Croatia osiguranje i Kapitalni fond, kojim upravlja Hrvatsko mirovinsko investicijsko društvo, najveći su ulagači u okončanoj dokapitalizaciji pulskog Uljanika kojom je zaključen proces privatizacije ovog brodogradilišta, piše Novi list.
Osiguravateljska kuća CO je u dokapitalizaciju pulskog brodogradilišta ušla s ukupno 24,99 milijuna kuna (277.777 dionica), dok je Kapitalni fond sudjelovao sa 19,99 milijuna kuna (222.222 dionica). Cijena novih dionica Uljanika iznosila je 90 kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu