ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po tome kako se piše ispada da je nebitno koliko će Adris izgubiti na Agrokoru – 400, 600 ili 800 mil. kn. O kojem god iznosu se radilo sve je već u cijeni…

Nije nebitno da je 10mil. Međutim ne može se ADRS vrednovati po dvostrukom kriteriju. Prvi kriterij je po Agrokoru i on kaže da je Adrs izgubio toliko i toliko. Po tom kriteriju cijena mora pasti od neke razine npr 500kn do neke nepoznate razine iako se točno zna koliko je kn/dionici ugroženo. Također se zna da je ADRS već rezervirao 600+mil kn, kao što se zna da ni blizu neće izgubiti sve, dapače CROS po ovome što vidimo neće izgubiti ništa. Sam udio od 1,4% vrijedi otprilike 250-300mil (recimo). Nadalje ADRS bi ove godine mogao zaraditi 400mil, a sve to vrijeme cijena bi valjda trebala biti kao i lani kada je ista korigirana kao da će Adris sve izgubiti. Plus dividenda od 4% na sadašnju cijenu.

Drugi kriterij je ogledalo zse-a. On uopće ni diskontno ne priznaje Adrisov novac. Drži se slijepo p/e parametra iako je sasvim jasno da će upravo p/e ubrzo prema15, a vrlo moguće i niže. Adris npr samo u državnim papirima ima 5mlrd kn. A gdje je ostalo? Glavnina obveza su zapravo tehničke pričuve, a znamo što to znači i koliko prosječno godišnje CROS isplati za štete.

E sad, znači novac koji se izgubi je realan i treba ga tako i vrednovati. Međutim ovaj koji je u firmi očigledno ne treba, pa ispada da kad bi ADRS imao 15mlrd na računu da bi i dalje problem bila 1mlrd u Agrokoru kao i p/e.
Narodnjački kazano ADRS će do kraja godine potpuno prožvakati problem (veliki) zvan Agrokor obzirom na ovogodišnju dobit koju tržište također ne uzima u obzir.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

E da, zaboravio sam da je Adris poklopio skoro cijeli HUP tako da je pitanje sad treba li i to ignorirati?
Dakle raste Maistra, raste CROS (i to jako), raste i HUP sada, kao i Cromaris, raste dividenda ali eto Agrokor je ipak prevelik bauk iako je cijena priznala Vlahovićevo suludo razbacivanje novca.
Pa nije da netko stvarno misli da se ovo sa Agrokorom nije dogodilo da bi cijena bila ista!

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/preminuo-andelko-leko-otisao-je-jedan-od-najpoznatijih-hrvatskih-poduzetnika-najblizi-suradnici-i-poslovni-kolege-legendarnog-hotelijera-su-u-soku/7510626/

donedavni vlasnik preminuo naglo, levis terra. što ti je život. bio je stara škola, rudar do kraja, bez odmora

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kad je počelo ovo s Agrokorom, dionica je pala kao da je sve izgubljeno. Znači, čitav gubitak je uračunat, kao da ništa od posuđenog neće biti vraćeno. Ako se vrati bilo što, to je plus na ovu cijenu

Sve to stoji samo se jos zapitaj tko ce se usuditi investirati u bilo sto u lijepoj nasoj kada je iz citavog niza maloj djeci vidljivih pljacki evidentno da kriminalci postaju heroji a ne zatvorenici …. Kad nam lideri su ne samo nesposobni za bilo kakav pozitivan pomak vec i kriminalci a sto je najzalosnije se time na sva zvona hvale i naravnoi to se tolerira i ne kaznjava. Tko ce investirati ???

Ljudi moji, pa koji nacionalni interes je ovom nagodbom postignut? Pa većinski vlasnik postaje ruska državna banka – to je nacionalni interes Hrvatske? Dajem punu podršku Adrisu što ne pristaju na takvu nagodbu… utrka je duga još…


Nije nebitno da je 10mil. Međutim ne može se ADRS vrednovati po dvostrukom kriteriju. Prvi kriterij je po Agrokoru i on kaže da je Adrs izgubio toliko i toliko. Po tom kriteriju cijena mora pasti od neke razine npr 500kn do neke nepoznate razine iako se točno zna koliko je kn/dionici ugroženo. Također se zna da je ADRS već rezervirao 600+mil kn, kao što se zna da ni blizu neće izgubiti sve, dapače CROS po ovome što vidimo neće izgubiti ništa. Sam udio od 1,4% vrijedi otprilike 250-300mil (recimo). Nadalje ADRS bi ove godine mogao zaraditi 400mil, a sve to vrijeme cijena bi valjda trebala biti kao i lani kada je ista korigirana kao da će Adris sve izgubiti. Plus dividenda od 4% na sadašnju cijenu.

Drugi kriterij je ogledalo zse-a. On uopće ni diskontno ne priznaje Adrisov novac. Drži se slijepo p/e parametra iako je sasvim jasno da će upravo p/e ubrzo prema15, a vrlo moguće i niže. Adris npr samo u državnim papirima ima 5mlrd kn. A gdje je ostalo? Glavnina obveza su zapravo tehničke pričuve, a znamo što to znači i koliko prosječno godišnje CROS isplati za štete.

E sad, znači novac koji se izgubi je realan i treba ga tako i vrednovati. Međutim ovaj koji je u firmi očigledno ne treba, pa ispada da kad bi ADRS imao 15mlrd na računu da bi i dalje problem bila 1mlrd u Agrokoru kao i p/e.
Narodnjački kazano ADRS će do kraja godine potpuno prožvakati problem (veliki) zvan Agrokor obzirom na ovogodišnju dobit koju tržište također ne uzima u obzir.

Adris povlaštena bila je na cijeni od 500 kn ili više samo 12 dana. U 12 mjeseci prije Agrokora prosječna cijena Adrisa bila je 428 kn. 500 kn bila je cijena na vrhu mini-euforije koja je zahvatila naše tržište na početku prošle godine. Objektivno gledajući relevantnija bi trebala biti cijena koja je godišnji prosjek. Po njoj vrijednost Adrisa uopće nije umanjena tj. tržište vrednuje Adris kao da je gubitak na Agrokoru kompenziran ostvarenom operativnom dobiti u međuvremenu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Godišnji prosjek ne pokazuje ništa vezano za efekt Agrokor. Nije bitno koja je cijena bila tada i tada nego se točno u dan vidi na godišnjem grafu da je Agrokor povukao cijelu burzu, a posebno one firme za koje se znalo da su izložene.
Nije se cijena korigirala zbog mini”euforije” nego isključivo zbog frke oko Agrokora.
Po toj logici može se uzeti i trogodišnji prosjek pa bi ispalo da tržište trenutno nagrađuje Adrisov gubitak.
U trenutku kada je Adris probio 500 kn tržište nije znalo da je ugrožena 1mlrd kn tako da ta cijena nije bila ni blizu napuhana.
Dakle Adris je isključivo zbog potcijenjenosti imao razloga biti na 500kn, a sentiment na zse je to samo ubrzao. Pa zamislite da Adris objavi vijest kako će naplatiti npr 80% potraživanja. Da li bi tada trebalo čekati mini euforiju cijele burze ili bi Adrs nastavio svojim putem.
Ja mislim ovo drugo jer u pitanju je matematika, a tržište nju može ignorirati neko vrijeme ali ne dugo.
Kvaka je da Adris svakim danom vrijedi realno sve više iz jednostavnog razloga jer svaki dan donosi novu zaradu udnosno vrijednost. A cijena i tržište su tu da svatko procjeni svoj moment.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

http://www.seebiz.eu/adris-dogovor-nije-iskljucen/ar-177488/

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Imaju dovoljno kesa i ocito si to mogu dopustiti… Ipak ih milijarda kuna previse svrbi… ili boli, ovisi kako uzmes.. eto sto ti donese prijateljstvo tajkuna i posudba love….na kraju ce porezni obveznici biti krivljeni za pogresne odluka. Da bar mi mali za svaku nasu pogresnu odluku mozemo kriviti nekog drugog osim nas samih…


Godišnji prosjek ne pokazuje ništa vezano za efekt Agrokor. Nije bitno koja je cijena bila tada i tada nego se točno u dan vidi na godišnjem grafu da je Agrokor povukao cijelu burzu, a posebno one firme za koje se znalo da su izložene.
Nije se cijena korigirala zbog mini"euforije" nego isključivo zbog frke oko Agrokora.
Po toj logici može se uzeti i trogodišnji prosjek pa bi ispalo da tržište trenutno nagrađuje Adrisov gubitak.
U trenutku kada je Adris probio 500 kn tržište nije znalo da je ugrožena 1mlrd kn tako da ta cijena nije bila ni blizu napuhana.
Dakle Adris je isključivo zbog potcijenjenosti imao razloga biti na 500kn, a sentiment na zse je to samo ubrzao. Pa zamislite da Adris objavi vijest kako će naplatiti npr 80% potraživanja. Da li bi tada trebalo čekati mini euforiju cijele burze ili bi Adrs nastavio svojim putem.
Ja mislim ovo drugo jer u pitanju je matematika, a tržište nju može ignorirati neko vrijeme ali ne dugo.
Kvaka je da Adris svakim danom vrijedi realno sve više iz jednostavnog razloga jer svaki dan donosi novu zaradu udnosno vrijednost. A cijena i tržište su tu da svatko procjeni svoj moment.

Prije vrha krajem veljače prošle godine Crobex je u 12 mjeseci narastao 40%. Ako to nije bar mini euforija ne znam što je. Istovremeno Adris je u istom periodu narastao oko 45%. Znači bio je malo bolji od cijelog tržišta, ali sentiment na tržištu mu je bio glavni pokretač rasta, a ne dolazak na ”fer” cijenu. Da je bio značajno podcijenjen cijena bi mu bila porasla znatno više od tržišta. Sad je sentiment na tržištu negativan i cijena Adrisa je tu gdje je.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Trenutni problem Adrisa je što u zadnje 2 godine “topi” nagomilane zalihe keša koji mnogi toliko spominju kao veliku vrijednost te grupe. Zbrojite samo odljev u Maistru, Cromaris, kupnju HUP-a, Agrokor, dividende, kupnju dionica što daje ~4-4,5 mlrd. KN u 2 godine! Dok s druge strane nema nikakvih značajnijih uplata u maticu još od prodaje TDR-a. Zaista me zanima polugodišnji izvještaj i ne bi me čudilo da je Adris za dodatnih 35% HUP-a podigao kredit.
Ali, mislim da je ovo klasični scenarij koji se spominje u najosnovnijim knjigama gdje citiraju Buffeta i njegov savjet za kupnju dobre kompanije koja je trenutno u lošem stanju. Jer ne treba biti prorok iz Omahe da se zaključi kako će već 2019. biti godina gdje će se konsolidirana čista dobit približiti 100mil.€. Bez duga, bez pozajmica koje zahtjevaju otpis, bez gubitaka na tečajnim razlikama i sa nekretninama vrijednim milijarde kuna.
Imam ADRS, odnedavno čak 35% portfelja.

#Hrvatice&Hrvati#sretanvamdandržavnosti#magdjegodbili[/url]


#Hrvatice&Hrvati#sretanvamdandržavnosti#magdjegodbili[/url]

Bravo Adris! Bravo!

***danas je dividend day, dividendu dobivaju svi kojima budu proknjižene dionice na datum 29.06.

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Gledam da li se isplati imati adris umjesto kombinacije dionica kćeri. Je li netko obavio osnovnu matematiku? Površno, samo redovi veličina i prve znamenke. Izgledalo bi čista arbitraža i to na nečemu likvidnom i transparentom za razliku od sličnih situacija npr. kod grčkih slova, ali muči me razlika između kapitala adrisa oko 9 milijardi i kapitala adrisa u kćerkama oko 5 milijardi. Ovisno u čemu su te ostale 4 milijarde ovisi da li se isplati više imati adris nego li pojedinačna poduzeća. Ima li neki proučavatelj adrisa i njegovih izvješća uvid prije nego li krenem sam tražiti?

New Report

Close