ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Jesu poslali iz Adrisa poziv za skupštinu, je li dobio tko?

nema ti toga kod adrisa, kolega! nažalost!
[/quote]
Kako onda, kome se najavi dolazak?
[/quote]

sva procedura je opisana u pozivu na GS

Hvala kolege

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Uvećava se portfelj hotela

463 !!!! 😁👍😊

Ne sicam se kad je na povlastenoj ask bio ovako prazan, skoro sam i navikao da je bid taj koji je supalj

Ignore : renči

ima li netko na skupštini da nas informira o planiranoj ebitda i budućim dividendama?

Ako se dobro sjecam rekli su da ocekuju opet rast dobiti na razini od 20%, a rast dividende na razini 4%. O Marijanu su se trudili pricati sto manje no ono sto su rekli rekli su s tonom kao da su prilicno sigurni da ce uspjeti kupiti isti.

Za Maistru booking pre i post sezona je u rastu no u spici sezoni imaju male probleme s bookingom.

...

I. Iz statutarnih rezervi, ostvarenih i kumuliranih poslovanjem Društva u razdoblju od 2005.g. do zaključno 2011.g., izdvaja se u korist neraspoređene zadržane dobiti iznos od 305.000.000,00 kuna (slovima:tristotinepetmilijunakuna).

II. Na teret neraspoređene zadržane dobiti Društva izdvaja se iznos od 298.480.000,00 kuna (slovima: dvijestotinedevedesetosammilijunaičetiristotineosamdesettisućakuna) za isplatu dividende, odnosno 18,20 kuna po dionici.

Da li se na tako formirane izvore za dividendu uopce placa porez i prirez?

Na ADRISovu dividendu ne jer imaju jako puno casha iz razdoblja prije vazenja poreza na dividendu iz kojeg isplacuju istu tako a je neoporeziva

...

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/skupstina-adrisa-vlahovic-na-celu-no-adrisa-tko-ce-od-1-sijecnja-na-njegovo-mjesto/
mršavo o konkretnim brojkama do 2023
ADRIS GRUPA d. d. – Do 2023. Adris planira investirati tri milijarde kuna

11.06.2019 15:51:38

Vlahović: Adris ima prepoznatljivu korporativnu kulturu. Naši korijeni sežu u daleku 1872. godinu. Od prijašnjih generacija naslijedili smo privrženost tvrtki i radišnost svojih zaposlenika. Osvijestili smo potrebu i stvorili naviku otvorenosti novim znanjima. Nova znanja i težnja k izvrsnosti pretpostavke su konkurentnosti bez koje nema održivosti u globaliziranom svijetu. Naši su ciljevi jasni: dugoročnom rastu i održivosti tvrtke podredili smo sve
Vezani dokumenti:
ADRIS GRUPA d. d. – Do 2023. Adris planira investirati tri milijarde kuna

Imam pitanje za bolje poznavatelje: postoji li još negdje slučaj da predsjednik uprave istovremeno bude i član nadzornog odbora? Koja je to fora?


Ako se dobro sjecam rekli su da ocekuju opet rast dobiti na razini od 20%, a rast dividende na razini 4%. O Marijanu su se trudili pricati sto manje no ono sto su rekli rekli su s tonom kao da su prilicno sigurni da ce uspjeti kupiti isti.

Za Maistru booking pre i post sezona je u rastu no u spici sezoni imaju male probleme s bookingom.


Rast dividende od 4% znači da će rasti s 18.2 na 18.2*1.04=18.93?
Ciljani rast div. od 4% mi zvuči kao čudan broj s obzirom na rast dobiti od 20%.

Ja zadovoljan s takvim rastom dividende.


Ako se dobro sjecam rekli su da ocekuju opet rast dobiti na razini od 20%, a rast dividende na razini 4%. O Marijanu su se trudili pricati sto manje no ono sto su rekli rekli su s tonom kao da su prilicno sigurni da ce uspjeti kupiti isti.

Za Maistru booking pre i post sezona je u rastu no u spici sezoni imaju male probleme s bookingom.

za Marjan je financijaš rekao da potraživanja koja je ADRIS kupio znatno prelaze procjenjenu vrijednost ma dražbi….što bi značilo u svakom slučaju win-win poziciju bilo da hotel kupe ili da namire u potpunosti potraživanje kpje su platili <1/3 nominale 👍😊


Imam pitanje za bolje poznavatelje: postoji li još negdje slučaj da predsjednik uprave istovremeno bude i član nadzornog odbora? Koja je to fora?

Članom NO-a postaje 1. siječnja 2020…

New Report

Close