ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pogledajte BID, 268 kom sveukupno, dokle će to ići dolje


[/b]
Ukoliko to ne bude moguće, nadam se da će u Adrisu odgovorno postupiti prema kapitalu svojih dioničara i TDR dobro prodati, pa onda neka "drugi" sele tu proizvodnju u svoje tvornice u Srbiji. Čak bi možda nama tako i bilo lakše, da se ne prigovara Adrisu kako je preselio proizvodnju nego će postojati netko drugi u koga uperiti prst.

Po meni je ovo sve izglednija opcija.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

prodaja duhana je okej, ako se nađe ozbiljna strateška grana privrede gdje bi mogli dobro uložiti svoj novac. ali koja grana? prehrana? financije? energetika? na njihovom mjestu ja bih već odavno uskočio u nešto. mislim da je ova neodlučnost jedan od osnovnih faktora koji koče ovu dionicu. uprava je dosad bila preoprezna. kad nisu bili 100 posto sigurni da treba ući u nešto, oni jednostavno nisu ništa činili. to se dosad uglavnom pokazalo ispravnim, ali nisam siguran da je sad vrijeme za takvu neodlučnost. štoviše, vrijeme je da budu krajnje odlučni. doduše, ni naša država nije nešto posebno poticajna za ulaganje, pa kad se zapitaš gdje bi se to mogli dobro uložiti 2-3 milijarde kuna ne nalaziš odgovor. doduše, opet se pomalo špekulira o prodaji HPB-a, CO-a, Podravke i slično. možda je to ono što čekaju.

DUHAN će biti AUT u razvijenom svijetu i TO VRLO BRZO!!!!!!!!!!!
PUŠIT će samo SIROTINJA na žalost najjeftinija "BRIGA" najrazvijenijih!!!
GRUBO REČENO: daj im duhana i SMRTI!!!!!!

P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO


P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Sve je jasno: ne čitate vijesti.


P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Dugogodišnjim strpljivim i požrtvovnim radom uprave uspjeli su skoro sve dioničare potaknuti da si postave pitanje:

"Zašto bi itko tko nije u upravi ili "nadzornom odboru" želio imati dionice Adrisa?"

Trenutna cijena rezultat je odgovora koji si je večina dala na to pitanje…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Dugogodišnjim strpljivim i požrtvovnim radom uprave uspjeli su skoro sve dioničare potaknuti da si postave pitanje:

"Zašto bi itko tko nije u upravi ili "nadzornom odboru" želio imati dionice Adrisa?"

Trenutna cijena rezultat je odgovora koji si je večina dala na to pitanje…
[/quote]
odgovor odnosno zakljucak je ispravan zato evo stotka
jel adris grupa ikad kupovala svoje dionice na burzi(trezor) postoji li to kod njih uopce?


DUHAN će biti AUT u razvijenom svijetu i TO VRLO BRZO!!!!!!!!!!!
PUŠIT će samo SIROTINJA na žalost najjeftinija "BRIGA" najrazvijenijih!!!
GRUBO REČENO: daj im duhana i SMRTI!!!!!!

To sam i ja mislio, ali neverojatno je koliko mladih puši.
U jednoj Švicarskoj pušača koliko kod hoćeš, hodaju i puše.
Staro i mlado, u odijelima i krpama. Cijena im sigurno nije problem jer imaju, a od poslovnog stresa im valjda dobro dođe.
U Francuskoj isto, nema toga koji ne puši na kolodvorima, bar se meni tako čini


Dugogodišnjim strpljivim i požrtvovnim radom uprave uspjeli su skoro sve dioničare potaknuti da si postave pitanje:

"Zašto bi itko tko nije u upravi ili "nadzornom odboru" želio imati dionice Adrisa?"

Trenutna cijena rezultat je odgovora koji si je večina dala na to pitanje…

Pogodili ste bit…. Samo ja gotovo nikad sebi ne postavljam pitanje zašto bi želio imati neku dionicu, već na kojoj je cijeni određena dionica jeftina. ADRIS zbog sveg što ste naveli sasvim sigurno nije jeftin na 400-500 kn što bi bila neka fer fundamentalna vrijednost.
Ali, da li je usprkos svemu jeftin na 230 ?

Adris je po meni na 230 drastično podcjenjen…

E, sad jel’ jeftin?

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


Adris je po meni na 230 drastično podcjenjen

E, sad jel’ jeftin?


A koja je razlika između ta dva pojma? Možda želiš reći da treba gledati koliko su podcijenjene i druge dionice pa je jeftin ako je više podcijenjen od nekog prosjeka podcijenjenosti tržišta? Ali ako je baš "drastično", i recimo da ne može baš puno toga biti "drastično" (tada ih ne bismo vjerojatno tako zvali, malo bi redefinirali skalu) i da kod tih drastičnih kao i inače ne možeš biti jako precizan i ne možeš njih par onda baš jako strogo rangirati, postaje čudno za jednu od drastično podcijenjenih pitati se da li to znači da li je i "jeftina", zar i u tom kontekstu različitog definiranja ovih pojmova ne dođe opet na isto?



Adris je po meni na 230 drastično podcjenjen

E, sad jel’ jeftin?


A koja je razlika između ta dva pojma? Možda želiš reći da treba gledati koliko su podcijenjene i druge dionice pa je jeftin ako je više podcijenjen od nekog prosjeka podcijenjenosti tržišta? Ali ako je baš "drastično", i recimo da ne može baš puno toga biti "drastično" (tada ih ne bismo vjerojatno tako zvali, malo bi redefinirali skalu) i da kod tih drastičnih kao i inače ne možeš biti jako precizan i ne možeš njih par onda baš jako strogo rangirati, postaje čudno za jednu od drastično podcijenjenih pitati se da li to znači da li je i "jeftina", zar i u tom kontekstu različitog definiranja ovih pojmova ne dođe opet na isto?
[/quote]

Razlika je drastična.

Rezultati poslovanja, vrijednost imovine, kao i raspoloživi keš, čine ovu dionicu drastično podcijenjenom…

Međutim, obzirom da imatelji dionica, osim nekolicine povlaštenih, od ove dionice nemaju nikakve koristi i to još od kako ona kotira na TK i obzirom na upravljačku politiku koja niti ne nagovještava da bi itko osim povlaštene nekolicine mogao i u budućnosti od nje imati koristi, vrijednost joj je čisto špekulativna, pa je u osnovi vrlo upitno kada ova dionica postaje jeftina…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



DUHAN će biti AUT u razvijenom svijetu i TO VRLO BRZO!!!!!!!!!!!
PUŠIT će samo SIROTINJA na žalost najjeftinija "BRIGA" najrazvijenijih!!!
GRUBO REČENO: daj im duhana i SMRTI!!!!!!

To sam i ja mislio, ali neverojatno je koliko mladih puši.
U jednoj Švicarskoj pušača koliko kod hoćeš, hodaju i puše.
Staro i mlado, u odijelima i krpama. Cijena im sigurno nije problem jer imaju, a od poslovnog stresa im valjda dobro dođe.
U Francuskoj isto, nema toga koji ne puši na kolodvorima, bar se meni tako čini

[/quote]

TOČNO, svi puše na ulici jer je svugdje ZABRANJENO!!!!!
I ja dok sam pušio uvijek me žena TUPILA radi pušenja u stanu – radi dijece!!!
OSTAT ĆE SAMO KOLODVORI I TRANVAJSKE STANICE kao oaze pušaća!!!!
A svatko svoj opušak će stavljati u vrečicu i ĐEP – da ne popuši kaznu!!!!!!

Čestitke sretnim kupcima! Kupovali su danas po cijenama keša u bilanci. Naime, valjda očekujemo da nisu baš toliko nesposobni u Adrisu da će i taj keš upropastiti, i nekretnine kojih ima u još bar tolikoj vrijednosti također srušiti nekako, a zarade da će baš otiči doslovno ispod nule. Mislim da si to ne bi ovdje priuštili. TDR bi ipak prodali ako bi došlo u opasnost održivosti profitabilnog poslovanja, pa bi time na hrpu keša bilo dodano i još N milijardi (za koju se valjda opet treba nadati da niti nju neće uništiti :rotfl: , ovi što prodaju mora su neki koji upravu Adrisa smatraju elementarnom nepogodom masovnog uništenja)

New Report

Close