Katija Klepo zamijenit će, odnosno naslijediti, Marinka Došena na čelu AD Plastika. Odlukom većine članova Nadzornog odbora na jučerašnjoj sjednici ona će najprije od 30. lipnja do 21. srpnja biti Došenu zamjenica, a potom, kada njemu istekne mandat, od 22. srpnja i formalno će joj teći četverogodišnji mandat predsjednice Uprave solinske tvrtke. Kadrovske promjene prati i postavljanje još dva člana Uprave. Produžen je mandat Mladenu Perošu, dok drugi dosadašnji član Uprave, Josip Divić, koji je nakon dvije godine na toj poziciji bio predložen za novi mandat, u zadnji čas je ‘ispao iz igre’. Prijedlog Divićevog imenovanja je opozvan, a umjesto njega predložen i izabran Goran Soko, koji je od 2019. na poziciji rukovoditelja računovodstva AD Plastika.
Rusi imaju prevlast
Time je i (zasad) zaokružena priča o malim dioničarima spornom zajedničkom djelovanju tvrtke AO Holding Avtokomponenty iz Rusije i upravo Katije Klepo, koja je početkom godine iz kvote predstavnika ruskog dioničara koje on po Statutu bira izravno, bez glasanja na Skupštini, ušla u NO, da bi potom, prije dva mjeseca, uz dovoljan broj ruku preuzela i predsjedavanje NO-om. Na kraju, prije desetak dana, Katija Klepo naglo je istupila iz NO-a i time dobila mogućnost kandidiranja za mjesto u Upravi.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu