Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nekima poslovna godina traje 01.10.-30.09. Oni su predmet našeg proučavanja. Pogađate, dio su Ramljakove ekipe. Dokumenti na njihovim memorandumima svašta bi mogli otkriti. Postoji li krtica u njihovim redovima i cure li dokumenti van pitanje je na koje možda dobijemo odgovor.

Posebno zanimljivo je klikati u povezana imena i onda otkrivati s kim je tko povezan (kao član društva ili odgovorna osoba). Vesela družina u svakom slučaju. Samo je pitanje vremena kad će prema van izaći kakva je to hobotnica i do kud seže.

jutarnji je o tome pisao u veljaci ove godine, a klikanjem po sudskom registru o tim i s njima povezanim firmama svasta se moze otkriti.


ajde nas prosvijetli o tome sto si otkrio klikajuci
[/quote]

“Blago onima koji ne vidješe, a vjeruju!”, još je davno sveti Toma apostol rekao. Ništa nije otkriveno klikajući. Postoje i druge metode 😉

Oni koji trebaju znati, znaju. I njima su upućene ove poruke. Znam da čitaju…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Dali smo udrugi suglasnost da nas zastupa..

A udruga Franak je ovlaštena..
Sve ćemo ostvariti sudskim putem.
Toliko je dokaza o pogodovanju.
Samo što tražimo nominalu minimum plus kamate


A udruga Franak je ovlaštena..

Udruga franak ima aktivnu legitimaciju na temelju Zakona o zastiti potrosaca koji je ovdje neprimjenjiv, tako da se ne moze povuci ta analogija



A udruga Franak je ovlaštena..

Udruga franak ima aktivnu legitimaciju na temelju Zakona o zastiti potrosaca koji je ovdje neprimjenjiv, tako da se ne moze povuci ta analogija
[/quote]

Udruga dioničara nije stvorena da bi nas zastupala pred sudom, nego da se bori za naše interese. Ako do toga dođe zastupati pred sudom će nas odvjetnik ili odvjetničko društvo koje kao udruga mi opunomoćimo.

Što se tiče suda u Strasbourgu, udruga je stavljala presude sudova u identičnim slučajevima koji idu u našu korist. Prema tome na mjestu TS ja bi jako dobro razmislio dali ću RH izložiti tužbama sa posljedično mlr eura na teret državne Riznice/proračuna!

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/sto-je-americki-veleposlanik-radio-kod-hrvatskog-kralja-osiguranja-foto-20180614

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/glasovanje-o-nagodbi-odgodeno-za-ponedjeljak-a-dokument-mora-stici-na-sud-za-7-dana/7474755/

“Prema dostupnim informacijama, navodno je postignut dogovor s Alcom koja je osporila tražbine imatelja obveznica, ali i s Franckom koji nije osporavao tražbine ni jamstva, ali je ipak dogovoren određeni sporazum s tom kompanijom.

Ako je to točno, to znači da bi i te kompanije glasale za dogovorenu nagodbu vjerovnika, a od velikih “sporova” još se pregovora s Adrisom, s kojim još uvijek nije postignut dogovor, ali se vode intenzivni pregovori.

Ako se ne postigne dogovor s Adrisom, to bi značilo da bi to bila jedina kompanija koja je osporavanjem tražbina imatelja obveznica ostala izvan nagodbe vjerovnika, pa ipak treba pričekati još par dana da se vidi hoće li se i s rovinjskom tvrtkom na kraju postići dogovor.
Ako se ne postigne, to će značiti da će imatelji obveznica moći glasati na ročištu o nagodbi vjerovnika, ali neće moći izravno upravljati svojim dijelom vlasništva u Agrokoru sve dok se Adrisova osporavanja ne riješe sudskim putem.”

Dakle i ALCA i Kras pristali na nagodbu.

OBJAVLJENO:
14.6.2018. u 11:32
JUTARNJI LIST

Plenkovic kao najgori hrvatski premijer u povijesti (uz Milanovica koji je uveo porez na dividendu i kapitalnu dobit) sigurno snosi najvecu odgovornost za raspad Zagrebacke burze i trzista kapitala u Hrvatskoj.

Prvo ozbiljnije dizanje kamata u eurozoni bacit ce nas u recesiju, a stranih investitora nece biti ni u tragovima.

Agrokor pritisnut konkurencijom, isisavanjem novca raznih borgova koji ce s tom praksom nastaviti, bojkotom onih koji su “nulovani”, ali i recesijom koja nas ceka vjerojatno vec u trecem kvartalu 2020. bit ce okidaci bankrota Plenkovicevog, Ramljakovog, Dalickinog i Peruskovog Agrokora.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Agrokor pritisnut konkurencijom, isisavanjem novca raznih borgova koji ce s tom praksom nastaviti, bojkotom onih koji su "nulovani", ali i recesijom koja nas ceka vjerojatno vec u trecem kvartalu 2020. bit ce okidaci bankrota Plenkovicevog, Ramljakovog, Dalickinog i Peruskovog Agrokora.

koje gluposti. niti će biti bojkota agrokora (zašto bi i bilo kad ćete po vašim tvrdnjama od države i tako naplatiti sve što izgubite), niti će agrokor propasti jer će novi bankarski vlasnici ubrizgati keša koliko god treba, niti će agrokor uskoro imati ikakve veze s Plenkovicem, Ramljakom, Dalickom i Peruskom jer će novi vlasnici ubrzo preuzeti kako vlasnička prava tako i svu odgovornost za koncern.


Plenkovic kao najgori hrvatski premijer u povijesti (uz Milanovica koji je uveo porez na dividendu i kapitalnu dobit) sigurno snosi najvecu odgovornost za raspad Zagrebacke burze i trzista kapitala u Hrvatskoj.

Prvo ozbiljnije dizanje kamata u eurozoni bacit ce nas u recesiju, a stranih investitora nece biti ni u tragovima.

Agrokor pritisnut konkurencijom, isisavanjem novca raznih borgova koji ce s tom praksom nastaviti, bojkotom onih koji su "nulovani", ali i recesijom koja nas ceka vjerojatno vec u trecem kvartalu 2020. bit ce okidaci bankrota Plenkovicevog, Ramljakovog, Dalickinog i Peruskovog Agrokora.

Želim i smatram pravednim da mali dioničari budu uključeni u nagodbu, ali to što zvrc piše, to nem aveze sa realnim životom. to je čisto lupetanje bez ikakve veze sa stvarnim životom.

Možda sudovi nešto presude, možda ne, ali u zatvor nitko ebu išao. Niti će ijedno olitičaru pasti dlaka s glave. Da naši političari znaju išta voditi osim svojih karijera, mi danas ne bismo bili ispod 4 miljun astanovnika. Agrokor je još i dobro ispao kako je to moglo biti, rolaperi su rekli – evo novac, ali mi dobvamo sve, ostali ništa. i to suštin anagodbe, i tako će biti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

JBP krivo si me razumio.
Udrugu Franak sam naveo kao primjer da ima procesnupravnu sposobnost u sporu prema bankama.
Nadalje niste vjerovali ni u njihov uspjeh.
Kao što vidimo pogresili ste.
Kada postoje činjenice dokazi kojih obiluje u ovom predmetu spor je tvrdim nemoguće izgubiti.
Dovoljno je samo pogodovanje inf Borga da ne idemo dalje.
Udrugi ćemo dati sve potrebne izjave za kolektivnu tužbu.
Idemo u pravnu bitku.
Što se tiče odvjetničkog tima oni će raditi na postotak

New Report

Close