Njemačka je popustila francuskom zahtjevu da koristi državne subvencije za financiranje nuklearnih elektrana čime je riješena jedna od ključnih prepreka u reformi europskog tržišta električne energije. Sporazum Berlina i Pariza postignut u utorak na sastanku ministara energetike daje mogućnost Francuskoj da koristi vladinu potporu za financiranje svojih nuklearnih elektrana iz kojih godišnje podmiri oko 70 posto potreba za električnom energijom.
Potez su žestoko osporavali Njemačka, Austrija i Luxembourg koji se tradicionalno protive nuklearnoj energiji, ali i zbog bojazni da bi subvencioniranje nuklearne energije Francuskoj osiguralo strukturno niže cijene struje i time omogućilo konkurentsku prednost.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu