi sud trebao zanemariti ignoriranje IU za zahtjeve suda za dostavom izvjesca o dosadasnjoj isplati vjerovnicima? Kad je sud dao taj zahtjev i zahtjev za ponovnim definiranjem grupa vjerovnika, Perusko je rekao da je to dobro jer ce se time ubrzati formiranje stalnog vjerovnickog vijeca, a na kraju je potpuno izignorirao sve te zahtjeve i silovao izglasavanje nagodbe od strane PVV u kojem neki clanovi predstavljaju vjerovnike koju su djelomicno ili potpuno podmireni, a koliko tocno to ne znamo jer izvjesca o dosadasnjoj isplati vjerovnicima nikad nisu dostavljena sudu. Mislite li da sud smije potvrditi takvu nagodbu? Ne vidite to kao prepreke?

Moram priznat da se čudim razmišljanjima ekipe koja mislii kako će nam “nešto ostaviti” i da možemo očekivati nekakvu veresiju. Sve je jasno još od Ramine izjave iz prosinca prošle godine… Mi imamo dva izbora sve zaboraviti ili tužiti . Treba vodstvo udruge natjerati da se izjasni da li misli tužiti ili ne. Ako misle neka to jasno i nedvosmisleno kažu ako ne udruga nema smisla jer od piskaramja nema koristi.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close