Nijedna kreditna institucija u Crnoj Gori nije zainteresirana da se uključi u kliring međunarodnih plaćanja u stranoj valuti, rekli su za list “Dan” u Centralnoj banci Crne Gore (CBCG), odgovarajući na pitanje zašto još nema direktnog platnog prometa sa Srbijom.
“CBCG nema mandat da utječe na komercijalne poslove i uvjete banaka i ne može obvezivati kreditne institucije koje će koristiti platni sustav tijekom međunarodnih transakcija s financijskim institucijama u Srbiji ili bilo kojoj drugoj zemlji, osim u slučaju aktivnosti koje bi imale izravan utjecaj o financijskoj stabilnosti”, navode iz Direkcije za komunikacije CBCG.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu