EN DE

Delta Logistic International novi koncesionar u Teretnoj luci Gaženica

Autor: Poslovni.hr/Hina
17. ožujak 2026. u 15:32
Podijeli članak —
Luka Gaženica kod Bibinja. Photo: Šime Zelić/PIXSELL

Novi koncesionar obvezao se da će u prvih sedam godina na koncesijskom području uložiti 30,4 milijuna eura neto

Tvrtka Delta Logistic International u vlasništvu umirovljenih generala Ivana Čermaka i Ante Gotovine te nekadašnjega ministra obrane Ante Kotromanovića novi je koncesionar u Teretnoj luci Gaženica u Zadru, potvrdio je u utorak ravnatelj Lučke uprave Zadar Željko Knežević.

Novi koncesionar izglasan je jednoglasno na sjednici Upravnog vijeća Lučke uprave Zadar 10. ožujka, rekao je ravnatelj Knežević.

“Tvrtka Delta Logistic International na natječaju je ponudila 1,50 eura po četvornome metru koncesijskog područja i 1,5 posto varijabilno na promet koji će ostvariti, a najavili su da će minimalni varijabilni iznos biti 8,2 milijuna eura”, kazao je.

Novi koncesionar obvezao se da će u prvih sedam godina na koncesijskom području uložiti 30,4 milijuna eura neto.

S bivšim koncesionarima u Teretnoj luci Gaženica, tvrtkom Luka Zadar d.d. kineskih vlasnika, Lučka uprava Zadar raskinula je ugovor početkom studenoga prošle godine.

Autor: Poslovni.hr/Hina
17. ožujak 2026. u 15:32
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close