Tele2 Hrvatska ovu godinu započeo je dvostruko bržim rastom nego lani. U prva tri mjeseca kompanija je uprihodila 197 milijuna kuna, odnosno 70 posto više nego lani.
Glavni poticaj rastu, smatraju u središnjici, sponzorstvo je hrvatske rukometne reprezentacije tijekom Svjetskog prvenstva. Zbog dobrih financijskih rezultata Šveđani su u izvješću ponovno istaknuli hrvatsku operaciju kao primjer uspjeha na tržištima srednje Europe, ali i da se prvi put sve snažnije osjeća recesiju u smanjenju potrošnje minuta po korisniku.Operativna dobit je smanjena zbog uvođenja viših naknada za frekvencije, dok je rast broja korisnika s 39 smanjen na 35 posto. Sada ih ima 765.000. Tele2 je na razini grupe uprihodio 915,5 milijuna eura, šest posto više nego lani, dok je dobit porasla 34 posto, na 201,5 milijuna eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu