Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Dobit Spana je 2,7 milijuna eura, 108 posto više nego lani

Autor: Poslovni.hr
30. travanj 2025. u 13:59
Podijeli članak —
Nikola Dujmović, prvi čovjke Spana

Ukupni prihodi Span Grupe bilježe rast od 77 posto u odnosu na isto razdoblje lani te iznose 61,6 milijuna eura, dividenda će iznositi 0,30 eura po dionici.

Span, hrvatska IT kompanije, objavila je nerevidirane poslovne rezultate za prvi kvartal 2025. godine. Kako izvještavju, ukupni prihodi Span Grupe bilježe rast od 77 posto u odnosu na isto razdoblje lani te iznose 61,6 milijuna eura. Poslovni prihodi iznose 61,1 milijun eura i veći su za 80 posto u odnosu na isti kvartal prošle godine. EBITDA prije jednokratnih stavki iznosi 4,1 milijun eura i bilježi rast od 50 posto u odnosu na promatrano razdoblje prošle godine, dok je EBITDA nakon jednokratnih stavki porasla za 61 posto i iznosi 3,9 milijuna eura. Neto dobit Grupe za prva tri mjeseca 2025. godine iznosi 2,7 milijuna eura, što je rast od 108 posto u odnosu na isto razdoblje lani.

Span Grupa ostvarila je 90 posto ukupnih prihoda na inozemnim tržištima, pri čemu je najveći rast zabilježen na ukrajinskom tržištu. Vidljiv je i dodatno osnažen rast na tržištima Estonije i Slovenije. U prvom tromjesečju 2025. godine najveći rast prihoda, od 109 posto, zabilježen je u segmentu Upravljanje softverskom imovinom i licenciranje, dok je segment Infrastrukturne usluge, Cloud i Cyber Security porastao za 46 posto u odnosu na isti period prošle godine.

POGLEDAJTE NOVI PODCAST ILIJE JANDRIĆA

„Iza nas je još jedan odličan kvartal. Nastavljamo s trendom rasta svih ključnih pokazatelja, rastu prihodi i profitabilnost. Posebno je značajno povećanje prihoda u područjima cloud i cyber security usluga što potvrđuje opravdanost ulaganja u te segmente. Kontinuirano pratimo potrebe na tržištu i radimo ono u čemu smo najbolji – kvalitetna tehnološka rješenja koja unaprjeđuju poslovanje naših korisnika“, rekao je predsjednik Uprave Spana Nikola Dujmović.

U prvom kvartalu 2025. godine Spanov Nadzorni odbor donio je odluku o imenovanju Mihaele Trbojević za članicu Uprave Društva. Mihaela ja zadužena za upravljanje proizvodima i uslugama s ciljem jačanja tržišne pozicije i prilagodbe Spanove ponude tržišnim potrebama. Također, u skladu s Politikom isplate dividende, Spanova Uprava i Nadzorni odbor na sjednici održanoj 30. travnja usvojili su prijedlog Odluke o isplati dobiti za 2024. godinu, kojom Glavnoj skupštini predlažu isplatu dividende u iznosu od 0,80 eura po dionici.  

Objavljeno je i revidirano Godišnje izvješće za 2024. godinu koje prvi put sadržava i nefinancijski izvještaj pisan prema standardima ESRS. Ukupni prihodi Span Grupe iznose 182 milijuna eura, što je porast od 26 posto u odnosu na 2023. godinu. Poslovni prihodi također su porasli za 26 posto te iznose 180,2 milijuna eura. EBITDA prije jednokratnih stavki iznosi 10 milijuna eura i veća je za 40 posto u odnosu na prošlu godinu. EBITDA nakon jednokratnih stavki u istom periodu bilježi rast od 63 posto te iznosi 9,2 milijuna eura. Ostvarena neto dobit iznosi 3,4 milijuna eura, što je povećanje od 173 posto u odnosu na 2023. godinu.

Inače, Span je hrvatska IT kompanija s više od 30 godina iskustva u razvoju i implementaciji naprednih tehnoloških rješenja. Span većinu svojih prihoda ostvaruje na međunarodnim tržištima, a osim u Hrvatskoj, posluje i kroz svoja povezana društva u Europi, Aziji i SAD-u. Od 2021. dionice Spana izlistane su na Zagrebačkoj burzi. Zapošljava više od 850 IT stručnjaka.

Autor: Poslovni.hr
30. travanj 2025. u 13:59
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close