Ljetni program Innovation Academy, koji je do sad pohađalo preko 700 srednjoškolaca iz cijele Hrvatske, ovog će se ljeta održati od 21. do 25. kolovoza na Sveučilištu VERN’ u Zagrebu. Program organizira Hrvatski ured za kreativnost i inovacije (HUKI) u partnerstvu s Uredom UNICEF-a za Hrvatsku, Ministarstvom znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te Veleposlanstvom SAD-a u Hrvatskoj. Akademski je partner programa Sveučilište VERN’.
Cilj programa usmjeren je na razvijanje vještina budućnosti pa će sudionici programa tako moći programirati robota, kreirati web aplikaciju, osmisliti marketinšku strategiju, razviti svoju poduzetničku ideju i još brojne druge aktivnosti uključene u osam Innovation Academy modula: Future Leader, Future Entrepreneur, Digital Skills, Future Skills, IT Genius – početni stupanj, IT Genius – napredni stupanj, Robotics, Master of Public Speaking. Module vode mentori – mladi stručnjaci s iskustvom poučavanja, a naglasak svakog modula je na neformalnim metodama učenja, praktičnoj primjeni znanja, kritičkom razmišljanju i timskom radu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu