ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





duhan je biznis prošlosti, a turizam i riba nije novi duhan.
treba vam novi biznis, imate para, pokažite znanje.

Ne mogu pokazati znanje kad ga nemaju
Ali mogu pokazati pare
Problem je što njima pare služe samo za pokazivanje
[/quote]
Nije problem, ostat u cashu tijekom prošlih pet godina je bio pametan poslovni potez, sad ćemo vidit jel to bila sreća i lijenost ili znanje. Jer vrijeme je da se krene. Krava muzara je stara, a dok sve poslože i izgrade brand u novom biznisu (cca 5 godina) i novi ciklus će krenuti, taman.
[/quote]

Oni su u kešu otkad postoje

Njihov uzgoj brancina je kao da ja pojačam svoj biznis sa prodajom rabljenih značaka

Eventualno može biti hobi

Ali dobro pošto ne očekujem apsolutno ništa od njih tj, od njihove nesposobne Uprave,onda ću i njihovou eventualnu akviziciju peradarnika sa kokošima nesilicama shvatiti kao agresivnu ekspanziju
[/quote]

Donekle se slažem. Koliko uopće oni uprihode love od tih ribogojilišta? Meni se čini da je to neka mizerija, ali volio bih vidjeti neke konkertne podatke.
Bolje bi im bilo da se bace u bankarstvo i neke druge profitabilne biznise.


Donekle se slažem. Koliko uopće oni uprihode love od tih ribogojilišta? Meni se čini da je to neka mizerija, ali volio bih vidjeti neke konkertne podatke.
Bolje bi im bilo da se bace u bankarstvo i neke druge profitabilne biznise.

A uvoz i veleprodaja? ili građevina?
Majko mila koja inovativnost i poduzetnički duh. [bye]

tip top hvala!!!

Evo jedna ideja za naš sektor "Zdrave hrane", dakle uz ribu, možda otvoriti i neko uzgajalište (zajedno sa "visoko-tehnološkom" tvornicom za njihovu preradu i pakiranje) nekakvih prikladnih insekata za europsko tržište?
http://danas.net.hr/znanost/page/2010/08/12/0010006.html?pos=n1

P.S. Trebalo bi puno truda uložiti u marketing "jedenja skakavaca" na eurospkom tržištu…, međutim – zar je marketing cigareta puno lakši posao? :rotfl:

Kako tumačite činjenicu, da je jučer na prodaji ADRS-P-A do 255 kn bilo i 3500 komada, kasnije se dio naloga maknuo, prošlo je par paketa 250, 251 kn, a danas na kupnji oko 2501 oko 2-3000 komada s tim da je jučer svijet bio u zelenom a danas u crvenom!?

Sa dalekovidnice jednog špekulanta to izgleda ovako,
Posjednici pozamašnih količina izvrše pritisak na prodaju, izvrši se prekrcaj i iza tog slijedi dizanje do 260 pa iskrcaj i tako već nekoliko puta!!! Danas je malo EU u minusu pa im ne ide na ruku, al sutra zašto ne!

I još, mislim da su to sve dogovori i igre fondova i xxx te jedino dečki u ta dva tri posto na ovom našem jadnom tržištu mogu i sebi nešto priskrbiti lovice!

[yawn]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Zašto bismo takvo što htjeli tumačiti? 🙂
Mi, "investitori" (ili malo ljepše rečeno, "vlasnici", što je riječ koju naš predsjednik uprave preferira), ne zamaramo se takvim stvarima.

Kao što Buffett kaže, zar svaki dan provjeravaš "tržišnu cijenu" kuće koju si kupio da bi u njoj sretno živio cijeli život? Naravno da to nema smisla. Tako nema smisla niti svaki dan gledati cijenu dionice, a pogotovo ne vidim razloga za ići još dublje pa gledati transakcije i ponude za kupnju/prodaju.

Lynx,

ADRS mi je jedna od sigurnih luka gdje sam parkiro pozamašnu količinu love na 191,30 naravno dugoročno…

Al ovo sam komentiro sa dalekovidnice špekulanta i onih manje strpljivih trejdera, ako me shvaćate.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Drago mi je čuti da nas ovdje ima, pravih dugoročnih investitora (zapravo: vlasnika!)

Evo par prikladnih isječaka iz Pisma predsjednika uprave dioničarima, iz Godišnjeg izvještaja 2009.:

"Adris grupa stvorila je materijalnu i financijsku osnovu, raspolaže odgovarajućom zaposleničkom i upravljačkom strukturom, posjeduje kadrovsku izvrsnost i privrženost, učinila je svoje brendove, usluge i servis prepoznatljivima, ima tradiciju i iskustvo u granama industrija kojima se bavi, pa se tako može uspješno suprotstaviti izazovima i okolnostima nadolazećeg doba, koje se rađa iz ove krize."

"Na kraju, očekujemo stabilnije uvjete poslovanja već u nadolazećem razdoblju. Naš temeljni kriterij, odgovarajući i pravičan odnos prema dioničarima, ali i svim drugim udjelničarima koji pridonose ili omogućuju odvijanje i razvoj našeg poslovanja, zasigurno nećemo zanemariti u daljnjem vođenju i razvoju Adris grupe."

"S obzirom na povijesnu ulogu i na temelje Adrisova dioničarstva, vjerujem da ćete vi dioničari i dalje zadržati, njegovati i birati dugoročnu opstojnost i razvoj Društva u odnosu na možebitna iskušenja kratkotrajne maksimalizacije individualnih dioničkih uloga."

– ovo zadnje valjda hoće reći da se ohrabruje ideja "vječnog držanja", da prodati dionicu uslijed nekog evenutalnog naglijeg/većeg skoka dionice na neke nove ATH (recimo uslijed nekog pokušaja neprijateljskog preuzimanja) vjerojatno nije ono najpametnije, nego da kao što Buffett kaže "dionice odličnih kompanija se kupuju kako bi se držale doživotno!"
Adris držimo vječno, nikome ga ne damo, jer Adris je vrhunska kompanija koje biti suvlasnik posebna je čast!



Čitam da je nekima "sijela" dividenda pa molim odgovor je li zaista potrebno otvoriti žiro račun, a ne tekući? Meni naime nije sijela! Hvala.

TREBA ŽIRO RAČUN!!!!
kopiju ( ugovora o otvorenom žiro računu ) šalji u SKDD a jednu u Adris sa preslikom osobne
[/quote]
šta ne treba samo u SKDD ???

Očito da negdje pravo i pravda još uvijek pokazuje neke znakove života! A ideal slobode da nije samo mrtvo slovo na papiru.
http://www.thechronicleherald.ca/Front/1197509.html

Alaj su se dosjetili,evo će cigarete i benzin iznjeti krizu,bravo,mašala……..uništimo i ono što još radi,sveeeeeeee za Hrvatskuuuuuuu i KraDeZe,se zna,kaj ne’1

To nema nikakvog smisla. Nemam visoko mišljenje o ljudima u našoj vladi, ali sasvim mi je jasno da niti oni ne mogu misliti da će ovo donijeti neko povećanje prihoda proračuna, i da im je jasno kome ovo jedinome ide u korist, direktno.

Ostavljam svima na razmišljanje da pretpostave zašto je onda to učinjeno, o čemu se ovdje zapravo radi. O proračunu se sigurno ne radi!

Nadam se da će institucije čim prije odraditi svoj posao i da će sve biti ok. Mi možemo do tada podnijeti ovu žrtvu. A ja u pravnu državu ipak vjerujem.

New Report

Close