ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i ova cijena od 330 kn, po kojoj se sada može kupiti, je zaista vrlo povoljna, uzimajući u obzir koliko se s tom dionicom vrijednosti dobiva. Sad, zašto ju je tržište tako drži, to je već neki drugi problem, to je problem čitavog našeg tržišta.
Ja sam se stavio na kupnju, nadam se da će još tko tako povoljno prodat..

Vidim naznake panike!
Čemu kolega invest?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Panika? Gdje ste vi to pročitali?
Panike uopće nema!

ADRS je TDR prodao za cca 3,750,000, 000 kn. Tu lovu samo da oroce i ne diraju , trentuno dobe 3% , to je 112,500,000kn godisnje samo kamata (nesto manje od 7kn po dionici)

Nego samo vi prodajte, ako moze spustite P do 325 molim 🙂

...

Ta lova koja dobiju neće biti u kunama nego u devizama,tim bolje,3% bi sigurno trebali dobiti na taj iznos,da ne govorim o drugim mogućim pogodnostima,npr ta bi banka dio poslova iz osiguranja mogla prebaciti na CROS,ako već nije.
Drugo ne zaboravite da bi dobit bila veća da CROS ne radi gubitke(za sad),konsolidirano +138 milijuna kuna prošle godine.

"Only dead fish swim with the stream"


ADRS je TDR prodao za cca 3,750,000, 000 kn. Tu lovu samo da oroce i ne diraju , trentuno dobe 3% , to je 112,500,000kn godisnje samo kamata (nesto manje od 7kn po dionici)

Nego samo vi prodajte, ako moze spustite P do 325 molim 🙂

Kolega, kako ste to izračunali, možete molim Vas to podijeliti s nama?

Računica kolege HaoRena je vrlo točna – provjerio

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

@HaoRen
Nego samo vi prodajte, ako moze spustite P do 325 molim 🙂

Malo si jos spustio prosjek,jel i to neka računica ??

Ako još padne definitivno idem u kupnju, pare mi ne trebaju neko duže vrijeme pa nije niti bitno. Zeznuto je to, navijam i za pad ali i za rast. No, uvažene kolege, kakvo je vaše mišljenje što će se dogoditi sa cijenom dionice na dan isplate dividende?

Ja navijam za 300kn,ta tim razinama bi za dvije godine zajedno sa fin imovinom i CROS-om morali tući minimalno 500 milijuna,taman da iz redovnog poslovanja cjelokupnu dobit isplate kao dividendu od 30 kn.Bez novih akvizicija i trošenja novca dobivenog od prodaje TDR-a i to na P/E 10.

"Only dead fish swim with the stream"

Bojim se ja da će slijedeća akvizicija biti uskoro (i to prava akvizicija) pa da ćemo svi kukati kak` baš nismo uspijeli ući dok je bilo povoljno.

dečki jedno teh.pitanje:kaj stane ova sva lova od eura u HPB ili kam već ide
a i osiguranja su financ kuće dali i ona mogu postati banke ili se fuzionirati s nekom bankom itd
Molim za odgovor samo stručnjake

Jedna od cescih gresaka amaterskih ulagaca je to da uvijek zele da je cijena dionice visoka jer im je tad portfelj trenutno u vecm plusu, a da pritom ne razmisljaju trebaju li im ti novci trenutno i po kojoj cijeni mogu nesto dokupiti.
Iskreno, ne mogu znati kratkorocno u kojem ce smjeru ici ova dionica, ali kad bih morao birati to bi bio pad na bar 300kn da mogu dokupiti jos, a onda kroz 5-10 god nek dodje do fer valuacije pa da se iskrcam i odem u druge stvari. Ovo sad mi je mrljava cijena skroz. Nije toliko niska u odnosu na neke druge prilike da bih dodatno povecavao svoj % portfelja u Adrisu, a nije ni blizu cijene po kojoj bih prodavao.


ADRS je TDR prodao za cca 3,750,000, 000 kn. Tu lovu samo da oroce i ne diraju , trentuno dobe 3% , to je 112,500,000kn godisnje samo kamata (nesto manje od 7kn po dionici)

Niste uzeli u obzir 650.000.000 kn koje će otići na izvanrednu dividendu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Niste ni uzeli u obzir milijardu i 100 milijuna koji već sada imaju na računu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Tko zna što će se dogoditi kada dioničarima Adrs sjedne 650 milijuna kuna.Valjda neće poželjeti istu tu dionicu,da se ne stvori gužva…

New Report

Close