ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.hanfa.hr/SRPI/HR/2018/2018_04_20-482233_pdf.pdf

…niski start 😀


Kad već svi volimo činjenice evo ih nekoliko: "U prvih devet mjeseci 2017. ukupni prihodi Adris grupe iznosili su 4,25 milijardi kuna, što je za sedam posto više od prihoda ostvarenih u istom prošlogodišnjem razdoblju. Prihodi od prodaje roba i usluga iznose 3,37 milijardi kuna i za šest posto veći su od prošlogodišnjih. Neto dobit iznosi 629 milijuna kuna, što je rast od pet posto." Drago mi je kada raspravljamo na temelju činjenica, a ne rekla-kazala "argumenata"

Pogledaj 4Q 2017,odnosno za cijelu 2017 godinu kad izađe pa mi onda obavezno napiši dojmove. 🙂
Ti ko Ante navodiš samo što ti paše.





konkurencija u akciji
https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/triglav-otkupio-vecinski-udjel-u-raiffeisen-mirovinskom-osiguravajucem-drustvu/
a kod adrisa/co sve ide sporo

Adris dobio bitku u ratu za osvajanje Sava Rea


sve je u nekim sudskim problemima i nejasno pa tako i sa hotelom marjan u splitu a sve ide presporo

Slučaj s preuzimanjem Marjana pratim vec cca. godinu dana i ne bi reko da je Adris kriv za tromost procesa… :/ Dapače, u njihovom je interesu da se stvari više pokrenu.
[/quote]
a i Vi ga pilite na opako ne radi se o tome da je adris kriv nego se radi o tome da je adris stalno u nekim sporovima kojima se nezna kraj ni kako će završiti a novci su uloženi a nema povrata na sve što je uloženo:
agrokor,marjan sava re sve pod upitnikom

maistra ulaganja skupa kao svetog petra kajgana a još se ne zna koliko je plaćen hupz a hotel u rovinju kasni a što co čaka sa kupovinom preostalog djela co
nema dobrih naznaka o dividendi cijena dionice na burzi u stalnom padu
[/quote]


@plavi01
ne bi sad htio ispadat neki fiškal na strani Adrisa, samo ne mogu do kraja shvatiti skeptičan ton prema tako uspješnoj grupi koja puno riskira, ali bogami i profitira. Nedavno je u Lideru bio komentar Danka Sučevića da je Adris prva grupa u Hr koja je migrirala iz jedne branše u više drugih i to za sada vrlo uspješno. Iz te perspektive mi čini da se Adrisu daje premalo kredita, iako se iz medija ne može doznati baš sve i puno upitnika ostaje iznad glave.
[/quote]
Pustimo priče,hoćemo da vidimo rast poslovanja!Dosta je ulažemo ovo,ulažemo ono,već sam napisao da je u zadnjih 10 godina prosječan rast dobiti bio mega fascinantnih 5% godišnje prosječno ovo bi se na duploj cijeni tržilo!
Isto tako gledaju i fond menadžeri,njih zanima rast i samo rast,a tu nema rasta samo planovi,gazda kome se fućka za male dioničare i super hoteli kojima se Ante k… po Rovinju,lijepo je to što toliko brine za lokalnu zajednicu ali nas dioničare to ne zanima.


Pustimo priče,hoćemo da vidimo rast poslovanja!Dosta je ulažemo ovo,ulažemo ono,već sam napisao da je u zadnjih 10 godina prosječan rast dobiti bio mega fascinantnih 5% godišnje prosječno ovo bi se na duploj cijeni tržilo!
Isto tako gledaju i fond menadžeri,njih zanima rast i samo rast,a tu nema rasta samo planovi,gazda kome se fućka za male dioničare i super hoteli kojima se Ante k… po Rovinju,lijepo je to što toliko brine za lokalnu zajednicu ali nas dioničare to ne zanima.

Zanima te rast, ali samo onaj koji ti smatraš dovoljno dostojnim da ga zoveš rastom, jel? Ok, navedi mi drugu neku drugu hrvatsku tvrtke koja se može usporediti s Adrisom, naravno ako je moguće da bude približno usporediva.. iako vidim da brkanje krušaka i jabuka nije stran pojam…

Evo dividenda 17.5 kn, zaradili smo 50 lipica vise :O

Ignore : renči

Kada će izvještaj za prošlu godinu odnosno i za 1Q/2018 da li netko ima saznanja.
Vidim da su drugi uglavnom to dali ili najavili za ove dane.
Po zakonu je rok kraj ovog mjeseca ili za neke zakon ne vrijedi.



Pustimo priče,hoćemo da vidimo rast poslovanja!Dosta je ulažemo ovo,ulažemo ono,već sam napisao da je u zadnjih 10 godina prosječan rast dobiti bio mega fascinantnih 5% godišnje prosječno ovo bi se na duploj cijeni tržilo!
Isto tako gledaju i fond menadžeri,njih zanima rast i samo rast,a tu nema rasta samo planovi,gazda kome se fućka za male dioničare i super hoteli kojima se Ante k… po Rovinju,lijepo je to što toliko brine za lokalnu zajednicu ali nas dioničare to ne zanima.

Zanima te rast, ali samo onaj koji ti smatraš dovoljno dostojnim da ga zoveš rastom, jel? Ok, navedi mi drugu neku drugu hrvatsku tvrtke koja se može usporediti s Adrisom, naravno ako je moguće da bude približno usporediva.. iako vidim da brkanje krušaka i jabuka nije stran pojam…
[/quote]

Opet ti po svome,vidi,nema smisla ova rasprava,sve šta znaš je ljepit izvješća i pričat kako je ADRS super firma jer je većina ostalih u hrvatskoj u banani,kakvi su to kriteriji?Najbolji od najgorih?Zato ni ne ulažem u ZSE,osim nešto ADRS,zašto ne uspoređuješ sa nekom kompanijom vani? Da,ADRS bi bio usporediv i sa takvima da je u pravim rukama,da taj netko zna iskoristiti potencijal.Zato ti i dalje misli kako je sve super i živ meni budi!
btw čekam tvoju analizu poslovanja za 4q2017?

17,5 kn dividenda

Uz sve probleme ipak dobra dividenda 4,2 %.
Kad riješe Todex, a ja ne sumnjam da AV to neće riješiti sigurno ide i inzvanredna divka.


17,5 kn dividenda

Pola kune vise nego lani :).Vise me zanima oce posolit milijardu od Agrokora.

Ipak dobit 374 mil. HRK ?
Dividenda 17,5 kuna.
Najava ” rastuče dividendne politike “.

Ajde da vidimo i to ..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=82785

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Opet ti po svome,vidi,nema smisla ova rasprava,sve šta znaš je ljepit izvješća i pričat kako je ADRS super firma jer je većina ostalih u hrvatskoj u banani,kakvi su to kriteriji?Najbolji od najgorih?Zato ni ne ulažem u ZSE,osim nešto ADRS,zašto ne uspoređuješ sa nekom kompanijom vani? Da,ADRS bi bio usporediv i sa takvima da je u pravim rukama,da taj netko zna iskoristiti potencijal.Zato ti i dalje misli kako je sve super i živ meni budi!
btw čekam tvoju analizu poslovanja za 4q2017?

Kao što možeš vidjeti, nakon sjednice NO-a objavljeni su rezultati za 2017… slobodno se može proučiti, a u međuvremenu samo jedan brzinski citat: “U 2017. godini Adrisove tvrtke ostvarile su dvoznamenkasti rast neto dobiti, a, gledajući konsolidirano, rast iznosi 33 posto.”

Također, zanimljivo mi “priznanje” kako se od svih hrvatskih tvrtki ulaže samo u Adris, a onda s druge strane na ovom forumu tako ih pljuvati i kritizirati…

Dividenda bi trebala biti neoporeziva po prijedlogu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pošto je neoporeziva to je kao da smo dobili 20 kuna ili oko 5% na ovu cijenu

AV nakon samih hvalospjeva podiže dividendu za vrtoglavih 50 lipa
i kao što sam već napisao opravdava ga samo za sve kupnja hupz a koja je cijena kao i z sve ostalo još uvjek ne znamo

New Report

Close