Pokazuje se da vjerovnici danas više ne žele trošiti novce na konzultante, što je zanimljiv fenomen u hrvatskim prilikama, ali posve prigodan za stečajni postupak (zbog čuvanja stečajne mase), pa na ovom iskustvu koje se danas dogodilo u stečaju Uljanika – vezano za odluku o načinu i uvjetima prodaje velikog paketa dionica u riječkom 3. Maju, i kad država raspolaže sa svojim resursima otvara se pitanje je li potrebno da se ponavlja obrazac konzaltinga koji koristi država uvijek u poziciji prodavatelja. Kupcu, naime, u pravilu nije relevantno što konzultanti prodavatelja misle o prodavatelju, jer oni imaju svoje neovisne konzultante, pa im je ključno što oni kažu, a ne ono što suprotna strana misli o sebi.
Prema obavijesti riječkog brodogradilišta 3. Maja, na skupštini vjerovnika u stečajnom postupku nad stečajnim dužnikom pulskom Uljanik, na današnjoj skupštini stečajnih vjerovnika u Pazinu, donesena je odluka kojom se ovlašćuje stečajnu upraviteljicu Mariju Ružić da u ime stečajnog dužnika, a nakon 30. lipnja, javnim pozivom pozove zainteresirane kupce, kroz investitore da sami provedu na svoj trošak uvid u svu dokumentaciju kako bi im se omogućilo da dobiju sve potrebne informacije prije daljnjeg mogućeg nuđenja otkupa predmetnih dionica.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu