ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ok, no hard filings [emo_namigusa]



Žao mi je samo što danas nisam imao keša – barem par 100 tis kn i pokupim ovo što su plašljivci prodavali. Gledam trenutno amere i kreću lagano u +, Apple čak 3% u pozitivi a naši se uplašili zbog Kine. Pa majku mu kakve veze imaju naši i Kinezi? Pa da smo mi rasli kao Kinezi Adris bi sada bio na 1000 kn. Pa si mislim- bolje da se očistimo o#?!^# a onda samo rast.

Da, razumijem vas. Meni je ovo kao tabla koja kaze "Masovni popusti 5, 10 i 20%". I to ne samo za ADRS, vec opcenito skoro pa vecina dionica ZSEa.
[/quote]

I kao što rekoh jučer – žao mi je što nisam imao par 100 tis kn za kupnju



Žao mi je samo što danas nisam imao keša – barem par 100 tis kn i pokupim ovo što su plašljivci prodavali. Gledam trenutno amere i kreću lagano u +, Apple čak 3% u pozitivi a naši se uplašili zbog Kine. Pa majku mu kakve veze imaju naši i Kinezi? Pa da smo mi rasli kao Kinezi Adris bi sada bio na 1000 kn. Pa si mislim- bolje da se očistimo o#?!^# a onda samo rast.

Kakve veze ima ADRS i Kinezi?Jednostavno,npr ako se Njemački izvoz uspori ili smanji prema Kini osjetit će to prvo njihove kompanije i zaposlenici,bit će manje zapošljavanja,bonusa ili čak otpuštanja.
Taj zaposlenik zbog rezanja neće ići na odmor u HR ili će manje trošiti,što će osjetiti ADRS kroz turizam i distribuciju kroz Cromaris,a neki Jure iznajmljivač se mora koji bi osigurao apartman i svoju porodicu morat će stegnuti remen i preskočiti taj trošak do nekih boljih vremena.Tako to ide.
I da,da smo mi rasli ko Kinezi 7% BDP-a godišnje Crobex bi bio na 10 000,ali nismo,nego smo padali nažalost.
[/quote]

ovaj račun ne stoji – evo podatka sa jednog njemačkog izvora

U takvim slučajevima pomaže pogledati gole brojke: izvozna velesila Njemačka svoju robu izvozi prije svega u Europu, samo sedam posto odlazi u Kinu. Može biti da ovi kineski problemi uzrokuju besane noći nekim njemačkim direktorima, osobito u automobilskom sektoru. Ali mnoge druge ne muče te brige

http://www.seebiz.eu/njemacka-i-americka-ekonomija-kao-brane-novoj-financijskoj-krizi/ar-118300/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zbilja neki sve doslovno shvaćaju,Njemačka nije jedina u EU,a turisti dolaze u HR odasvud a čak i ne dolaze ekonomija je u svijetu jako povezana,pisao sam nešto o tome na drugom forumu pa čitajte jer mi se ne da sad ponavljati.

As of 2013 EU – Chinese trade makes the EU the largest trading partner of China and China the second largest trading partner of the EU.

http://ec.europa.eu/trade/policy/countries-and-regions/countries/china/

"Only dead fish swim with the stream"


Zbilja neki sve doslovno shvaćaju,Njemačka nije jedina u EU,a turisti dolaze u HR odasvud a čak i ne dolaze ekonomija je u svijetu jako povezana,pisao sam nešto o tome na drugom forumu pa čitajte jer mi se ne da sad ponavljati.

As of 2013 EU – Chinese trade makes the EU the largest trading partner of China and China the second largest trading partner of the EU.

http://ec.europa.eu/trade/policy/countries-and-regions/countries/china/

jedan forumas je iznio podatak da je prosječni pe na shangaju oko 60. wtf, pa tko normalan kupuje išta na šesdeset. to me podsjeća na nas i 2007 kad je sve raslo iz dana u dan, s tim da kina i ima još nekog temelja, a mi smo bili totalno šuplji

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pozdrav, da li se podaci za isplatu dividende povlače iz SKDD-a ili im ih je potrebno slati. Najvjerojatnije je već netko ovo isto pitao, ali ne mogu pronaći 🙂

moraš im slati….

Tako su mi neki rekli, ali pomutilo me ovo na njihovoj stranici

Poštovani dioničari Adris grupe,

od početka siječnja 2014. godine, temeljem Pravilnika o izmjenama i dopunama pravilnika o porezu na dohodak („Narodne novine“ 79/13), u primjeni je novi način prikupljanja podataka putem Obrasca JOPPD koji se podnosi, između ostalog, i za primitke od kapitala. Obrazac JOPPD podnosi isplatitelji primitaka, odnosno ADRIS GRUPA d.d., na dan isplate dividende.

Nastavno na obavijest Ministarstva Financija, Porezne Uprave – Središnji Ured, Klasa: 410-01/14-01/692, Ur. broj: 513-07-21-01/14-1, od 24. veljače 2014. g., pozivamo Vas da provjerite, odnosno eventualno izvršite promjenu podatka i usklađenje sa stvarnim stanjem, ukoliko Vam je adresa prebivališta, odnosno boravišta s obrasca PK – porezne kartice (adresa oporezivanja) različita od adrese evidentirane kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d., kako bi mogli ispravno podnijeti JOPPD obrazac, odnosno obračunati i isplatiti dividendu. Naglašavamo da bez ažuriranih podataka neće biti izvršena uplata dividende na Vaš račun. Ako ste u dvojbi oko toga što predstavlja Vašu adresu oporezivanja, molimo Vas da se obratite nadležnoj ispostavi Porezne uprave.”

Ispada kao da gledaju podatke iz SKDD-a, ali valjda se onda to odnosi samo na adresu. Hvala

Tako je. Adresa upisana u SKDD mora biti ista kao adresa koju ste prijavili u poreznu.

malo za osvježenje iako je od erstea
adris je sigurna banka i sigurna budučnost za ulaganje

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/394281/Analiticari-optimisticni-oko-dionice-Adrisa-ocekuju-njezin-rast-na-617-kuna.html

odlična vijest za dionicu (e)

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

e ovaj put sam uvjeren u ispravnost njihovih tvrdnji!

ovdje brojke govore svoje. ako je ovo izneseno točno, ovdje slijedi tek pravo ludilo !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ima li netko podatak koliko je još otprilike ostalo dionica PBZ CO OMF-u?

New Report

Close