ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

alias i plavi01 zahvaljujem se, da to je ta stranica!

–> Fenomen je tvrditi da Adris loše radi posao. <–

Duhan kao core biznis mijenjaju osiguravateljskim biznisom. Maistra i Cromaris rade sve bolje. Ne vidim kako netko može biti pesimističan, pa čak i suzdržan kad je išta o Adrisu riječ.

S druge strane, HT se trguje preko book-a, dok istovremeno evidentno gubi pristojne prihode iz godine u godinu. Ne bih se čudio da, obzirom na trendove u telefoniji (koju postepeno istiskuje podatkovni prijenos, tj. internet + sve sposobnija konkurencija), HT grupa krene s prodajom palačinki u budućnosti kako bi povećala prihode.

Sve u svemu, izgleda da tržište ima drugačija mjerila za trenutne uspješnice i najstabilnije firme u HR – ADRS i HT.


Adris radi očajan posao. To što Vlahović radi nije biznis, to je građenje carstva. U ozbiljnoj državi okrenutoj stvaranju dioničarske vrijednosti, dioničari bi mu se napili krvi. Ovdje ga hvale.
Mislim, čovječe, o čemu ti pričaš? Novac ulupan u Kanfanar je bačen novac, propala investicija. Rade debelo ispod kapaciteta, a smisao investicije je bio upravo povećanje kapaciteta. I s ostalim investicijama teško da se mogu pohvalit. Prvo si misliš koji idioti, godinama drže toliki keš na računu, a onda kad ga bezveze ulupaju shvatiš da je bolje da ga drže na računu ako ga već ne dijele dioničarima.

Osim toga, ti si potpuno krivo protumačio moj komentar. Ja nisam rekao da je dionica Adrisa precijenjena, ona može bit podcijenjena i uz ovako očajan menadžment. Međutim uz ovaj menadžment ulagat na rok od 20 godina je onako, totalno investicijsko sljepilo.

2002 cijena redovne dionice – cca 300 kuna (nakon stock splita)
2015 – cijena redovne dionice – cca 400 kuna

Godisnji rast 2-3%.
To se ne zove stvaranje vrijednosti dioničarima.

Gdje je Atlantic danas a gdje 2002
Gdje je Valamar danas a gdje 2002

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

blueman
Godišnji rast od 2-3%.
Kolika je inflacija od 2002-2015?


–> Fenomen je tvrditi da Adris loše radi posao. <–

Duhan kao core biznis mijenjaju osiguravateljskim biznisom. Maistra i Cromaris rade sve bolje. Ne vidim kako netko može biti pesimističan, pa čak i suzdržan kad je išta o Adrisu riječ.

S druge strane, HT se trguje preko book-a, dok istovremeno evidentno gubi pristojne prihode iz godine u godinu. Ne bih se čudio da, obzirom na trendove u telefoniji (koju postepeno istiskuje podatkovni prijenos, tj. internet + sve sposobnija konkurencija), HT grupa krene s prodajom palačinki u budućnosti kako bi povećala prihode.

Sve u svemu, izgleda da tržište ima drugačija mjerila za trenutne uspješnice i najstabilnije firme u HR – ADRS i HT.


Adris radi očajan posao. To što Vlahović radi nije biznis, to je građenje carstva. U ozbiljnoj državi okrenutoj stvaranju dioničarske vrijednosti, dioničari bi mu se napili krvi. Ovdje ga hvale.
Mislim, čovječe, o čemu ti pričaš? Novac ulupan u Kanfanar je bačen novac, propala investicija. Rade debelo ispod kapaciteta, a smisao investicije je bio upravo povećanje kapaciteta. I s ostalim investicijama teško da se mogu pohvalit. Prvo si misliš koji idioti, godinama drže toliki keš na računu, a onda kad ga bezveze ulupaju shvatiš da je bolje da ga drže na računu ako ga već ne dijele dioničarima.

Osim toga, ti si potpuno krivo protumačio moj komentar. Ja nisam rekao da je dionica Adrisa precijenjena, ona može bit podcijenjena i uz ovako očajan menadžment. Međutim uz ovaj menadžment ulagat na rok od 20 godina je onako, totalno investicijsko sljepilo.
[/quote]

Ovo je istina,, miljardu kuna ulupano u modernu tvornicu koja radi na pola kapaciteta, a i skoro u tih 8 godina što je radila je tek uspila povratit uloženo, a stara tvornica je prazna i služi za 2 festivala godišnje
Ok, možemo reći da su imali dobru namjeru, kriza nije bila na vidiku, imali smo monopol tako da tad je izgradnja bila itekako opravdana
Nakraju,, ako se i zatvori ipak je to nekretnina koja bi se mogla utopit nekoj većoj stranoj kompaniji i opet povratit uloženo
Što se tiče keša na računu, zar nije sad najbolje kupovat dok je sve debelo podcjenjeno
Čak mislim da bi mogli hotel Marjan kupit od Keruma preko Maistre, lijepo zdanje na rivi, i to za malo novaca
Uglavnom keša ima a i prilika, vidit ćemo kako će to odigrat
Loša strana menađmenta je što su ziheraši, to je poznato


blueman
Godišnji rast od 2-3%.
Kolika je inflacija od 2002-2015?

trebate dodati i 7 kunsku dividendu [emo_smijeh]

Cromaris u top 10 svjetskih proizvođača orade i brancina

što je sa dividendom u 2015

DIVIDENDA
Adris Grupa: Dividenda 7 kuna po dionici
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 30.04.2014. – 15:20:51

ZAGREB – Adris Grupa isplatit će dividendu od 7 kuna po dionici.

Iz statutarnih rezervi, ostvarenih i kumuliranih poslovanjem Društva u prethodnom razdoblju, izdvaja se u korist neraspoređene zadržane dobiti iznos od 114.800.000,00 kuna. Na teret neraspoređene zadržane dobiti Društva izdvaja se iznos od 114.800.000,00 kuna za isplatu dividende, odnosno ukupno 7,00 kuna po dionici.

Prilikom isplate, ukoliko je primjenjivo sukladno pozitivnim propisima, Društvo će iz navedenog iznosa obračunati i obustaviti pripadajući iznos poreza i prireza.

Dividenda utvrđena u točci II. ove Odluke isplatiti će se dana 25. srpnja 2014. godine, na račune imatelja dionica prema stanju i izvodu Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan 25. lipnja 2014. godine.

Obračunati iznos dividende na vlastite dionice zadržava se u neraspoređenoj dobiti Društva.

i dalje se prodaje adris-r i rasprodaje adris-p i to pred prodaju TDR-a i
dividendu ?
ČUDNA SITUACIJA kao da ne bu dividende ni prodaje TDR-a

plavi…. ko to zna… al da su se u BATu uzjebali od 0-24 jesu….i to vec jedno 10 dana cudi da se tek prije par dana pocelo pricat… ili se teta mozda zbog mimohoda uzjogunila…hahaa😉

pepe7

nije li slično bilo nekada na Plivi. Sa 400 na 800 ako dobro sjećam?


nije li slično bilo nekada na Plivi. Sa 400 na 800 ako dobro sjećam?

Čemu to? Pretjerivanje? Nije ovo 2006….nažalost [emo_smijeh]

kaj se događa kad je prekupljenost dionice
ima ko definiciju
http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-redovne-dionice-adrisa-u-podrucju-prekupljenosti/ar-112095/

ništa [emo_smijeh]

po nekim tehničkim parametrima je u prekupljenom području (samo oni zaboravljaju da u tom stadiju može ostati i par godina ima nekoliko slučajeva na NYSE koje sam uočio)

pa u tom stadiju će i ostati jer će se pojačati dokup pogotovo ako dođe do
prodaje TDR-a,mogućih akvizicija i ulaganja a prihodi rastu i preko 30%
Adris je trenutno u ekspanziji
Točno je da je po meni godinama čuvan i gomilan keš a mali dioničari nisu dobivali adekvatnu dividendu,problematično ulaganje u Iranu koje je i sada po meni glavni problem oko prodaje duhana itd


ništa [emo_smijeh]

po nekim tehničkim parametrima je u prekupljenom području (samo oni zaboravljaju da u tom stadiju može ostati i par godina ima nekoliko slučajeva na NYSE koje sam uočio)

Bila je u prekupljenom i na 310 i na 380? Ima i gap od 413 – 423 na tjednom grafu. [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close