Tehnix iz Donjeg Kraljevca za koji će mjesec otvoriti modernu "eko tvornicu budućnosti" na 10.000 četvornih m2, u kojoj će proizvoditi eko opremu.
Investicija je to od oko 100 milijuna kuna, a zaposlit će i novih stotinjak radnika. Prva grupa od njih 15 već postavlja strojeve. "Zadovoljavat će najveće eko standarde u svijetu. Na krovu će imati solarnu elektranu, vjetroturbinu i sustav potpunog recikliranja otpadnih voda. Tvornica neće proizvoditi ni kilogram otpada, sve će se reciklirati i ponovno upotrebljavati. Postavit ćemo i priključke za e-vozila koja ćemo koristiti u unutarnjem transportu", kaže direktor Đuro Horvat koji je potpisao i ugovor s Mercedesom o suradnji na proizvodnji komunalnih vozila za odvoz otpada.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu