Još je jedan Dan poduzetnika, središnji godišnji događaj Hrvatske udruge poslodavaca, iza nas. Mi ga u HUP-u, bez ikakve dileme, ocjenjujemo uspješnim. U dvorani koja prima gotovo tisuću ljudi tražilo se mjesto više. Publika je došla iz svih segmenata društva, od politike, sindikata, preko obrazovanja, znanosti, javne vlasti do naravno najvažnijih gostiju iz svijeta gospodarstva.
Vjerujem da ih je privukao sadržaj koji smo ponudili, ali i potpuno sam svjestan da je dvoranu jednim dijelom napunila silna potreba naših poduzetnika za informacijom, najavom ili barem malim nagovještajem da će nešto u hrvatskom gospodarstvu krenuti nabolje. Ipak, uspješnost ovog Dana poduzetnika ne ocjenjujemo samo brojem zauzetih stolica u dvorani, već ponajviše sadržajem i informacijama koje smo čuli, među kojima je i vrlo važna činjenica da su predstavnici svih parlamentarnih političkih stranaka koje pretendiraju na vlast u idućem mandatu više-manje potvrdno odgovorili na pitanje hoće li naši zahtjevi vezani uz poboljšanje okruženja u kojem poslujemo i prijedlozi mjera koje treba poduzeti biti sastavni dio i njihovih gospodarskih programa. Ako budu, do 2015. krvna slika našega gospodarstva bit će puno bolja nego što je to danas, naravno ako će izborni pobjednici doista provesti mjere s kojima se sada, na deklarativnoj razini, svi potencijalni nositelji vlasti slažu. Unatoč uspješnom Danu poduzetnika i uspješnom prenošenju i prihvaćanju naših poruka, i ovdje želim skrenuti pozornost da smo daleko od početka promjena koje su nužne pretpostavke izlaska iz krize. Naime, i u prošlosti smo bili svjedoci kvalitetnih dokumenata, programa i strategija koje se nikada nisu realizirale. U provođenju bilo koje strategije 5% čini pisanje, a sve ostalo je implementacija i provođenje napisane strategije i programa. Upravo se u tome nalazi ključan element nastavka aktivnosti HUP-a, u vezi s našim predloženim gospodarskim okvirom. Kako se svi slažu s našim prijedlozima, u daljnjim kontaktima i komunikaciji inzistirat ćemo na taktičkim planovima i njihovim provedbama.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu