Tri svjetska priznanja za hrvatski brend eko tenisica Miret

Autor: Poslovni.hr , 10. svibanj 2021. u 10:48

Na početku smo ere u kojoj je održivost na prvom mjestu.

Zicerov startup i brend ekoloških tenisica Miret osvojio je tri priznanja na natjecanju Global Footwear Award 2020 u konkurenciji prestižnih svjetskih brendova. Hrvoje Boljar je osvojio prvo mjesto u kategoriji Materials sourcing za Miret projekt, te zlato u kategoriji Materials sourcing/Biodegradable materials. Za Miret Forest dark kolekciju kreativna direktorica Ana Boljar osvojila je srebro u potonjoj kategoriji.

“Ova je nagrada veliko priznanje za naš naporan rad i kontinuirano istraživanje kroz koje unapređujemo naš proizvod. Na početku smo ere u kojoj je održivost na prvom mjestu. Kako nam je ekologija primarni cilj, kroz Miret pokušavamo informirati javnost i naglasiti hitnost ekoloških akcija. Sve ljudske aktivnosti štete okolišu, ali postoje načini da to umanjimo. Ova nagrada najbolje pokazuje u kojem smjeru idemo i čemu težimo”, rekao je Domagoj Boljar koji je startup Miret osnovao 2015. s bratom Hrvojem. Željeli su nastaviti obiteljski posao proizvodnje obuće, no s fokusom na održivost i eko proizvodnju od prirodnih materijala. Danas su njihove tenisice 97% izrađene od eko materijala. Najnovije nagrade nastavak su priznanja, Miret je lani osvojio IDA International Design Award. Lani su ostvarili investiciju od gotovo 2 milijuna kuna, a unatoč pandemiji uspješno su zaključili Kickstarter kampanju i prikupili više od 400.000,00 kuna.