SPLIT – “Nema nikakvog razloga da se stanovnici Imotske krajine boje za budućnost Imote jer je naš ulazak u partnerstvo s tom tvrtkom samo dodatno osigurao nastavak proizvodnje”, tvrdi Dmitrij Željeznjak, ruski poslovni čovjek koji je u Imoti započeo pripreme za proizvodnju vrhunske ruske votke, a prema planu bi se prve boce na tržištu trebale naći krajem proljeća.
Naime, ulazak Željeznjaka u Imotu u velikom je dijelu imotske javnosti stvorio bojazan da će se ugasiti proizvodnja vina i rakije čime bi oko tisuću vinogradara kooperanata ostalo bez otkupljivača grožđa.
Spas od stečaja
“To se nikako ne može dogoditi jer smo mi s upravom Imote ušli u partnerstvo za korištenje kapaciteta koje oni već godinama ne koriste i svojom investicijom te otkupom duga od HVB Splitske banke omogućili da ne odu u stečaj. Spremni smo im ponuditi i kratkoročnu pozajmicu ako budu imali problema u vrijeme otkupa groža. Od prvog dana smo bili spremni potpisati dokument upravi ili državi da nećemo napraviti ništa što bi moglo naštetiti glavnoj djelatnosti tvrtke. Naš je osnovni cilj upravo opstanak Imote jer u proizvodnju votke ulažemo pet milijuna eura samo u prvoj godini i poduzeli smo sve da zaštitimo investiciju”, tvrdi Željeznjak. Zbog toga je, ističe, i dao najveću ponudu za otkup duga od 18,5 milijuna kuna koji je oglasila HVB Splitska banka.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Liniću,
iz jedne senzancije ide se u drugu … samo da se ne gled ana stranu da sve dublje tonemo po SVIM POKAZATELJIMA!
Uključite se u raspravu