ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlaho12, 29.07.2020. u 11:29

Pogotovo kada se uzme u obzir podatak kako je ukupan prosječan godišnji prinos na dionicu u razdoblju 1994. do danas iznosio više od 25%

Znači Warren Buffet i njegov Berkshire Hathaway (NYSE:BRK.A, NYSE:BRK.B) imaju prosječan godišnji prinos od osnutka 1965 pa do danas nekih 20,5%, a ti ovdje tvrdiš da Ante Vlahovićev Adris ima 25%!? A da li bi ti znao izračunati koliko je 1.25 na 26 potenciju pa to s nama ovdje podijelo? E stvarno svašta iako je i ovaj broj puno manje nebulozan od jednog kojeg je netko drugi ovdje izlupetao prije nekog vremena i ostao živ (a ostali valjda povjerovali jer im se tako baš sviđa).

O nekim izvanrednim dividendama slijedeće godine o kojima ovdje neki sanjaju i nadaju se, ti dobro ne poznaju mentalni sklop menadžmenta tvrtke u koju su investirali svoj novac. Budite sretni ako dobijete išta slijedeće godine, a ne izvanrednu dividendu s kojom bi se kao “nadoknadila” neisplata ove godine. To bi bilo ravno čudu iz Međugorja ako ne i veće čudo. Ako ništa drugo biti će sigurno pun forum racionalizacija kako je to baš dobro za dugoročnu održivost i razvoj Adrisa. xDD

Pa da, svatko je dobio dividendu prema svoj portfelju… koliko dionica imaš, tolika ti je dividenda… koliko znam, tako je na svim burzama i sa svim kompanijama…

Što se godišnjeg prinosa tiče, molim da me kolege demantiraju s brojevima, slobodno ispravite moju matematiku ako je pogrešna.  Koliko vidim, u zadnjih pet godina (2015. – 2019.) prosječan dividendni prinos bio je iznad prosjeka usporedivih hrvatskih kompanija – Adris R +4,5%, a Adris P +6,0%. U isto to vrijeme CROBEX je iznosio +3,9%.

 

Ako želite, možemo razgovarati i o rastu cijena Adrisovih dionica, nema problema.

 

Kada se u obzir uzimaju brojke i činjenice, stvari su prilično jasne…

Kad netko to godinama drži i poraste mu cijena sa kakvih 120kn na 480kn za povlaštenu dionicu i onda dođe korona od koje mu se cijena spusti na 360kn, taj i dalje ima bar 200% kapitalne dobiti, u ovakvim gospodarskim uvjetima. Dividendni prinos oko 4% godišnje pa računajmo koliko je to kroz 20 godina. cca 350-400% s dividendama. Dođe na kakvih 17-20% godišnje, računajući i 2008./09. i Agrokor. U budućim promatranjima će se uzimati u obzir i Covid-19, oko kojeg se sad vrti svijet i te znamenite 2020. i 2021. bez dividendi…

jgalt, 29.07.2020. u 19:58

 





Vlaho12, 29.07.2020. u 11:29



 

Pogotovo kada se uzme u obzir podatak kako je ukupan prosječan godišnji prinos na dionicu u razdoblju 1994. do danas iznosio više od 25%

 



 

Znači Warren Buffet i njegov Berkshire Hathaway (NYSE:BRK.A, NYSE:BRK.B) imaju prosječan godišnji prinos od osnutka 1965 pa do danas nekih 20,5%, a ti ovdje tvrdiš da Ante Vlahovićev Adris ima 25%!? A da li bi ti znao izračunati koliko je 1.25 na 26 potenciju pa to s nama ovdje podijelo? E stvarno svašta iako je i ovaj broj puno manje nebulozan od jednog kojeg je netko drugi ovdje izlupetao prije nekog vremena i ostao živ (a ostali valjda povjerovali jer im se tako baš sviđa).

O nekim izvanrednim dividendama slijedeće godine o kojima ovdje neki sanjaju i nadaju se, ti dobro ne poznaju mentalni sklop menadžmenta tvrtke u koju su investirali svoj novac. Budite sretni ako dobijete išta slijedeće godine, a ne izvanrednu dividendu s kojom bi se kao “nadoknadila” neisplata ove godine. To bi bilo ravno čudu iz Međugorja ako ne i veće čudo. Ako ništa drugo biti će sigurno pun forum racionalizacija kako je to baš dobro za dugoročnu održivost i razvoj Adrisa. xDD

Vas jako kopka Adris, preiskusni ste da niste namirisali krv ali potreba da nam se objasni kakav je mentalni sklop managmenta “nama” kojima je to nedokučivo je kao kad Hr akademik od 7 banki daje intervju Hrt-u i pritom misli da je poželjno imati namrštenu facu.

 

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kada se pogleda prinos na dionicu (kapitalni dobitak + dividenda), i to u zadnjih ajmo reći pet godina, brojke su kristalno jasne: (1) obje Adrisove dionice su rasle (ADRS +5,8%, ADRS2 +5,5%) što je više nego drugi europski burzovni indeksi (DAX +3%, FTSE100 + 3%), CROBEX +2%; (2) prosječan dividendni prinos bio je ADRS +4,5%, ADRS-2 +6,0%, a istovremeno CROBEX je bio na 3,9%. Kada se to dvoje zbroji ukupni godišnji prinos za dioničare (TSR) je iznosio 13,5% (kao što sam napisao, u razdoblju 2015. – 2019.). Konkretno, za ADRS +13,2%, a za ADRS2 14%.

E sada, u to isto vrijeme referentni prinosi (na državne obveznice) pale su s 4% do 5% na manje od 1%.

Sve brojke su javnodostupne. Adris ih je sam objavio u prezentaciji s Glavne skupštine (stranica 18.) koja je dostupna na njihovom webu.

Vlaho12, 30.07.2020. u 08:29

Pa da, svatko je dobio dividendu prema svoj portfelju… koliko dionica imaš, tolika ti je dividenda… koliko znam, tako je na svim burzama i sa svim kompanijama…

Što se godišnjeg prinosa tiče, molim da me kolege demantiraju s brojevima, slobodno ispravite moju matematiku ako je pogrešna.  Koliko vidim, u zadnjih pet godina (2015. – 2019.) prosječan dividendni prinos bio je iznad prosjeka usporedivih hrvatskih kompanija – Adris R +4,5%, a Adris P +6,0%. U isto to vrijeme CROBEX je iznosio +3,9%.

 

Ako želite, možemo razgovarati i o rastu cijena Adrisovih dionica, nema problema.

 

Kada se u obzir uzimaju brojke i činjenice, stvari su prilično jasne…

Koliko je Ante Vlahović kupio dionica, a koliko mu je poklonio Adris ?

Vlaho12, 30.07.2020. u 13:23

Kada se pogleda prinos na dionicu (kapitalni dobitak + dividenda), i to u zadnjih ajmo reći pet godina, brojke su kristalno jasne: (1) obje Adrisove dionice su rasle (ADRS +5,8%, ADRS2 +5,5%) što je više nego drugi europski burzovni indeksi (DAX +3%, FTSE100 + 3%), CROBEX +2%; (2) prosječan dividendni prinos bio je ADRS +4,5%, ADRS-2 +6,0%, a istovremeno CROBEX je bio na 3,9%. Kada se to dvoje zbroji ukupni godišnji prinos za dioničare (TSR) je iznosio 13,5% (kao što sam napisao, u razdoblju 2015. – 2019.). Konkretno, za ADRS +13,2%, a za ADRS2 14%.

E sada, u to isto vrijeme referentni prinosi (na državne obveznice) pale su s 4% do 5% na manje od 1%.

Sve brojke su javnodostupne. Adris ih je sam objavio u prezentaciji s Glavne skupštine (stranica 18.) koja je dostupna na njihovom webu.

Koje besramno trkeljanje. Promijeni datume u Adris ti bude ispodprosječan. I kakav TSR? Krenuo si s nebulozom o prosječnom godišnjem prinosu većem od 25% da bi svjestan gluposti koje pišeš reterirao i nenapisao ništa.

 

Paulie, 30.07.2020. u 14:38

 





Vlaho12, 30.07.2020. u 08:29



 

Pa da, svatko je dobio dividendu prema svoj portfelju… koliko dionica imaš, tolika ti je dividenda… koliko znam, tako je na svim burzama i sa svim kompanijama…

Što se godišnjeg prinosa tiče, molim da me kolege demantiraju s brojevima, slobodno ispravite moju matematiku ako je pogrešna.  Koliko vidim, u zadnjih pet godina (2015. – 2019.) prosječan dividendni prinos bio je iznad prosjeka usporedivih hrvatskih kompanija – Adris R +4,5%, a Adris P +6,0%. U isto to vrijeme CROBEX je iznosio +3,9%.

 

Ako želite, možemo razgovarati i o rastu cijena Adrisovih dionica, nema problema.

 

Kada se u obzir uzimaju brojke i činjenice, stvari su prilično jasne…

 



 

Koliko je Ante Vlahović kupio dionica, a koliko mu je poklonio Adris ?

 

Kolega, pa znate i sami da se svaka transakcija rukovoditelja mora prijaviti burzi i javno je dostupna informacija. Sve je transparentno i dostupno na uvid. Kako za Adris, tako i za ostale kompanije koje kotiraju na burzi.

Vlaho12, 30.07.2020. u 16:26

 





Paulie, 30.07.2020. u 14:38



 

 





Vlaho12, 30.07.2020. u 08:29



 

 

Pa da, svatko je dobio dividendu prema svoj portfelju… koliko dionica imaš, tolika ti je dividenda… koliko znam, tako je na svim burzama i sa svim kompanijama…

Što se godišnjeg prinosa tiče, molim da me kolege demantiraju s brojevima, slobodno ispravite moju matematiku ako je pogrešna.  Koliko vidim, u zadnjih pet godina (2015. – 2019.) prosječan dividendni prinos bio je iznad prosjeka usporedivih hrvatskih kompanija – Adris R +4,5%, a Adris P +6,0%. U isto to vrijeme CROBEX je iznosio +3,9%.

 

Ako želite, možemo razgovarati i o rastu cijena Adrisovih dionica, nema problema.

 

Kada se u obzir uzimaju brojke i činjenice, stvari su prilično jasne…

 

 



 

Koliko je Ante Vlahović kupio dionica, a koliko mu je poklonio Adris ?

 



 

 

Kolega, pa znate i sami da se svaka transakcija rukovoditelja mora prijaviti burzi i javno je dostupna informacija. Sve je transparentno i dostupno na uvid. Kako za Adris, tako i za ostale kompanije koje kotiraju na burzi.

A sto si ti njegov PR, pa tu dežuraš?

 

Civjwk te pristojno pita, a ti mu odgovaraš da se obrati “telefonskim informacijama”?!

Kolege, nisam ničiji PR, a najmanje Adrisov… samo iznosim podatke i činjenice koje su lako provjerljive… uvijek sam argumentiranu raspravu temeljenu na činjenicama… znam da činjenice ne vole svi…

Vidim da se ovdje kreće s ad-hominem napadima… čim netko iznosi konkretne brojke odmah se kreće s napadima – da, ti si njihov odvjetnik… prilično jadno. Ako mislite da su iznesene pogrešne brojke, demantirajte brojkama… sve drugo je samo mutna voda i uskoro ćemo završiti na raspravi o ustašama i partizanima.

Što se tiče dionica Vlahovićevih, to jest koliko ih je kupio, dobio… Možda da ipak pitate kolegu ichweissa – on će sigurno znati jer sve zna 😉

kakvih sve likova nema ovdje! bože nas sačuvaj! stvarajte vi nešto 30-40 g, stvorite i više od AV i ekipe oko njega! omogučite radnicima da kao radnici/dioničari sudjeluju u rastu i razvoju firme i postanu milijunaši, pa se onda nagrađujte koliko vam srce želi. i ne zaboravite da su silom zakona dospjeli na zse!

Kako vam se čini Q2? Po meni, nije iznenađujuć, ali me ipak peku oči i boli glava dok to čitam. Ako se trend iz ovog mjeseca nastavi od sutra nadalje, bit će solidan Q3, s obzirom na okolnosti.

Koje je Vaše mišljenje,  kolege? Uz izuzetak kolege ‘Ichweissa’, jer me njegovo mišljenje ne zanima.

Prema dostavljenom izvješću, dosta toga je očekivano..

CROS nastavlja stagnaciju/pad prihoda što je definitivno loša stvar uzimajući u obzir gospodarski rast zadnjih godina, ali konkurencija je očito žestoka. Neto dobit je u padu samo 2%, što je odlično ali i varljivo.

Turistički segment, u prvom redu Maistra i HUPZ, su očekivano loši sa 28% odnosno 20 % prodaje u prvih 6 mjeseci. Čak bih rekao i nešto ispod očekivanja. Ali tu je priča puno jansija zbog koronavirusa.

Cromaris- iznenađujuće dobri rezultati, jako dobra priča ali ipak priča koja ne može generirati velike rezultate.

Ključ je Croatia i turizam.

U kumulativu, ipak značajan pad prihoda od gotovo 500 milja se prelilo u značajno smanjenje neto rezultata. Očekivano. 100 milja kuna manje pod stavkom “ostali troškovi” dok je amortizacija porasla za gotovo 30 milja.

U bilanci je stanje vrlo dobro, kratkoročne obveze smanjene kao i potraživanja..

Sve u svemu, ništa posebno značajno, nekako u skladu s očekivanjima. I da, slažem se, Q3 bi mogao biti donekle iznad očekivanja ako se trendovi nastave.

 

New Report

Close