ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ispravljaam se .Mislio sam na P seriju.

počevši od 31.07.2003. do danas, naviša cijena ADRS-P bila je 618,97 i to 23.05.2007.
možda je mislio 520…


Ispravljaam se .Mislio sam na P seriju.

Od 15.05 do 25.05.2007. je prosjek trgovanja P izdanjem bio iznad 600 kn. Vrh je bio 618,97 kn (ja sam polovicu svojega prodao na 605,00 kn a druga polovica postavljena na 620,00 nažalost nije prošla).


@Old_Gunner

Kada govorim o precijenjenosti ili podcijenjenosti tada mislim o potencijalu i perspektivama budućeg razvoja tvrtke. Činjenica je da je ADRIS posljednje desetljeće bio taoc poslovne politike širenja i razvoja duhanskog biznisa koja nije polučila željeni rezultat. Sada kada je nestao taj balast i ADRIS je potpuno okrenut novim perspektivama, gledajući cijenu na burzi rekao bih da je trenutno podcijenjen.
No tko se jednom opeče taj kasnije i na hladno puše. Manje-više sam posljednjih 13 godina stalno imatelj Adrisovih dionica pokušavajući uočiti neku pravilnost u kretanju cijene i zaista mi se svaki puta smrači dok vidim ovakva preslagivanja jer su uglavnom završavala potonućem cijene.
Napominjem, ovo je moje osobno zapažanje i nije nagovor na kupnju ili na prodaju

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

instalater je u pravu. i ja sam prodavao nekoliko dana kasnije od 585-595kn.

Znači li to da ADRS-P je danas manji zs oko 20% u oxdnosu na 2007. Ma jeli to moguće ljudi moji? Jeli u međuvremenu dionica bila denominirana? Neke dionice rasle su i tridesetak puta, možda i više u tom razdoblju?


Znači li to da ADRS-P je danas manji zs oko 20% u oxdnosu na 2007. Ma jeli to moguće ljudi moji? Jeli u međuvremenu dionica bila denominirana? Neke dionice rasle su i tridesetak puta, možda i više u tom razdoblju?

Adris je tada zaradjivao na duhanu vise nego danas na svim biznisima. Adris donekle zna ulagati u temeljne djelatnosti, turizam i hranu, sto i nije neki keč kad imaš toliko “Cash on hand”, al u financijske plasmane sigurno ne zna. Za osiguranja još nemam sliku, al vidi mi se ne bas sjajna.

Digni ti cijenu 29x, a mi ćemo te ovdje poduprijeti za onaj 1x da uskladimo rastove o kojim ti tu pišeš.


Znači li to da ADRS-P je danas manji zs oko 20% u oxdnosu na 2007. Ma jeli to moguće ljudi moji? Jeli u međuvremenu dionica bila denominirana? Neke dionice rasle su i tridesetak puta, možda i više u tom razdoblju?

Lista dionica koje su uopce za 1% premasile ATH iz 2007. je vrlo vrlo mala. Ali to je zamka u koju se upada kada se usporeduje s jednim ociglednim balonom. Cijena iz proslosti ne mora biti nikakva indikacija cijene u buducnosti, pogotovo ako usporedujemo s takvim anomalijama kao sto je 2008. To je u principu sada potpuno nebitno. Onaj tko sada ulaze u Adris ugrubo od 500kn stavlja 250kn u Adris banku, a na 250kn ulozenih u biznis ima P/E poprilicno ispod 10. Sad je samo pitanje odgovara li vam takav format ulaganja i koliko mislite da to vrijedi.


Znači li to da ADRS-P je danas manji zs oko 20% u oxdnosu na 2007. Ma jeli to moguće ljudi moji? Jeli u međuvremenu dionica bila denominirana? Neke dionice rasle su i tridesetak puta, možda i više u tom razdoblju?

1) Koliko je dividende u meduvremenu isplatio?
2) Koliko dionicara je Adris kupilo SAMO na tih dana na toj cijeni?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Članovi na vrhu uprave/nadzornog odbora kupuju prilične količine – treba li tome što dodati ??
Kad Adrs počne realizirati kupnje, bit će kasno za kupovinu ovih zlata vrijednih dionica.

Ja bih rekao da se uglavnom prodaje, jer očito je da cijena ne raste, a upućeniji vjerojatno znaju i zašto. I da, ima to vrlo vjerojatno puno veze sa situacijom u Agrokoru.

Članovi uprave nisu ništa kupovali, kupovala je jedna članica NO koja često pomalo kupuje, al ne vidim baš nekog pravila ni reda u njezinim kupovinama, a još manje razloga.

uložite u cd s knjigom dioničara jer će vam sve biti jasno. Ne budite židovi. Tih 300 kn će vam uistinu biti jedno od boljih ulaganja u životu, osim kupnje ADRS…Osim ako vam taj iznos nije +10%portfelja ali onda razumijem ovakva trabunjanja

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Što se tako važno može saznati u knjigi dioničara ??????

New Report

Close