EN DE

Sutra u Hrvatskoj snažno poskupljuje gorivo: Ovdje po spremniku možete uštedjeti i 15 eura

Autor: Poslovni.hr
23. ožujak 2026. u 11:28
Podijeli članak —
Foto: Unsplash

Već danas mnogi su krenuli na benzinske postaje kako bi napunili spremnike prije poskupljenja.

Građane Hrvatske od sutra očekuje novi udar na džep jer cijene goriva ponovno idu gore. Već danas mnogi su krenuli na benzinske postaje kako bi napunili spremnike prije poskupljenja.

Ministar gospodarstva Ante Šušnjar izjavio je da će država intervenirati kroz odricanje od dijela trošarina kako bi ublažila pritisak rasta cijena goriva.

Tako će od ovog utorka cijene naftnih derivata biti sljedeće: 

Eurosuper 95 – sa 1,55 eura raste na 1,62 eura (bez intervencija Vlade – 1,71 euro)

Dizel – sa 1,55 eura raste na 1,73 eura (bez Vladine intervencije 1,86 eura) 

Plavi dizel –  rast sa 0,89 eura na 1,19 euro (bez Vladinih mjera 1,23 eura)

Ukapljeni naftni plin – danas je 1,70 euro, a raste na 1,99 eura. 

Ukapljeni naftni plin u bocama – sa 2,40 euro raste na 2,57 euro

Novo poskupljenje, koje je najavio ministar gospodarstva Ante Šušnjar, ponovno otvara pitanje isplativosti odlaska po gorivo preko granice u Bosnu i Hercegovinu.

Zanimljivo, proteklog tjedna razlike u cijenama bile su minimalne, pa se dogodio i svojevrsni obrat – takozvani “benzinski turizam” išao je u suprotnom smjeru. Vozači iz Hercegovine dolazili su u Hrvatsku jer je dizel tamo bio skuplji, oko 1,64 eura po litri, piše Slobodna Dalmacija.

No, od sutra se situacija ponovno mijenja.

Prema trenutačnim cijenama u BiH – gdje benzin stoji oko 1,31 euro, a dizel 1,64 eura – razlika ponovno postaje značajna. Računica je jasna: na jednoj litri dizela vozači mogu uštedjeti oko 10 centi, što na spremniku od 50 litara znači oko 5 eura uštede.

Još je veća razlika kod benzina. Cijena benzina u Hrvatskoj od sutra će koštati 1,62 eura, a u BiH ostane 1,31 euro, razlika od 30 centi po litri donosi čak 15 eura uštede po spremniku.

Za sve koji imaju mogućnost prelaska granice, odlazak po gorivo u susjednu zemlju ponovno postaje itekako isplativa opcija.

Autor: Poslovni.hr
23. ožujak 2026. u 11:28
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close