ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije ni ADRS, jer se to najavi prije .

HMMM
mogu se složiti s tobom, ali isto tako se nikako ne mogu složiti s LYNX-om koji ispali ko iz topa da "nitko normalan ne bi dao milijardu kn za 30% crosa"
Takve paušalne izjave odaju nekakvu ljutnju, nesigurnost , a koji je razlog tome, ne znam niti me zanima



Nije ni ADRS, jer se to najavi prije .

HMMM
mogu se složiti s tobom, ali isto tako se nikako ne mogu složiti s LYNX-om koji ispali ko iz topa da "nitko normalan ne bi dao milijardu kn za 30% crosa"
Takve paušalne izjave odaju nekakvu ljutnju, nesigurnost , a koji je razlog tome, ne znam niti me zanima
[/quote]

Pa ako daju 1 milijardu za 30% CROS-a onda moraju imati spremnih još 2,333 milijarde za preuzimanje CROS-a ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Nije ni ADRS, jer se to najavi prije .

HMMM
mogu se složiti s tobom, ali isto tako se nikako ne mogu složiti s LYNX-om koji ispali ko iz topa da "nitko normalan ne bi dao milijardu kn za 30% crosa"
Takve paušalne izjave odaju nekakvu ljutnju, nesigurnost , a koji je razlog tome, ne znam niti me zanima
[/quote]

Pa ako daju 1 milijardu za 30% CROS-a onda moraju imati spremnih još 2,333 milijarde za preuzimanje CROS-a ?

[/quote]
iiiii
Đe problem?
Znaš li koliko adrs ima keša? A pogledaj njegovu kreditnu sposobnost…pa može sutra dobit pol milijarde eura

A onda neka plate i svima dobro [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Meni jedino nije jasno zašto bi uzimali 30%, treba uzet tih 80% od države i napravit od toga pravu firmu!

11.000 po dionici je više nego fer cijena ako će uzimati većinski paket, možda su mogli i niže, al CO vrijedi toliko. Al ak ne uzmu sad tih 80%, nije mi jasno koja je ideja iza toga!

Nije jos nitko odogovorio. Sto je sa prebacivanjem dionica Umirovljenickom fondu? S koliko tocno dionica raspolaze drzava/Audio (ne mislim na stanje koje se vidi u SKDD)?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Za 11000 kn po dionici imaju,a za poštenu dividendu od 20-ak kunuća nemaju,marš…….


11.000 po dionici je više nego fer cijena ako će uzimati većinski paket, možda su mogli i niže, al CO vrijedi toliko.

Baš bi me zanimalo vidjeti kako si do ove meni stvarno sulude brojke došao. Ne znam ja procijeniti koliko ovo točno vrijedi, ali niti moje najpribližnije ocjene koje idu jako široko +/- ne dodiruju ovu brojku niti gornjom granicom niti iz bliza pa onda ne znam kako vama, koji ste valjda također amateri kao ja (ili niste?), ispadaju ovakve brojke. Ja u ovakvo što ne mogu povjerovati bez jako jako dobrog objašnjenja. Na prvi pogled, iz javno dostupnih podataka, ovakvo što se ne može vidjeti. Bilo bi lijepo da mi to netko objasni, ukoliko sam ja ovdje jedini slijepac pa ne vidim kako se može dobiti ovakvo što.

Educirani amater…obično prvo pogledam kapital, onda dobit. Ovdje dobit nije realna, gledao sam kapital i potencijal dobiti. Kod nas nema mark to market knjigovodstva tako da i imovinu treba uzeti s rezervom, u pravilu su vrijednosti podcjenjene pa to ispadne osjetno više, naročito na nekretninama. A i preuzimanje tvrtke uvijek ide uz neku premiju. Moja procjena prošle godine je bila da bi mogli ići 8.000 do 9.000, što smatram izvrsnom prilikom.

da vedro nebo to je odlicno pitanje zato i je mozda samo 30pct u opticaju vjerovatno je adris prosle godine garantirao za isplatu duga umirovljenicima jer ko bi lud jos prosuo preko 800mil kn prosle a i ove je oko 880mil dug


Educirani amater…obično prvo pogledam kapital, onda dobit. Ovdje dobit nije realna, gledao sam kapital i potencijal dobiti. Kod nas nema mark to market knjigovodstva tako da i imovinu treba uzeti s rezervom, u pravilu su vrijednosti podcjenjene pa to ispadne osjetno više, naročito na nekretninama. A i preuzimanje tvrtke uvijek ide uz neku premiju. Moja procjena prošle godine je bila da bi mogli ići 8.000 do 9.000, što smatram izvrsnom prilikom.

Ako je 8-9000 izvrsna prilika onda je 11.000 realna prilika ?

Slažem se da troškovi CO mogu biti znatno manji kod neke privatne uprave s privatnim vlasnikom koi će odmah drastično reducirati troškove i radnu snagu, a za razliku od ove državne koja se po rastrošnosti takmiči s Emiratima posebno u rstrošnosti uprave, ali opet nevidm ni jedan valjani razlog i s privatnom upravom da dionica vrijedi više od nominale ….

OK CO je danas sponzorm mnogim propalicama državnih ovisnika i političara, te pretpostavimo i da privatnom upravom CO poveća dobit za 100% ( reduciranje troškova i smanjenje broja zaposlenih ) opet će im P/E biti pihvatljivo max., a ROA neprihvatljivo minimalan.

ZA dividendu CO-a od 90 Kuna, a sutra u najboljim okolnostima 150 Kuna uvijek dolazimo da je nominala ili 1400 Kuna po dionici jedina realna cijena dionice.

Ukoliko je ADRIS ponudio otkup prvoga kruga od 30% dionica, a ukupno nudi 1 milijardu Kuna za sve dionice ispada da nudi 3.161,00 Kunu/dionica ili nekih 420 Eura po dionici, a što je po meni ravno duplo od realnog.
CO nema prostora za širenje osim ako Vlada ne uvede obvezno zdravstveno osiguranje preko CO, a Allianz ih cijenom može pojesti kada se sjeti, a tako Angela Medrker odluči i ucjeni našu Vladu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Šta je to nominala? Vrijednost čega je nominala? Ili vrijednost čega predstavlja nominala?

I koja je ovisnost vrijednosti tvrtke o nominali?

Ili da to kažem jasnije…

kad vam netko spomene termine nominala ili temeljni kapital pri procjeni vrijednosti dionice ili tvrtke, bježite glavom bez obzira!

Naš stipendist i njegov kolega nastupili u popularnoj seriji Glee:
http://youtu.be/0HsTVAcbupo

Eto vidite kako prave kompanije znaju djelovati društveno odgovorno, stipendirati najbolje talente iz svih područja.

Toliko su dobri da je i sam Elton John ih zapazio: http://youtu.be/fkuCRU5lLX8


Eto vidite kako prave kompanije znaju djelovati društveno odgovorno, stipendirati najbolje talente iz svih područja.

Nepotrebno idealiziraš Lynx. Adris je i dalje pretežito duhanska kompanija i ona kao takva jednostavno mora raditi na popravljanju svog imidža (koji je nužno loš zbog biznisa kojim se bave), a to mogu upravo tim zakladama. Ne čine oni to iz čistioh altruističkih razloga.

A što se tiče društvene odgovornosti Uprave, prvo bi bio red da zadovolje svoje male dioničare, a tek onda ostale stakeholdere (javnost), zar ne? Džaba dobro poslovanje svih ovih godina kad isplaćuju tako mizernu dividendu, zadržanom dobiti upravljaju loše, a uz to ih niti malo nije briga za cijenu dionice na burzi.

Imam dojam da ćeš i ti u skoroj budućnosti prodati svoje dionice Adrisa, i to vjerojatno bez zarade. Unatoč višegodišnjem držanju, što je totalno nepravedno jer si kupio dionice po dobroj cijeni i firma je poslovala vrlo dobro.

A tek onda ćeš cijeniti dionice i Uprave koje istovremeno isplaćuju i dobru dividendu i rastu. (Od Adrisa nitko ne očekuje da raste velikim stopama, ali zato može i treba isplaćivati puno veću dividendu.)

Ovdje se inače vide sve mane slučaja kada je Uprava većinski vlasnik poduzeća.

Btw, prilično loš četvrti kvartal. http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADRS-fin2011-4Q-NotREV-K-HR.xls

New Report

Close