U svibnju je Wüstenrot stambena štedionica sklopila 20 posto više ugovora o stambenoj štednji u usporedbi s istim razdobljem prošle godine ukupno vrijednih 128,6 milijuna kuna.
Istovremeno je štedionica odobrila 163,5 milijuna kuna kredita, a krajem svibnja depoziti su premašili milijardu kuna. “Rezultati prvog tromjesečja ove godine čak su nešto iznad očekivanja jer smo u prvom kvartalu 2008. zaključili oko 6800 novih ugovora stambene štednje što je najbolji start od početka poslovanja naše stambene štedionice kada su u pitanju štedni ugovori”, komentirao je za Poslovni dnevnik član Uprave Wüstenrot stambene štedionice Ivan Ostojić. U cjelokupnoj 2008. sklopljeno je više od 11.200 novih ugovora ukupne vrijednosti 638,4 milijuna kuna. Od ukupne količine plasiranih kredita samo 3,41 milijun kuna dano je u stambene svrhe, dok je ostatak od čak 160,1 milijun kuna odobreno za međufinanciranje. Zadovoljan rezultatima, Ostojić je kazao kako je u segmentu stambenog kreditiranja isplaćeno gotovo 90 milijuna kuna stambenih kredita u prvom tromjesečju ove godine što je rast viši od 25 posto u odnosu na isto razdoblje lani. “Naš udio na tržištu stambenih štedionica u vezi s štednim depozitima iznosi oko 18 posto, a u vezi sa stambenim kreditima nešto više od 30 posto ukupnog tržišta”, kaže Ostojić i dodaje: “Bitno je da rastemo brže od tržišta tako da smo u tromjesečju tržišni udio povećali za 0,5 posto u segmentu depozita te za oko 1 posto u segmentu stambenih kredita”. Wüstenrot stambena štedionica prisutna je deset godina U tom su razdoblju štediše ukupno sklopile više od 207.000 ugovora o stambenoj štednji vrijednih 9,9 milijardi kuna. S druge strane u deset godina isplaćeno je više od 165 milijuna kuna stambenih kredita i gotovo 4,5 puta više kredita za međufinanciranje; njihova je vrijednost viša od 740 milijuna kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu