Privatna zrakoplovna kompanija Trade Air odlučila je prodati svoja dva aviona tipa L 410 Turbolet. Cijena po zrakoplovu iznosi oko 400.000 eura.
Iako je kriza znatno pogodila zrakoplovne prijevoznike, čini se da razlog prodaje dva zrakoplova Trade Aira nije puko preživljavanje. Mihajlo Cvijin, vlasnik kompanije, zapravo želi uložiti u kupnju novog zrakoplova. “Točno je, prodajemo oba naša manja zrakoplova jer njihov učinak nije više jednak učinku koji su ostvarivali prije. Osim toga odlučili smo nabaviti veći teretni zrakoplov, pa je i to jedan od razloga što smo ih odlučili prodati”, rekao je Cvijin za Poslovni dnevnik. Kompanija će ostaviti u vlasništvu svoje veće zrakoplove tipa Fokker 100 jer, čini se, za njih ipak ima dovoljno posla. Jedna od destinacija na kojoj Trade Air operira s Fokkerom je i Libija. U toj zemlji ova je kompanija dobila posao prijevoza radnika na naftnim poljima koje prevozi iz Tripolija. Ništa neobično jer Trade Air je u potrazi za poslom letio i znatno dalje, pa i do Australije. Na tom je kontinentu prije dvije godine njihov Fokker bio kraće vrijeme angažiran zbog australskih izbora. Njihove usluge koriste i sportske momčadi. Razlog je povoljnija cijena, što im je također pomoglo da opstanu u krizi. Turistička sezona im je također dala posla, a prednost im je bila upravo veličina Fokkera koji prevozi stotinjak putnika, pa su ih lakše popunjavali na čarter-letovima od kompanija s većim zrakoplovima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu