5500 Hrvata lani otišlo u Irsku i većina je uspjela, prosječna plaća 245% veća nego kod nas

Naslovnica Forum Komentari članaka 5500 Hrvata lani otišlo u Irsku i većina je uspjela, prosječna plaća 245% veća nego kod nas

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


moze cisto jednostavno pitanje :
Zasto npr 10 000 austrijanaca nije pozeljelo doci zivjeti i raditi u HR nego je otislo isto tako
u Njemacku tamo negdje 70tih (a i dan danas odlaze u DE) ?
Ako se kod nas tako dobro zivi… zasto onda ne hrle amerikanci, japanci i ne otimaju se za nase vize ?
Ili zasto npr Hrvatska nema zelenu kartu pa da se tisuce ljudi iz cijelog svijeta prijavljuju i otimaju da bi dosli ovamo ?

a zašto ovamo ne dolaze rumunji? jel tamo bolje ili gore nego ovdje? logika ti je debilna. postoje zemlje koje privlače, a postoje one koje ne privlače. irska ne privlači nikog normalnog osim poljaka i hrvata. pa tko bi tamo želio živjeti? užas. radije bih travu pasao u italiji i francuskoj i španjolskoj nego u irskoj radio za 18300 kuna.

...povijest se ponavlja...

ali da završimo priču – krenite put irske i njemačke da se riješimo vašeg konstantnog cendranja.

...povijest se ponavlja...

vjerovao ili ne… i u rumunjska ce nas uskoro prestici ako se ne trgnemo.
rumunji idu u italiju i spanjolsku radi jezika.

samo ti meni reci svoju velebnu ispravnu logiku … da cujem i tebe koji si tako uspjesan


vjerovao ili ne… i u rumunjska ce nas uskoro prestici ako se ne trgnemo.
rumunji idu u italiju i spanjolsku radi jezika.

samo ti meni reci svoju velebnu ispravnu logiku … da cujem i tebe koji si tako uspjesan

nemam ništa protiv seljenja po svijetu, to koristi čovjeku i širi vidike. ne sviđa mi se samo konstantno laprdanje o irskoj, njemačkoj i kanadi. zar su to jedine države? nisu. to su igrom slučaja države kojima kronično nedostaje kvalitetne radne snage i koje plaćaju ovakve članke na koje se budale hvataju kao mušice na govno. to me smeta. također me smeta pljuvanje po našoj državi kojekakvih debila koji nikad ni u brežicama nisu bili. nismo savršena država, bez daljnjeg, ali nismo niti tako loši kako se piše.
što se tiče uhljeba, pa njemačka i austrija su najbirokratskije države, a također i vrlo korumpirane, no to se naravno ne smije reći u našoj zemlji jer uvijek je sve bolje vani nego kod nas.
da moram ići van, išao bih u lijepe države, da mi makar nakon posla ostane koji euro da pojedem nešto vani u restoranu ili da popijem kavu ili da prošetam po suncu po lijepim povijesnim gradovima. irska je predivna država, ali ne za život i rad nego za gostovanje kao turist.
ovi što odu van kod nas ne žele raditi “ponižavajuće” poslove poput konobara i bauštelca (ništa protiv, samo kažem opće mišljenje), a vani to rade. ode dečko u kanadu, ima faks i to ETF, ali ne radi u struci nego postavlja ograde za zaštitu od kojota. Pa j.e.bote, jesi zato išao van da to radiš? To je mogao i ovdje jer bauštelci i dalje imaju skoro duplo veću plaću od prosjeka. No, što će susjedi reći da on sa faksom postavlja žbuku na fasadama po gradu? bolje ići van i prati WC i onda na ljeto doći ovamo i nama soliti pamet kako je vani ovo ovako, ono onako, kako mi nemamo pojma o ničemu.
A ako im je do velike love, onda su omanuli ceo fudbal jer pare nisu na zapadu nego u kazahstanu, azarbaijanu, uae, katar, s.arabija, oman, kenija, nigerija, liberija itd…ili karipske države…što tamo ne idu? ne, nego u je.be.nu njemačku i irsku. raditi što? prati čaše i wc-e???? raditi 2 posla? živjeti sa njih 8 u stanu? zamisli da ovdje to napraviš – živiš sa njih 8 u stanu u centru zagreba, imao bi minimalne troškove života. ali ne – ovdje moraju imati sve luksuzno, a vani će živjeti kao prosjaci..eto , to me smeta. to licemjerje i onda ovakvi plaćeni tekstovi koji stalno pljuju po našoj državi.
Upravo ovakvi imaju nezdrave stavove i svaki optimizam ugušite svojim stalnim cviljenjem. Rekao sam, pakujte kofere i put pod noge. Ali – nemojte na ljeto dolaziti nazad. Ostanite tamo zauvijek.

...povijest se ponavlja...

Meni je samo zanimljivo da nitko nije zamijetio da prosjek Irske od 2468,19€ prema zagrebačkih 714,46€ nije 245% nego 345% više… 🙂


Meni je samo zanimljivo da nitko nije zamijetio da prosjek Irske od 2468,19€ prema zagrebačkih 714,46€ nije 245% nego 345% više… 🙂

Ajde probaj još jednom 🙂


Meni je samo zanimljivo da nitko nije zamijetio da prosjek Irske od 2468,19€ prema zagrebačkih 714,46€ nije 245% nego 345% više… 🙂

nebitno, rekao bih da je 2500 eura bruto, dok je kod nas 700 netto. to bih rekao bez provjere, ali nebitno -tamo je život jako jako skup, čak skuplji nego u londonu u mnogo slučajeva i situacija, a za to nema realnog ni racionalnog pokrića ni razloga.

...povijest se ponavlja...

Ukraini i Moldavci će radit za 750 eura, a koja su to radna mjesta koje će oni kao obični radnici dobivat 5700 kuna???????

New Report

Close