EN DE

Đuro Tatalović u Nadzornom odboru Professio Energie

Autor: Poslovni dnevnik
03. veljača 2026. u 08:48
Podijeli članak —
Tatalović je stručnjak s više od petnaest godina iskustva u području financija i restrukturiranja/PD

Tatalović je stručnjak s više od petnaest godina iskustva u području financija i restrukturiranja domaćih tvrtki.

Đuro Tatalović iduće će četiri godine obnašati dužnost člana Nadzornog odbora Professio Energie, a predstavljat će dioničara PBZ Croatia osiguranje koji je drugi najveći vlasnik kompanije s 26,10 posto udjela.

Tatalović je stručnjak s više od petnaest godina iskustva u području financija i restrukturiranja domaćih tvrtki. Odnedavno je u Upravi Tiska gdje je došao s pozicije predsjednika Uprave Končar Generatori i motori u kojoj je, u gotovo tri godine koliko je vodio, s timom razvio strategiju i smjer razvoja tvrtke te proveo niz aktivnosti usmjerenih s ciljem unaprjeđenja poslovanja.

Karijeru je započeo u najvećim investicijskim društvima u Hrvatskoj, Allianz ZB i ZB Invest gdje je bio odgovoran za upravljanje imovinom klijenata u vrijednosti više milijardi eura.

U periodu od 2018.-2022. godine obnašao je funkciju člana Uprave Dalekovod Grupe zaduženog za financije i restrukturiranje. Tijekom rada u Dalekovod Grupi provedene su opsežne aktivnosti i inicijative operativnog i financijskog restrukturiranja, a vodio je i proces dokapitalizacije društva u iznosu od preko 50 milijuna eura. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu 2007. godine, a na istom fakultetu je 2011. godine stekao i titulu magistar specijalist struke. 

Autor: Poslovni dnevnik
03. veljača 2026. u 08:48
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close