Na Zagrebačkoj se burzi u srijedu ujutro trguje oprezno, na što ukazuje mršav promet, pri čemu su Crobex indeksi blago porasli.
Crobex indeks bio je oko 10,30 sati u plusu 0,12 posto, na 4.413 bodova, dok je Crobex10 ojačao 0,21 posto, na 2.852 boda.
Redovni promet dionicama iznosio je do 10,30 sati oko 110 tisuća eura, otprilike 30 tisuća više nego jučer u ovo doba.
Najveći promet, više od 40 tisuća eura, ostvaren je dionicom Podravke, a cijena joj stagnira na 154 eura.
S prometom od 24 tisuće eura slijedi povlaštena dionica Končara D&ST, kojoj je cijena pala 2,1 posto, na 4.120 eura.
Promet veći od 10 tisuća eura ostvaren je još samo dionicom HPB-a, kojoj cijena stagnira na 330 eura.
Na ZSE-u se posljednjih tjedana trguje mirno jer u ovo doba ljetnih godišnjih odmora nema značajnijih domaćih vijesti koje bi usmjerile tržište.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu