Europsko udruženje poljoprivrednika i poljoprivrednih zadruga Copa Cogeca, čiji je član Hrvatska poljoprivredna komora (HPK), zabrinuto je zbog najave uvođenja recipročnih carina između SAD-a i EU te ih smatraju štetnim za poljoprivredu, prenosi HPK u četvrtak.
“EU poljoprivrednici i poljoprivredne zadruge, čija smo članica i čije stajalište podržavamo, izražavaju zabrinutost zbog dodatne ‘recipročne’ carine od 20 posto za izvoz iz EU u SAD koju je najavio američki predsjednik Trump. Eskalacija trgovinskih napetosti između dva ključna trgovinska partnera, s važnim sinergijama u trgovini poljoprivredno-prehrambenim proizvodima, na kraju će naštetiti poljoprivrednicima s obje strane Atlantika“, istaknuli su iz HPK.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu