Novi predsjednik Uprave najvećega hrvatskog sistemskog integratora King ICT-a Plamenko Barišić pokrenuo je inicijativu u sklopu koje želi privući male specijalističke IT tvrtke da zajednički izađu na regionalno tržište.
“Hrvatska IT industrija preusitnjena je da bi se uspješno nosila sa strancima te nam predstoji razdoblje u kojem će morati doći do stvaranja konzorcija, ‘joint-venturea’ i akvizicija”, ističe Barišić. King ICT je u protekle dvije godine kupio tri male niške tvrtke Plus Plus, Aktivis i 32bita, a prije koju godinu je s ComTradeom bio u konzorciju za jedan regionalni posao. Barišić smatra da je izlazak u regiju važan jer mu se čini da je prognoza od nula posto rasta hrvatskog IT tržišta u idućoj godini optimistična. King ICT je do lipnja povećao prihod i dobit za 23 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu