ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidiš kako se može izlaziti i po 475 (tko već želi iako ne znam zašto bi itko izlazio), a mogao bi i po 485 da želi jer bida ne fali.

I neka netko onda protumači jučerašnjih 460 ??!!! Ja bih rekao namjerno rušenje, ali s nikakvim uspjehom jer jeftinog aska više nema – ljudi se opametili što imaju u portfelju !

Nevjerojatno koji diletantizam na ovoj temi.
Više mi se ne da čitati, posebno postove određenih korisnika poput fahrudina.

Londonska burza:

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/adris-ulaganja-i-izlazak-na-londonsku-burzu-2018–513241

Krajnji cilj je izlazak Adrisa na Londonsku burzu 2018. godine, potvrđuje Predrag Grubić, glasnogovornik kompanije, uz napomenu da će o svim poslovnim odlukama stajališta zauzeti Nadzorni odbor i Skupština tvrtke.

Adris planira izlazak na Londonsku burzu 2018.

” ‘Krajnji cilj je izlazak Adrisa na Londonsku burzu 2018. godine, potvrđuje Predrag Grubić, glasnogovornik kompanije, uz napomenu da će o svim poslovnim odlukama stajališta zauzeti Nadzorni odbor i Skupština tvrtke.

U prezentaciji strateškog plana uprave Adrisa piše da će se već 2016. godine cijena dionice povećati za dvadeset posto, uz neprekidan rast do ulaska na međunarodnu burzu 2018. godine. “

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/adris-ubrzava-izlazak-na-londonsku-burzu-a-ante-vlahovic-se-priprema-za-odlazak-iz-vrha-kompanije/5110838/

Znači glasnogovornik kompanije izajvi da se planira izlazak na londonsku burzu, a ovdje nekakav fahrudin tvrdi da to nije istina i da to nema smisla? Onaj isti sa teme Jadroplova, koji je uvjeravao svekoliko javnost koliko je to dobro investicija.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Fahrudin je za tebe gospodin.

Ja nigdje ne tvrdim niti sam tvrdio da to nema smisla?

Ja nisam nikada nikoga uvjerovao u to da je Jadroplov dobra investicija nego da je u tom trenutku imao priličan diskont na NAV i da je kao špekulacija mogao proći. To što nije prošao, to je splet okolnosti. Al ne znam kakve to veze ima sa Adrisom.

Vis a vis Adrisa ja javno pitam koji je smisao listanja na Londosnkoj burzi?

Ja razumijem koji je smisao, al očito je da vas većina to ne razumije. I kako je odjednom kompanija koja nije marila pogotovo ne za male dioničare, odjednom postala dušebrižnik pa skoro pa se natječe u tome da im ugodi? Očito se nešto promijenilo.

Korisniče plavi, da me pažljivije čitaš shvatio bi da ima jako mnogo toga za pročitati, umjesto da se oslanjaš na pisanije koje objavljuju novine. To što ti to ne razumiješ, jasno pokazuje da si efemerni nepoznavatelj same kompanije, a jasno je ni da ne razumiješ konačne dosege toga što si pročitao u novinama.


Nevjerojatno koji diletantizam na ovoj temi.
Više mi se ne da čitati, posebno postove određenih korisnika poput fahrudina.

Londonska burza:

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/adris-ulaganja-i-izlazak-na-londonsku-burzu-2018–513241

Krajnji cilj je izlazak Adrisa na Londonsku burzu 2018. godine, potvrđuje Predrag Grubić, glasnogovornik kompanije, uz napomenu da će o svim poslovnim odlukama stajališta zauzeti Nadzorni odbor i Skupština tvrtke.

Adris planira izlazak na Londonsku burzu 2018.

" 'Krajnji cilj je izlazak Adrisa na Londonsku burzu 2018. godine, potvrđuje Predrag Grubić, glasnogovornik kompanije, uz napomenu da će o svim poslovnim odlukama stajališta zauzeti Nadzorni odbor i Skupština tvrtke.

U prezentaciji strateškog plana uprave Adrisa piše da će se već 2016. godine cijena dionice povećati za dvadeset posto, uz neprekidan rast do ulaska na međunarodnu burzu 2018. godine. "

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/adris-ubrzava-izlazak-na-londonsku-burzu-a-ante-vlahovic-se-priprema-za-odlazak-iz-vrha-kompanije/5110838/

Znači glasnogovornik kompanije izajvi da se planira izlazak na londonsku burzu, a ovdje nekakav fahrudin tvrdi da to nije istina i da to nema smisla? Onaj isti sa teme Jadroplova, koji je uvjeravao svekoliko javnost koliko je to dobro investicija.

lp

Mislim da nitko ne osporava da će izaći ili da žele na Londonsku burzu, ali pitanje je zašto? Što ćemo s time dobiti? Kapitala imaju dovoljno, čak mislim da ga mogu dodatno dobiti i ovdje da trebaju, a mogu se i zadužiti.

plavi
sve točno rečeno i argumentirano, ali brexit se desio nakon toga, tako da mislim da će listing biti negdje drugje.

garavo
neki dan je bio prilog na tv o tome. natječaji za zapošljavanja stopirani, postojeći djelatnici preraspoređivani, sjedišta tvrtki se sele na kontinent, a u londonu ostaju samo poslovnice. govorim o IT industriji. i u fin sektoru je stanje slično, ali zasad ne toliko izraženo. nisam ni mislio da će tamo ostati listane samo britanske dionice, vjerovatno će se naći novo rješenje koje će zadovoljavati propise EU. a činjenica je da britanija više neće biti članica kad počne proces razdruživanja.

@randopph

Potpuno nebitno gdje bude, ako ne bude na LSE možda bude u Frankfurtu…a možda već tada LSE bude spojena sa Deutsche burzom.

http://www.telegraph.co.uk/business/2016/07/26/deutsche-boerse-wins-investor-support-for-london-stock-exchange/

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Upravo tako, svejedno je, bitno je jedino:

U prezentaciji strateškog plana uprave Adrisa piše da će se već 2016. godine cijena dionice povećati za dvadeset posto, uz neprekidan rast do ulaska na međunarodnu burzu 2018. godine. ”

Pametnom dosta!

u potpunosti se slažem s obojicom. bitno je da se napravi iskorak prema van jer je kompanija već odavno prevelika za zse.


Upravo tako, svejedno je, bitno je jedino:

U prezentaciji strateškog plana uprave Adrisa piše da će se već 2016. godine cijena dionice povećati za dvadeset posto, uz neprekidan rast do ulaska na međunarodnu burzu 2018. godine. "

Pametnom dosta!

Pa to i je poanta da “pametni” se zapita malo dublje, a ne ovako površno kao većina tu.

Kao osobni imatelj i P i R dionica primjetio sam podosta nedosljednosti oko onoga što sam Vlahović odnosno ostatak Uprave govore unazad zadnjih 18 mjeseci, ponajprije oko rokova investiranja famozne 4 mrld HRK.

Vrlo galantno su produžili te rokove sad već i do 2019, dakle iste rokove koji su inicijalno sami u ljeto 2015. postavili do kraja 2017.

Bum, 2 godine.

Ista stvar je s listanjem u Londonu. Oke, imaju para za spržit na listanje, ali u koju svrhu ? Koji rod dionica će biti listan ? P ili R ? Ili obje ? Tko će pretvoriti dionice u GDRe kako bi tamo trgovao ? Vi ? Jeste li upoznati s troškovima konverzije ? Imate li banku skrbnika koji će taj posao odraditi (i usput vas oderat) za vas ?

I Krka iz Slovenije je svojedobno vlastito listanje u Varšavi htjela supportati sa dionicama iz trezora kako bi potaknuli likvidnost. Koju opciju Adris nudi ? Oke, možda dotada naprave (novi) share buy-back na ZSE pa ponude te dionice za stranu eventualnu potražnju, ali razradu strategije listanja još nismo čuli.

Tako da se meni (kao dioničaru kojem je stalo, a ne nekome sastrane) više čini da se smiri opozicija vladajućoj strukturi u stilu “aha evo rade sada i za nas dioničare” … mazanje očiju.

I btw, moj broker mi kaže da menadžment i dalje ne prima institucionalne investitore na razgovore. Pitajte i vi svoga kakva su njihova iskustva, odnosno ima li pomaka na tom polju.



Upravo tako, svejedno je, bitno je jedino:

U prezentaciji strateškog plana uprave Adrisa piše da će se već 2016. godine cijena dionice povećati za dvadeset posto, uz neprekidan rast do ulaska na međunarodnu burzu 2018. godine. "

Pametnom dosta!

Pa to i je poanta da "pametni" se zapita malo dublje, a ne ovako površno kao većina tu.

Kao osobni imatelj i P i R dionica primjetio sam podosta nedosljednosti oko onoga što sam Vlahović odnosno ostatak Uprave govore unazad zadnjih 18 mjeseci, ponajprije oko rokova investiranja famozne 4 mrld HRK.

Vrlo galantno su produžili te rokove sad već i do 2019, dakle iste rokove koji su inicijalno sami u ljeto 2015. postavili do kraja 2017.

Bum, 2 godine.

Ista stvar je s listanjem u Londonu. Oke, imaju para za spržit na listanje, ali u koju svrhu ? Koji rod dionica će biti listan ? P ili R ? Ili obje ? Tko će pretvoriti dionice u GDRe kako bi tamo trgovao ? Vi ? Jeste li upoznati s troškovima konverzije ? Imate li banku skrbnika koji će taj posao odraditi (i usput vas oderat) za vas ?

I Krka iz Slovenije je svojedobno vlastito listanje u Varšavi htjela supportati sa dionicama iz trezora kako bi potaknuli likvidnost. Koju opciju Adris nudi ? Oke, možda dotada naprave (novi) share buy-back na ZSE pa ponude te dionice za stranu eventualnu potražnju, ali razradu strategije listanja još nismo čuli.

Tako da se meni (kao dioničaru kojem je stalo, a ne nekome sastrane) više čini da se smiri opozicija vladajućoj strukturi u stilu "aha evo rade sada i za nas dioničare" … mazanje očiju.

I btw, moj broker mi kaže da menadžment i dalje ne prima institucionalne investitore na razgovore. Pitajte i vi svoga kakva su njihova iskustva, odnosno ima li pomaka na tom polju.

[/quote]

Izvrsno opažanje i komentar! Kapa dolje…. i duboki naklon.

Ti svi rokovi ne ovise samo o njima, to je vise bilo u smislu da imaju spreman kapital za investicije, ali sami projekti su uvijek podlozni promjenama, uzmimo za primjer hotel Marjan u Splitu koji je sada aktualan, tko tu moze tocno reci hoce li ta investicija biti dovrsena za pola godine, godinu ili dvije?

S ovim ostalim se slazem i osobno dok ne vidim neke ozbiljne pomake uopce ne razmisljam o izlistavanju i slicnome, no zadovoljan sam time sto su ta i druge teme oko vrijednosti dionice barem na stolu.

S druge strane ipak se moze naci i pozitivnih pomaka, od kojih bih osobno izdvojio vece povecanje dividende nego sto je najavljeno jer po prvim najavama 15kn smo trebali dobiti tek 2018.g. Opcenito gledajuci Adris danas i Adris prije 5 godina su 2 potpuno razlicite firme sto se tice odnosa prema dionicarima.

Mislim da neke vece u cijeni ne treba ocekivati od izlistavanja na strane burze vec u slucaju da krene preslagivanje uprave. Ako Vlahovic stvarno namjerava odstupiti onda bi nekim jacim dionicarima glasacka prava mogla biti manje bitna, te bi mogli smanjiti svoju poziciju (zasto imati toliku gomilu novca u samo 1 kompaniji kojom ne upravljas izravno), sto bi mogao biti poziv za institucionalne ulagace. Naravno, prije nego bi itko razmisljao o prodaji udjela, prvo bi mu u cilju bilo sto je vise moguce povecati cijenu.
Ovo je spekulativno, ali o tome ima sve vise spekulacija u zadnje vrijeme, evo npr.od danas
http://www.index.hr/vijesti/clanak/slovenski-mediji-tvrde-da-ante-vlahovic-napusta-adris-/924957.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/damir-vandjelic-novi-direktor-croatia-osiguranja/924995.aspx

New Report

Close