ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daj ne trkeljaj gluposti.
Ne može se uspoređivati ROA osiguranja i hotela.
Glavni asset osiguranja su uplaćene premije, tuđi novac, koji je uglavnom u obveznicama i manji dio u dionicama.
Ne mogu obveznice u vrijeme niskih yieldova proizvoditi visoku dobit, niti se tim novcem mogu graditi hoteli.
Usporedba je potpuno besmislena.



Prihodi od prodaje lrh + lrhc su oko 50 miliona kuna.
Zbrajaj lrh i lrhc.
Adris ima dugove 10 milijardi.

Zbrojio sam ja prihode ukupne lrh 2016=291 mil, lrhc 2016=148 mil to je ukupno prihodi 439 mil kuna reci mi kojom matematickom metodom si od prihoda 439 miljuna kuna izvukla EBITDA 500 miljuna kuna

Adris ima obveze 10 miljardi u tim obvezama tehnicke pricuve iznose 7 miljardi, krediti iznose 900 miljuna jel ti znas sta to znaci, ocito ne znas jer bucas gluposti i zato ne mozes usporedjivat adris s lrh i jos pri tom usporedjujes aktivu osiguranja i dajes povrat na takvu aktivu s povratom turizma, ajde sada usporedi aktivu zagrebacke banke od 126 miljardi s dobiti od miljardu vau kako los oni imaju povrat na asset samo 1% pa treba ih odma zatvorit kako su losi.

[/quote]
Ma tko uopce usporedjuje tehnicke pricuve s povratom turizma ?
Ajmo ponovo kapital tj vlasnistvo afrisa je 10 MILIJARDI uz to.imaju pomoc JOS 10 milijardi koje ulazu kao tehnicku pricuvu itd – ali ulazu. Dakle trebali bi.imati nekakvu dobit. Pa taman 1 %.
I oni uz 10 MILIJARDI svoga novca i nesto profita od pomoci onih drugih 10 milijardi imaju ebitda SAMO 1.1 do 1.2 milijardu.
Kakve to veze ima s bankama ? Aktiva banaka sigurno nije niti slicno ovome. Gdje je pola kapital u vlasnistvu i nesto tehnickih pricuva.
Ti status quo ne zelis shvatiti sto se ovdje dogadja.
Da nema ove uprave ovo bi bilo najmanje duplo bolje.
Najmanje. Gdje su novci ?
To me podsjeca na one price o Belju prije nekoliko godina.
Zasto Savare ne moze biti prodana adrisu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Haha tko govori nakon sta samo apsolvirali da pucas brojke koje nemaju veze s vezom onda si se ispravila jer samo bacas brojke bez ikakve pameti ti i dalje nastavljas s nekim besmislenim usporedbama a da jednu revidirano nisi procitala niti ne znas kako pojedini biznis posluje ni kakva mu je imovina ti zapravo samo spamas temu odi ljepo na svoju zlatnu koku lrh i ulozi u svoj ekstra biznis koji ostvaruje ekstra marze i donosi ekstra novce ovdje ti nemas sta trazit u ovako malom povratu na imovinu kako ti vidis

Ignore : renči


Prihodi od prodaje lrh + lrhc su oko 50 miliona kuna.
Zbrajaj lrh i lrhc.
Adris ima dugove 10 milijardi.
Ebitda lrh i lrhc je oko 200 miliona kuna. Samo 6 puta manje od adrisa.
A kapital i rezerve lrh je 10 x manji od adrisovog a asset je puno vise od 10 x manji od adrisovog
Asset lrh i lrhc je oko 1.4 milijarde, a equity oko 1.1 milijardu.

No comment!!!
Netko bi trebao ponoviti gradivo iz analize financ. izvjestaja.
Cinjenica jest da LRH zadnje 2 godine ima vecu Ebitda marzu…sto je posljedica egzogenih faktora, a ne strategije tvrtke ili drzave!
Bit ce zanimljivo usporediti 5 ili 10 godisnji prosjek tj. kad se trend turisticke potraznje okrene i HR ne bude vise IN.
Jer 2 godine su definitivno prekratko razdoblje…

https://siol.net/posel-danes/novice/napada-savo-re-da-bi-resil-tezave-zaradi-agrokorja-444849

Status Quo: Roll Over Lay Down

Tehnicke pricuve bi trebale u normalnim osiguranjima donositi oko 10 % dobiti osiguravajucim kucama. Na kraju osiguravajuceg perioda, ovisno o vrsti osiguranja, tehnicka pricuva obicno ostvari dobit osiguravajucoj kuci. Tako da te vase racunice sa dobiti Adrisa i tehnickim pricuvams ne stoje kao sto stoje u normalnom svijetu. Sto se dogadja sa 10 milijardi kuna adrisove aktive, a koje nisu njegov kapital ?

Ali ono sto je zanimljivo u clanku kojega sam postala iznad ?
Slovenci kazu da je Adris i Croatia osiguranhe izlizenost u Agrokoru, po njihovim saznanjima NAJMANJE 300 miliona eura. A to je vise od 140 kuna po svakoj p + r dionici Adrisa.
Zanimljivo. U koje to pricuve spada ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kako ce onu “pozajmicu” od skoro milijarde Todexu knjiziti Vlahovic?


Tehnicke pricuve bi trebale u normalnim osiguranjima donositi oko 10 % dobiti osiguravajucim kucama. Na kraju osiguravajuceg perioda, ovisno o vrsti osiguranja, tehnicka pricuva obicno ostvari dobit osiguravajucoj kuci. Tako da te vase racunice sa dobiti Adrisa i tehnickim pricuvams ne stoje kao sto stoje u normalnom svijetu. Sto se dogadja sa 10 milijardi kuna adrisove aktive, a koje nisu njegov kapital ?

Ali ono sto je zanimljivo u clanku kojega sam postala iznad ?
Slovenci kazu da je Adris i Croatia osiguranhe izlizenost u Agrokoru, po njihovim saznanjima NAJMANJE 300 miliona eura. A to je vise od 140 kuna po svakoj p + r dionici Adrisa.
Zanimljivo. U koje to pricuve spada ?

Opet nastavljas s glupostima koje to ulaganje novca na tehnicke pricuve bilo kojeg osiguranja moze donit 10% daj nam izvor koja to mala rizicna obveznica trenutno nosi 10% ili bilo koji instrument koji se smatra sigurnim na trzistu novca da nosi 10%

Za saznanje o dugovima postoji revidirano izvjesce gdje sve ljepo pise ali ne ti dajes novinske clanke koji izmisljaju toplu vodu isto kao sta u istom clanku kazu da neformalno procijenjuju da su potrazivanja od agrokora 11 miljardi eura, a i to smo na kraju vidjeli poslje toga clanka da su iznosili upola manje ili i to moramo vjerovat clanku a ne izvjescima.Clanak je napisan na nacin da se opravda odbijanje preuzimanja od drzave pa se onda izmisljaju stvari na isti nacin kako i ti izmisljas brojke i nacine usporedba, za nekoga tko ima profil od 2006 stvarno je nepojmljivo koliko je malo naucio od tad ili mozda postoji plan takvog ponasanja .

Ignore : renči


Haha tko govori nakon sta samo apsolvirali da pucas brojke koje nemaju veze s vezom onda si se ispravila jer samo bacas brojke bez ikakve pameti ti i dalje nastavljas s nekim besmislenim usporedbama a da jednu revidirano nisi procitala niti ne znas kako pojedini biznis posluje ni kakva mu je imovina ti zapravo samo spamas temu odi ljepo na svoju zlatnu koku lrh i ulozi u svoj ekstra biznis koji ostvaruje ekstra marze i donosi ekstra novce ovdje ti nemas sta trazit u ovako malom povratu na imovinu kako ti vidis

Ajde ti nama status quo objasni kako uopce osiguranje zaradjuje.
Nemas pojma.o tome zato sto ti nista nije jasno.
Da li je tebi jasno da novas koji kao.premija ulazi u osiguranje je DUG ? Dug koji ces vratiti.
U medjuvremenu od premijskog novca nastojis i zaraditi.
Zarada u osiguranju je u investicijama.
Ajd sada.ti ,poznavatelju osigurazeljnog biznisa, pojasni kakve su to investicije Crosa ?

Razumijes li ti, kada govorimo o holdinu Adrisa , da Avdris raspolaze sa 20 milijardi aktive, a ebitda mu je jbijednih 1,1 milijardu.

Jeste li vi svjesni da je izlozenost adrisa i cros u agrokoru izgleda preko 300 miliona eura ?

Adris pocinje liciti nq Agrokor.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Daj ne trkeljaj gluposti.
Ne može se uspoređivati ROA osiguranja i hotela.
Glavni asset osiguranja su uplaćene premije, tuđi novac, koji je uglavnom u obveznicama i manji dio u dionicama.
Ne mogu obveznice u vrijeme niskih yieldova proizvoditi visoku dobit, niti se tim novcem mogu graditi hoteli.
Usporedba je potpuno besmislena.

Uopce se ne usporedjuje roa osiguranja ili hotela.
Radi se o invedticiji u biznis.
Ja tvrdim da je adris jako los biznis i da je to toksicna firma.
Ne svidja mi se sto na 20 milijardi aktive zarade bijednih 1,1 milijardu ebitda. I ne svidjaju mi se njegove investicije od 300 miliona eura ! U agrokor.
Cros i adris su odbijeni od slov regulatornih tijela zbog najmanje 300 miliona eura izlizenosti agrokoru.
Biznis adrisa je takav da s puno novca zarade premalo novca i to he vrlo opaka prica koja se tek ima procuti.
Statusquo, kao poznavatelj biznisa osiguranja, tvrdi da je u toj adrisovoj aktivi od 20 milijardi kuna i 7 milijardi kuna pricuve iz osiguravateljnog biznisa.
A ja opet govorim da sa adrisovim brojkama nesto ne stima. Ako i je u toj aktivi od 20 milijardi i tehnicka pricuva osiguranja pitam se kakav je to onda ROA jer se zarada iz tih 7 milijardi kuna u adrisa ne vidi.

Pa pobogu adris raspokaze s 20 milijardi i ebitda mu je 1,1 milijarda. Da je tehnicke pricuve iz isiguravareljnog posla stavio u banku na orocenje imao bi kamatu koja bi mu donjela nekakav prihod.
Ili je tu zsradu pojela kakva losa investicija ?

LRH se tu slucajno upleo. Samo kao investicijska prica i kao biznis. Sa EBITDA od 44 % firma skupa sa lrhc zaradi godisnje oko 500 miliona kuna. A ebitda zbrojena od te 2 firme je 200 miliona kuna.

LRH je ilustracija POSLA s velikim povratom u odnosu na posao s malim i dvojbenim povratom.
Ne usporedjuje ih se kao peer to peer.

ADRIS I CROS po slovenskim izvorima u Agrokoru imaju najmanje 300 miliona eura. !

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nakon gubitaka na agrokoru normalno je da ti sve počinje ličiti na isti. Kad nešto sanjaš i kad ti se nešto cijele dane mota po glavi normalno je da realnost gubi smisao. Da zna engleski vjerovatno bi renči na AAPLu pisala o bilanci, dugovima i kak joj sve smrdi na agrokor. Drž se stara

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Aha lanice….da znas slovenski ili bar malo nesto kuzis procitala bi sto se govori izvan mocvare u kojoj zivis

Ali ti zato znas engleski 🙂

Pa da ti prevedem na Horvaški :
Na slovenscini kazu da je adris eksponiran 300 miliona eura u agrokoru.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Aha lanice….da znas slovenski ili bar malo nesto kuzis procitala bi sto se govori izvan mocvare u kojoj zivis

Ali ti zato znas engleski 🙂

Pa da ti prevedem na Horvaški :
Na slovenscini kazu da je adris eksponiran 300 miliona eura u agrokoru.


Pošto vidim da razumiješ slovenski daj mi prevedi – “Po neuradnih informacijah”
Također od kad je članak? Ne sjećam se da si u to vrijeme išta pisala o problemu. Razumjet ću ako si to do jučer prevađala…
Pusa

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Daj ne trkeljaj gluposti.
Ne može se uspoređivati ROA osiguranja i hotela.
Glavni asset osiguranja su uplaćene premije, tuđi novac, koji je uglavnom u obveznicama i manji dio u dionicama.
Ne mogu obveznice u vrijeme niskih yieldova proizvoditi visoku dobit, niti se tim novcem mogu graditi hoteli.
Usporedba je potpuno besmislena.

Uopce se ne usporedjuje roa osiguranja ili hotela.
Radi se o invedticiji u biznis.
Ja tvrdim da je adris jako los biznis i da je to toksicna firma.
Ne svidja mi se sto na 20 milijardi aktive zarade bijednih 1,1 milijardu ebitda. I ne svidjaju mi se njegove investicije od 300 miliona eura ! U agrokor.
Cros i adris su odbijeni od slov regulatornih tijela zbog najmanje 300 miliona eura izlizenosti agrokoru.
Biznis adrisa je takav da s puno novca zarade premalo novca i to he vrlo opaka prica koja se tek ima procuti.
Statusquo, kao poznavatelj biznisa osiguranja, tvrdi da je u toj adrisovoj aktivi od 20 milijardi kuna i 7 milijardi kuna pricuve iz osiguravateljnog biznisa.
A ja opet govorim da sa adrisovim brojkama nesto ne stima. Ako i je u toj aktivi od 20 milijardi i tehnicka pricuva osiguranja pitam se kakav je to onda ROA jer se zarada iz tih 7 milijardi kuna u adrisa ne vidi.

Pa pobogu adris raspokaze s 20 milijardi i ebitda mu je 1,1 milijarda. Da je tehnicke pricuve iz isiguravareljnog posla stavio u banku na orocenje imao bi kamatu koja bi mu donjela nekakav prihod.
Ili je tu zsradu pojela kakva losa investicija ?

LRH se tu slucajno upleo. Samo kao investicijska prica i kao biznis. Sa EBITDA od 44 % firma skupa sa lrhc zaradi godisnje oko 500 miliona kuna. A ebitda zbrojena od te 2 firme je 200 miliona kuna.

LRH je ilustracija POSLA s velikim povratom u odnosu na posao s malim i dvojbenim povratom.
Ne usporedjuje ih se kao peer to peer.

ADRIS I CROS po slovenskim izvorima u Agrokoru imaju najmanje 300 miliona eura. !

[/quote]

Ti dok ti nisam napisao sta su Adrisove obveze ti si mislila da se radi o kreditima, sad kad sam ti napisao da je vecina tehnicka pricuva sad si okrenula plocu, da se vratimo na staro daj molim te objasni kako ce na tehnicku pricuvu zaradit 10% ja bih to stvarno volio znati jer bi onda i ja ulozio u nesto takvo molim te daj mi izvor kako cu zaradit sigurnih 10% s malim rizikom, ovo je sad najozbilnije pitanje ako si ti takvi znalac daj mi izvor kako cu zaradit 10% posto s rizikom sigurnosti neke velike banke ili drzave ?

Ignore : renči


Aha lanice….da znas slovenski ili bar malo nesto kuzis procitala bi sto se govori izvan mocvare u kojoj zivis

Ali ti zato znas engleski 🙂

Pa da ti prevedem na Horvaški :
Na slovenscini kazu da je adris eksponiran 300 miliona eura u agrokoru.

Reci nam renci sta kazu na slovenscini kolika su potrazivanja od agrokora svih vjerovnika

Ignore : renči

New Report

Close