Ponosimo se svojom bogatom prošlošću i dugogodišnjom tradicijom u proizvodnji čarapa koja seže u daleku 1924.”, kažu u čakovečkom MTČ-u. Ime MTČ Tvornica čarapa potječe od naziva Međimurska trikotaža Čakovec, tekstilnog koncerna koji je desetljećima bio glavni nositelj razvoja i zapošljavanja u tamošnjem kraju.
Godine 1996. na osnovi elaborata o podjeli Međimurske trikotaže d.d. Čakovec u više dioničkih društava sukladno Zakonu o privatizaciji donesena je odluka o podjeli MTČ-a Čakovec na devet samostalnih i neovisnih dioničkih društava. Sva dionička društva zadržala su u svom nazivu MTČ i nastavila tradiciju kroz pojedine specijalizirane proizvodne programe. MTČ Tvornica čarapa Čakovec u potpunosti je privatizirana 2002. kada na čelo tvrtke dolazi nova uprava koja provodi restrukturiranje u sklopu kojeg je uloženo osam milijuna eura. Uprava pod vodstvom predsjednice Uprave Darinke Krička i članice Uprave Ksenije Preininger i danas uspješno vodi tvrtku u skladu s dugoročnom strategijom rasta, razvoja i proboja na zahtjevno europsko tržište. U Čakovcu pojašnjavaju da je danas MTČ Tvornica čarapa suvremena tvrtka sa 426 iskusnih djelatnika posvećena rastu i razvoju, čiji su proizvodi i robne marke poznati na europskom tržištu. “Vjerujemo da smo sa svojih 80 godina iskustva u proizvodnji čarapa u najboljim godina za postizanje novih uspjeha”, poručuju u MTČ-u.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu