Novi tajvanski predsjednik službeno je preuzeo dužnost i odmah odredio kakvih će biti odnosi s velikim susjedom. S Kinom će razvijati ekonomske i političke veze, no Tajvan još ne pristaje na ujedinjenje s “domovinom”.
Predsjednik Ma Ying-jeou prekinuo je politiku svog prethodnika Chen Shui-biana koji je svojim izjavama situaciju često dovodio do ruba sukoba.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu