ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još da samo između redaka natuknu ( novinar)koliko bi mogla biti ta debela dividenda i pozdravi iz Rovinjabili bi bestbuy

Kupnja vlastitih dionica uobičajena je praksa na razvijenim financijskim tržištima. Neefikasnost i nelikvidnost tržišta kapitala često, naime, dovode do razlike između tržišne cijene pojedinih dionica i njihove fundamentalne vrijednosti. Veća aktivnost na tržištu kapitala, uključivši i otkup vlastitih dionica, uravnotežit će tržišnu cijenu dionica Adrisa i njihovu fundamentalnu vrijednost, odražavajući na taj način stvarnu vrijednost kompanije. Tvrtka na taj način pokazuje i brigu o vrijednosti kapitala svojih dioničara, poručili su iz rovinjske kompanije.

Zahvaljujući uspješnom poslovanju, Adris ima snažnu novčanu poziciju i visok investicijski potencijal. Stoga postoje i realne financijske mogućnosti za vođenje rastuće dividendne politike i provođenje novog petogodišnjeg investicijskog ciklusa vrijednog gotovo tri milijarde kuna. Uz organski rast, realno je očekivati i nove akvizicije, naglašavaju u Upravi Adrisa. (N. O. R., D. G.)


Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.



Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Jel stvarno nema niti jednog investitora da pokupi 2m kuna prometa i proda po 465?



Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Hvala, to mi je promaknulo.




Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Hvala, to mi je promaknulo.
[/quote]

Ma imali su u paketima na cijeni po 265 …eto moje al te nisu hteli jel im bilo previsoko , izabrali su si samo do 444 PA ….dobro drugari …sad ćete platiti dividendu i dobit ju po još većim cijenama …meni se ne žuri …

https://www.google.com/search?q=hotel+Pinetu+i+kamp+Koversadu.&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=wuzOkTXWE2YrzM%253A%252Coq4hCPdfOAxN9M%252C_&usg=AI4_-kTXkK-3v4nQWoqKzQCulOwX2ZU0Pg&sa=X&ved=2ahUKEwiAuZPKttngAhWJl4sKHfeCBN8Q9QEwBHoECAQQCA&biw=1536&bih=722#imgrc=wuzOkTXWE2YrzM:

ZA BADAVA ŠTO DIONICA VEĆ SADA VRIJEDI PO NEKIM PROCJENAMA 100EURA u budučnosti kada nema OSIGURAČA da ne ostaneš bez svega kao dioničari sastavnica agrokora i onih sa ugovorom koji je imao naprimjer adris

Adris grupa planira uložiti dvije miljarde kuna u turizam, evo gdje ide golemi novac


UŽIVAJTE
https://www.maistra.com/hr/koversada-apartments-vrsar?gclid=EAIaIQobChMIp8ChjbjZ4AIVFeaaCh0IawQ2EAAYASAAEgL4XPD_BwE




Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Jel stvarno nema niti jednog investitora da pokupi 2m kuna prometa i proda po 465?
[/quote]

zar niste vidjeli po najavljenim količinama kao i naknadno objavljenoj plaćenoj cijeni stjecanja da Adris realno samo zanima R kotacija, ne toliko P.

P su odlučili platiti po midu ponuđena raspona, a R skoro po maksimumu.




Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Jel stvarno nema niti jednog investitora da pokupi 2m kuna prometa i proda po 465?
[/quote]
pa možda se nudilo po 465 ali adrs nije htio dati toliko

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Hvala, to mi je promaknulo.
[/quote]

a zašto onda adris ne kupuje sve ispod te cijene, nego preskače i kupuje skuplje?
koliko bi uštedili da su svaki dan kupovali ono što se nudilo ispod cijene koju su platili ovom transakcijom?





Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Hvala, to mi je promaknulo.
[/quote]

a zašto onda adris ne kupuje sve ispod te cijene, nego preskače i kupuje skuplje?
koliko bi uštedili da su svaki dan kupovali ono što se nudilo ispod cijene koju su platili ovom transakcijom?

[/quote]
S kupnjim na burzi ne može se u kratko vrijeme skupiti znatna količina bez dizanja cijene. Čini mi se da se Adrisu žuri pokupiti veću količinu jer u budućnosti slijedi povečanje dobiti i neće se moći jeftino skupljati pomalo. Indikativno je da je ponuda data nakon ogromnog gubitka zadnjeg kvartala. Već viđeno na Pevecu.



Da li netko kuži u čemu je stvar? ovi likovi što stavljaju na prodaju ispod 440kn(PA), pa mogli su prodati Adrisu po višoj cijeni. Da li je to korupcija, glupost ili što? Pitanje je čije oni dionice prodaju?

Nisu mogli prodati Adrisu jer je minimalna transakcija za prodaju Adrisu 2 milijuna kn.
[/quote]

Je, minimalna blok transakcija je 2 000 000 kn. Ali moglo je vise malih skupit taj iznos.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Previse se fokusirate na taj otkup dionica bez da pozorno citate. To nije nikakva nova stvar niti se ista novog kotrlja iza brda, to je samo nastavak otkupa suladno odlukama GS iz 2014. godine kada su donijeli odluku da se stjecu dionice na razdoblje od 5 (pet) godina. Znaci svako toliko se ta ponuda obnovi s novim datumima i da se prilika vecim ulagacima da izadju ukoliko to zele. Za Adris su to realno mizerne cifre, a jos mizernije bi bile da idu skupljat to na burzi jer izmedju sadasnjih 435kn i ovih 465 koje oni nude je doslovno samo milijun kn vrijednosti dionica, a to je smijesno.
Cijena Adrisa ce rasti kad bude raslo i sve ostalo tj.kad se ulagaci krenu vracati na Zagrebacku burzu, to mozda bude kada gradjanima dosadi dobijati 0% kamate na stednju, mozda bude i brze ukoliko hrvatska dobije investicijski rating, a mozda se i nacekamo, tko zna, za sada ostaje situacija da mozete kupovati dionice kompanije koja ce vam dati 4%+ dividende dok istovremeno iz godine u godinu ulazu i ostvaruju sve vece prihode i dobit. Divna vremena.

New Report

Close